Zleva Jason Statham, Brendan Fraser, Zendeaya a Ryan Gosling

Týdenní filmové novinky s Expendables či Batgirl

Další týden uběhl jako voda, což znamená jediné. Můžeme se opět z chutí pustit do souhrnu těch nejzajímavějších novinek ze světa filmů, které se za uplynulý týden staly. Kromě toho, že vás v blízké době čeká recenze na historické drama Poslední souboj i hororový slasher Halloween zabíjí, mě v uplynulých dnech zaujalo celkem šest novinek. Pojďme si je teda stručně představit, ať víte, na co se v těchto novinkách můžete těšit.

Ana de Armas bude nájemný zabiják ze světa Johna Wicka. Bill Murray se objeví ve třetím Ant-Man a Wasp. Vlkodlak s Ryanem Goslingem našel režiséra. Expendables si pro čtvrtý díl vybrali opravdu těžkého soupeře. Druhý díl famózní Duny byl oficiálně potvrzen a komiksovka Batgirl našla svého záporáka.

Ana de Armas jako hlavní hvězda spin-offu ze světa Johna Wicka

Z této novinky mám upřímnou radost, protože Anu de Armas jsem si po snímcích Na nože a Není čas zemřít opravdu hodně oblíbil. A ani po dvou takto úspěšný snímcích očividně nemíní v rozběhu své kariéry, jakkoliv zpomalovat. Čeká ji totiž životopisné drama s názvem Blonde, ve kterém si zahraje samotnou Marilyn Monroe a objeví se také akčňáku The Gray Man od bratrů Russoových, jež se mimochodem natáčel v Praze.

To však zdaleka není vše, jelikož se nově upsala také spin-offu ze světa Johna Wicka s názvem Ballerina. O vzniku tohoto snímku už se nějakou dobu ví. Až teď jsme se však konečně dozvěděli také to, že to bude právě de Armas, kdo si v něm zahraje titulní roli nájemné vražedkyně, jež se bude mstít za smrt svých rodičů.

Ana de Armas ve filmu Není čas zemřít

Režisér všech dílů Johna Wicka Chad Stahelski bude na snímek tentokrát dohlížet jen coby producent a na režisérském postu jej vystřídá Len Wiseman. Ten má na kontě čtvrtou Smrtonosnou past či třeba první dva díly upíří série Underworld. S akcí by tak neměl mít sebemenší problémy. O scénář se přitom postará scénárista třetího a čtvrtého dílu Johna Wicka Shay Hatten. Ze kterého teda úplně odvařený nejsem. Přece jenom, už ten třetí John Wick nebyl, co se týče scénáře, nic úžasného a když si navíc uvědomím, že je Hatten odpovědný také za scénáře k filmům Armáda mrtvých a Armáda zlodějů, moje obavy se rázem ještě zvyšují.

Tak snad si to Stahelski a Wiseman dostatečně pohlídají. Snímek zní totiž velice zajímavě a de Armas bude v hlavní roli určitě naprosto skvělá. Jediná věc, která by tak mohla snímku teoreticky podrazit nohy, je právě Hattenův scénář. Tak uvidíme, snad to nakonec celé dobře dopadne.

Bill Murray se objeví ve třetím Ant-Manovi

V nedávném interview pro německý deník FAZ mluvil herec Bill Murray hlavně o nejnovějším filmu režiséra Wese Andersona Francouzská depeše, ve kterém hraje nemalou roli. Kromě toho ale prozradil také to, že si zahrál zatím nespecifikovanou roli ve třetím díle Ant-Man a Wasp s podtitulem Quantumania.

Podle vlastních slov jej ale podobně velké komiksové adaptace jako jsou právě marvelovky zrovna moc nezajímají. Roli ve třetím Ant-Manovi tak vzal hlavně kvůli jeho režisérovi Peytonu Reedovi. Právě o něm totiž Murray mluvil hodně pozitivně. Podle všeho tak rozhodně neplánuje si podobnou zkušenost zopakovat. Na druhou stranu je rád, že měl možnost si vyzkoušet, jaké to je, podílet se na natáčení tak velkého filmu, jakým marvelovky jednoznačně jsou.

Bill Murray ve filmu Mrtví neumírají

Koho přesně si Murray ve třetím Ant-Manovi zahrál je ale zatím záhadou. Podle všeho by ale nemělo jít o postavu, jež by se měla v MCU pravidelně objevovat. Nám tak nezbývá nic jiného, že polemizovat nad tím, v jaké a v jak velké roli se Murray nakonec představí.

Vzhledem k poměrně vysokému věku, jak Murrayho, tak také další hvězdy Ant-Mana Michaela Douglase, se přímo nabízí možnost, že si Murray zahrál, buďto některého z bývalých nepřátel původního Ant-Mana nebo naopak jeho bývalého parťáka, jakým byl třeba Erik Josten alias Atlas.

Třetí Ant-Man a Wasp by měl do českých kin dorazit 27. července příštího roku. Kromě výše zmíněného Michaela Douglase, se v něm samozřejmě opět vrátí ústřední duo Paul Rudd a Evangeline Lilly, které tentokrát doplní třeba Jonathan Majors coby záporák Kang, jež se poprvé představil v nedávném seriálu Loki.

Vlkodlak s Ryanem Goslingem v hlavní roli našel režiséra

Jak si možná pamatujete, studio Universal Pictures mělo v minulosti velkolepé plány s vybudováním mosterverse, ve kterém se měly postupně objevit známá monstra jako je vlkodlak, mumie, Frankenstein a tak dále. Do titulních rolí se přitom počítalo s tak zvučnými jmény jako je Johnny Depp či Javier Bardem.

Přímo katastrofální propadák Mumie z roku 2017 s Tomem Cruisem v hlavní roli nicméně všechny tyto plány na nějakou dobu zcela pohřbil. Studio tak bylo nuceno malinko přehodnotit to, jakým způsobem daná monstra vlastně uchopí. Místo extrémně drahých akčních hovadin, jakou byla právě Mumie, se tak rozhodlo uchýlit k malinko komorněji pojatým snímkům. Dalším příspěvkem do monsterverse se tak stala nová verze Neviditelného od režiséra a scénáristy Leigha Whannella. Komornější přístup na diváky i kritiky zafungoval, a byť se podle mě nejedná o bůhví jak úžasný snímek, stal se z něj obrovský hit.

Ryan Gosling ve filmu Blade Runner 2048

Vzhledem k výše zmíněnému je tak výběr režiséra pro novou verzi hororu Vlkodlak s Ryanem Goslingem v hlavní roli vlastně naprosto pochopitelný. Oním režisérem je totiž Derek Cianfrance, jež má na kontě rozporuplný Blue Valentine, či extrémně zdlouhavý Za borovicovým hájem, ve kterém si mimo jiné právě Gosling zahrál.

Oba tak opět spojí síly, aby natočili novou verzi klasického hororu Vlkodlak a upřímně řečeno mám strach a docela velký. Cianfrance mi totiž jako nějak extrémně zručný režisér nepřipadá. Nějak si teda zatím nedokážu představit, jak se s podobným filmem dokáže poprat. Už kvůli Goslingovi ale doufám, že se to nakonec přece jenom povede.

Čtvrtí Expendables možná přecenili svoje síly

O tom, že čtvrtý díl Expendables nakonec přece jenom vznikne jsem vás informoval už v těchto novinkách. Do nedávna jsme však vůbec netušili, o čem by měl čtvrtý díl vlastně být a kdo se v něm oblíbené partě žoldáku postaví. To už ale teď víme a musím říct, že si Sly a spol. tentokrát vybrali zatraceně těžkého soupeře.

Ve čtyřce Expendables si totiž hlavního záporáka zahraje asijská mlátička Iko Uwais, jež je známý především díky hlavní roli v obou dílech Zátahu od režiséra Garetha Evanse. Kromě toho se ale mihnul také v nedávném Snake Eye či v relativně průměrném akčňáku 22. míle.

Iko Uwais ve filmu Zátah

V Expendables by si přitom měl zahrát bývalého vojáka, jemuž dojde, že na místo bojování za svou vlast, se mu mnohem více vyplatí prodej zbraní, ke kterému si mimochodem sestavil svou vlastní armádu. Zatím to teda zní více než zajímavě. Vzhledem k tomu, že duchovní otec série Sylvester Stallone bude mít ve čtvrtém díle mnohem menší roli než doposud a otěže tak raději předá mladšímu Jasonu Stathamovi, se přímo nabízí možnost, že postavu Barneyho Rosse sprovodí ze světa právě voják s tváří Iko Uwaise.

Finální souboj pak čekám mezi Uwaisem a Stathamem. Ten by totiž mohl být hodně fajn. Kromě Stallonea a Stathama se ze starých známých vrátí také Dolph Lundgren a Randy Couture. Ty pro tentokrát doplní Tony Jaa, Andy Garcia či Curtis „50 Cent“ Jackson. Pokud bude ale právě Uwais hlavním záporákem, vrtá mi trochu hlavou, koho si teda zahraje Garcia. S tím jeho kukučem to totiž musí být také záporák.

Druhý díl velkolepé Duny je oficiálně potvrzen a nejen to

V podstatě hned po uvedení fenomenální Duny se začalo spekulovat o tom, zda se nakonec toho druhého dílu dočkáme nebo ne. Vše přitom záleželo hlavně na tom, jak si Duna povede v kinech a na VOD. Na štěstí si však Duna v kinech nevede vůbec špatně, když už se dávno dostala přes 200 miliónové tržby celosvětově. Čistě teoreticky by se tak mohla postupem času na nějakých 400 miliónů s klidem vyšplhat.

Když vezmu v potaz, problematickou situaci kolem koronaviru a současné uvedení na HBO Max, jde jednoznačně o velký úspěch, ve který řada z nás snad ani nedoufala. K tomu všemu navíc Duna sbírá nadšené ohlasy snad po celém světě. Studio Warner Bros. se tak rázem ocitlo pod docela velkým tlakem. Diváci si totiž dost hlasitě začali okamžitě říkat o druhý díl.

Momentka z filmu Duna

S nadšením však mohu oznámit, že tomu tlaku nakonec studio podlehlo a oficiálně potvrdilo vznik také druhého dílu. Za pár let bychom se tak opět měli pod dohledem režiséra Denise Villeneuvea vrátit na planetu Arrakis a prožít tak s Paulem Atreidem další dobrodružství.

I přes první zmínky o tom, že je Villeneuve s přípravami na druhý díl už tak daleko, že bychom se jej měli dočkat už 10. října roku 2023, to ale momentálně vypadá tak, že budeme muset přece jenom počkat o něco déle. Sám Villeneuve se totiž k tomuto datu premiéry vyjádřil v tom smyslu, že je to moc brzo a že potřebují mnohem více času na přípravy. Natáčet se tak podle něj nezačne dříve než na podzim příštího roku.

I tak ale slíbil, že se pokusí druhou část Duny natočit, co možná nejrychleji. Diváci si to totiž podle něj zaslouží. Nezapomněl pak zmínit také to, že se vrací celý tvůrčí tým a že už mají přece jenom hodně práce za sebou. Samotný Hans Zimmer se pak podle vlastních slov do skládání hudby k Duně ponořil natolik, že skládal dál nehledě na to, zda je to potřeba nebo ne. Hudba ke druhému dílu je tak čistě teoreticky hotová už teď.

Záporáka v komiksové Batgirl si zahraje sympaťák z Mumie

Sympaťák z kultovní Mumie Brendan Fraser očividně pokračuje v restartu své umírající herecké kariéry. Po roli v komiksovém seriálu Doom Patrol se objeví po boku Leonarda DiCapria v novince od Martina Scorseseho s názvem Killers of the Flower Moon či v adaptaci divadelní hry The Whale od Darrena Aronofskyho.

Brendan Fraser ve filmu Král džungle

Stejně jako Ana de Armas ale očividně také nemíní zpomalovat. Nově byl totiž potvrzen také coby záporák Firefly v nové komiksovce Batgirl. Tu si přitom zahraje herečka Leslie Grace, kterou možná znáte z nedávného muzikálového propadáku Život v Heights. O režii Batgirl se postará celkem schopná dvojice Adil El Abri a Bilall Fallah, jež naposledy zazářila se třetími Mizery. Stejně jako v případě Ballerina s de Armas mě ale trápí jméno scénáristy, v tomto případě scénáristky Christin Hodson. Ta je totiž odpovědná za scénář příšerné Birds of Prey.

Nám tak nezbývá nic jiného než se modlit, aby se jí tentokrát podařil napsat alespoň malinko smysluplný scénář. Z Frasera mám ale obrovskou radost. Přece jenom úspěch Mumie dodnes nedokázal zopakovat a malinko se po něm v poslední době slehla zem. Je tak vážně dobře, že se opět snaží dostat na vrchol.

A to je pro tentokrát vše. Doufám, že se vás novinky zaujaly a snad se uvidíme zase u dalších. Do té doby se mějte dobře a určitě mrkněte také na novinky z minulého týdne.   

Diskuze