Plakát k filmu Halloween zabíjí

Recenze otřesného hororu Halloween zabíjí

Konečně mám za sebou i druhý díl nové trilogie s Michaelem Myersem v hlavní roli a musím říct, že je to naprosté peklo. Upřímně přitom nechápu, kde se vlastně stala chyba a jak za něj může být zodpovědný ten samý tvůrčí tým, co dal před pár lety do kupy velice povedený předchozí díl. V předchozím díle si to totiž režisér David Gordon Green rozehrál přímo parádně, když se zároveň nebál odkazovat na původní díl a přicházet s novými nápady.

Ve dvojce ale jakoby si řekl, že na to všechno kašle a prostě něco natočí. Hlavně aby se tam pořád něco dělo, bylo to dost krvavé a byla tam postava Michaela Myerse, to přece divákům stačí. Jenže nestačí, a to ani zdaleka. Green a spol. se tentokrát extrémně přepočítali. Halloween zabíjí je tak naprosto příšerným slasherem, ve kterém nedává smysl vůbec nic. Postavy jsou vám totálně ukradené a vlastně vás už ani nebaví všechny ty vraždy, kterých je tu přitom oproti předchozímu dílu o poznání více.

Momentka z filmu Halloween zabíjí

Po celou dobu stopáže se tak vlastně nemáte čeho chytit. Na začátku to vypadá, že bude hlavním hybatelem děje zraněný šerif z předchozího dílu. On je ale jen přivezen do nemocnice a tím to končí. Následně se děj přesune do baru, kde se potkáváme s dosud neznámou partou lidí, z nichž každý má nějakou extrémně příšernou historku o tom, jak se jako dítě potkal s Michaelem Myersem a dodnes jej to straší.

Fakt, že jsou to ti samí herci, kteří se objevili v původním dílu je sice fajn. Na druhou stranu je ale ani nepoznáte, jejich minulost vás nezajímá a jelikož od původního Halloweenu nikde nehráli, ani to hraní jim vlastně moc nejde. Ani oni nicméně nejsou hlavními hrdiny, protože děj najednou opět přeskočí na někoho jiného. Tentokrát zpět na Laurie, její dceru a vnučku. Že bychom se teda konečně vrátili zase k nim? Kdeže, těch jsme si přece dost užili v minulém díle, ne?

Najednou jsme teda zase u někoho jiného. Tentokrát je to homosexuální pár s podivnými jmény Velký a Malý John, jež bydlí v Michaelově domě, ve kterém před tolika lety zavraždil svou sestru. Dobře ale tentokrát už teda skutečně půjde o tyhle dva, že jo? Ani náhodou, opět jsme někde jinde a sledujeme nějaké jiné postavy, kterým bychom asi měli fandit. V konečném výsledku jsou nám ale úplně ukradené.

Když se teda nemůžeme chytnout postav, třeba budou stát za to alespoň ty vraždy. Ne tak docela. Jasně, že jsou natočeny relativně dobře a některé z nich jsou dokonce i správně brutální. Ono je vám to ale úplně jedno, protože stejně absolutně nedávají smysl. Všichni všude chodí po jednom, neumí používat střelné zbraně a extrémně pomalému Michaelovi nedokážou ani utéct. Některé ty scény mi vážně přišly jako vystřižené z parodie.

Michael Myers z filmu Halloween zabíjí

Celý ten děj odehrávající se v nemocnici je navíc, ne nechtěně zábavný, kéž by, ale prostě jen děsně trapný a mimo. Celý ten nápad s tím, že je město a všichni jeho občané najednou poznamenáno Michaelovým řáděním, v podstatě úplně popírá celý děj předchozího dílu. V tom byla totiž Laurie považována za blázna, jež se drží strašáka, kterého většina ostatních občanů Haddonfieldu ani nezná.

A aby těch hovadin nebylo málo, dostaneme ke konci „vyúčtování“ při němž to Michaelovi všichni se vší parádou pořádně natřou jen proto, aby se o pár minut později mohl v pohodě zvednout a všechny postupně zlikvidovat. V té chvíli už jsem jen čekal na to, kdy na místo dorazí Profesor Xavier s tím, že se mu tak trochu zatoulal jeden mutant. Schopnosti jako je extrémně rychlá regenerace, nadpozemská síla či teleportace bych totiž čekal právě u nějakého mutanta z X-Menů.

Jsem vážně extrémně zvědavý na to, co tvůrci vymyslí ve třetím díle. Navazovat na něco tak extrémně špatného, jako je právě Halloween zabíjí, jim totiž opravdu nezávidím. Po tak povedeném prvním díle jsem vážně nečekal, že dvojka sklouzne do takových sraček. Tak uvidíme, jaké peklo nás čeká příště. Ať už to ale dopadne, jak chce, s jistotou můžeme už teď zkonstatovat, že to Green a spol. po povedeném prvním díle, extrémně podělal.

A to je pro tentokrát vše. Doufám, že se vám recenze líbila a snad se uvidíme zase u další. Pokud jste si přitom chtěli na Halloween zabíjí zajít do kina, kašlete na to. Raději si zajděte na fantastickou Dunu nebo zůstaňte doma. Halloween zabíjí měl totiž zamířit rovnou na VOD, kina si totiž takto špatný film nezaslouží.

Moje hodnocení:

Odpad

Diskuze