Zleva Venom, Michael Myers, Timothée Chalamet a Matt Damon

Týdenní filmové novinky s Posledním soubojem či Dunou

Další skoro dva týdny utekly jako voda a nastal tak čas na další týdenní filmové novinky. I tentokrát se toho ve světě filmů stalo opravdu hodně a i tentokrát o některých novinkách prostě musím napsat. Dnešní novinky jsou přitom relativně rozsáhlé, tak se pohodlně usaďte a pusťte se do čtení. A co všechno se v těchto novinkách můžete dozvědět?

Seriál Continental nabírá obsazení. Disney posouvá premiéry svých snímku. Proběhal akce DC FanDome. Druhý Venom i Halloween válcují kina na úkor Posledního souboje. Nové trailery na Uncharted, Red Notice a Ambulance. Duna konečně dorazila a na natáčení westernu Rust bohužel došlo k tragické nehodě.

Prequelový seriál ze světa Johna Wicka nabírá obsazení

O vzniku prequelového seriálu ze světa Johna Wicka už nějaký pátek víme. Stejně tak víme také to, že se jeho děj bude soustředit na to, jak se postava Winstona Scotta, ve filmech perfektně ztvárněná hercem Ianem McShaneem, postupně probojovala newyorským podsvětím až do pozice manažera slavného hotelu pro nájemné zabijáky Continental.

Dosud jsme ovšem netušili, o jaké hvězdy se tento seriál bude opírat a kdo si vůbec zahraje hlavní roli mladého Winstona. To už ale teď neplatí. Na povrch totiž vyplavaly první informace týkající se herecké sestavy tohoto seriálu a upřímně řečeno mě potěšilo hlavně jedno konkrétní jméno.

Ale hezky popořadě. V roli mladého Winstona Scotta se představí nepříliš známý herec Collin Woodell. Ten má zatím na kontě jen dva relativně neznámé a průměrné snímky. Na poli seriálu už je na tom ale přece jenom o poznání lépe, když se objevil v takových seriálech jako je Očista, The Originals či Mystérium sexu.

Keanu Reeves jako John Wick

Kromě něj si v Continentalu zahrají také vesměs seriáloví herci a herečky Jessica Allain, Mishel Prada či Ben Robson. Tím jediným jménem, ze kterého jsem ale opravdu nadšený je, a teď se připravte na šok, Mel Gibson. Ano, čtete správně, zatím vesměs neznámou a mladou hereckou sestavu posílí hvězda první velikosti a herecký veterán, jež má na kontě filmy jako je Statečné srdce, Smrtonosná zbraň či třeba Šílený Max.

Gibson si v Continentalu zahraje postavu jménem Cormac. Nic víc ale v tuto chvíli o jeho zapojení do seriálu nevíme. Jednoznačně ale můžu říct, že se jedná o více než příjemné překvapení, které jsem já osobně vůbec nečekal. Gibson se totiž za svou bohatou hereckou kariéru moc často v TV tvorbě neobjevoval. Když nepočítám australský seriál The Sullivans z roku 1976, objevil se vlastně jen v miniroličce sitcomu Chlapi sobě.

Vidět Gibsona v seriálu tak bude rozhodně něco zajímavého. Kdy se ale Continentalu dočkáme zatím není jisté. Seriál totiž pořád nemá datum premiéry. O režii se nicméně postará režisér Albert Hughes, jež má zatím na kontě filmy jako je Alfa, Kniha přežití či Z pekla. Nic světoborného tak zatím nenatočil. I tak ale upřímně doufám, že bude Continental, už kvůli Melu Gibsonovi, stát za to.

Disney mění premiéry snímků

Disney posouvá premiéry, a to opravdu extrémním způsobem, který řadu fanoušku rozhodně nepotěší. Začneme přitom asi tou vůbec nejmarkantnější změnou. Dlouho očekávaný pátý díl Indiany Jonese byl posunut o celý rok. Místo 29. července příštího roku, se ho tak dočkáme až v červnu roku 2023. Důvodů je přitom opravdu spousta. Jedním z nich je ale určitě zranění hlavní hvězdy Harrisona Forda, kvůli kterému bylo nutné přerušit natáčení na celé tři měsíce.

Nezbývá tak nic jiného než doufat, že se Ford rychle uzdraví a že to nakonec všechno bude za to čekání stát. Tak slavná postava jakou je právě Indiana Jones, by si totiž zasloužila opravdu dechberoucí rozlučku, kterou čtvrtý díl nebyl ani omylem. Kromě Forda se pak můžeme v pátem Indym těšit také na dánského démona Madse Mikkelsena či španělského ďábla Antonio Banderase.

Harrison Ford jako Indiana Jones

Neschytal to ale pouze Indiana Jones. Odsunutí premiér se dočkaly také v podstatě všechny plánované marvelovky. Druhý díl Doctora Strange tak dorazí až v květnu příštího roku. Třetí díl Thora pak v červenci a druhý díl Black Panthera až v listopadu. Což znamená, že druhý díl Captain Marvel s názvem The Marvels dorazí až v únoru roku 2023. Následovat pak budou v květnu třetí Strážci Galaxie, v červenci třetí Ant-Man a ke konci roku ještě jeden dosud nepojmenovaný snímek.

Místo čtyř marvelovek tak dostaneme příští rok pouze tři. Kromě nich by měl ale dorazit také Morbius od studia Sony, a hlavně druhý díl extrémně povedeného animáku Spider-Man: Paralelní světy, kterého bychom se měli dočkat v říjnu příštího roku. V budoucnu nás tak pořád čeká opravdu pořádná dávka komiksových filmů, jen si na ně holt budeme muset počkat trošku déle.

Co ukázal DC FanDome

Před pár dny proběhla online akce DC FanDome, která byla samozřejmě pro všechny fanoušky DC Comics jednoznačnou povinností a odhalila celou řadu zajímavostí, trailerů a novinek ze světa DC komiksů. Co nejzajímavějšího jsme se tedy mohli dozvědět?

V prvé řadě vyšel plnohodnotný trailer na nového Batmana s tváří Roberta Pattinsona. A i když jsem z něj po prvním zhlédnutí nějak extrémně nadšený nebyl, musím uznat, že po opakovaném zhlédnutí je to prostě absolutní pecka. Některé ty záběry jsou opravdu úchvatné a celé to vypadá jako něco mezi Nolanovým Temným rytířem, Burtonovým Batmanem a Fincherovým Sedm.

Režisér Matt Reeves se tak viditelně rozhodl, že nám na filmovém plátně představí takového Batmana, jakého jsme dosud neviděli. Kromě extrémně dobře natočených záběrů a správně temné atmosféry nám trailer navíc ukázal celou řadu herců, kteří jsou ve svých rolích naprosto parádní.

Robert Pattinson jako Batman

Pattinson vypadá v roli Batmana skvěle, i když na toho Bruce Waynea jsem si ještě úplně nezvykl, Zoë Kravitz v roli Catwoman je neodolatelná, Andy Serkis jako Alfréd správně starostlivý a Colin Farrell si roli Tučňáka viditelně extrémně užíval. Paul Dano pak bude jako Hádankář stoprocentně taky perfektní. Na nového Batmana se tak těším jako malé dítě. Premiéra je zatím stanovena na březen příštího roku. Sice si tak budu muset ještě nějaký ten pátek počkat, přece jenom už se to ale neúprosně blíží.

Kromě nového traileru na Batmana si pak jednoznačně nejvíce pozornosti vysloužilo prvních pár minut z Black Adama, ve kterém jsme tak mohli poprvé vidět Dwaynea Johnsona jako Black Adama. A upřímně řečeno jsem z toho zas tak moc nadšený nebyl. Ty záběry totiž neukázaly nic moc úchvatného ani dechberoucího. V podstatě to zatím vypadá jen jako další generická ptákovina ve stylu Shazama.

Ani ten teaser na nového Flashe s tváří Ezry Millera mě moc nezaujal. Jasně, že jsem tam slyšel tu hudbu z Burtonova Batmana a ta silueta na konci jednoznačně patřila Michaelu Keatonovi. To mi ale prostě nestačí. Miller je pořád extrémně, ale extrémně otravný a nesympatický, a kromě Keatona se tak vlastně není na co těšit.

Dočkali jsme se také prvního traileru na seriál o postavě Peacemaker, kterou v nedávném Sebevražedném oddíle ztvárnil John Cena, a upřímně musím říct, že to bylo asi ještě horší než výše zmíněný teaser na Flashe. Celé to vypadá extrémně levně a trapně? Už v Sebevražedném oddílu jsem tu postavu doslova nenáviděl, dodnes tak nechápu, za co si zrovna Peacemaker vysloužil vlastní seriál. Cena je navíc absolutní dřevo, na které se tolik hodin opravdu dívat nemíním a vrcholem všeho je ten extrémně nepovedený CGI orel. To snad James Gunn nemyslí vážně.

Venom i Halloween válcují kina na úkor Posledního souboje

Kdo čekal, že se diváci po všech těch kritických ohlasech na nového Venoma i Halloween v kinech vyprdnou, ten se šeredně spletl. Oběma snímkům se totiž v kinech extrémně daří. Diváci tak zas a znova potvrzují, jak málo jim stačí ke štěstí a jak moc nevyzpytatelní vlastně umí být. Na jejich obranu ale musím zkonstatovat, že oba snímky mají enormně agresivní reklamní kampaň.

Zatímco na Halloween bylo možné, v některých kinech, vyrazit již v úterý, a to na exkluzivní předpremiéru s doprovodným programem, Venom se zase pro změnu propaguje jako blázen. Tak například, když jsem šel včera večer na premiéru Duny, měli na sobě všichni zaměstnanci kina trička propagující právě Venoma. Proč přitom neměli raději trička dlouho očekávané Duny, která by si takovou pozornost zasloužil mnohonásobně více je mi ale naprostou záhadou.

Matt Damon v historickém dramatu Poslední souboj

Naproti tomu výborně hodnocené historické drama Poslední souboj od režiséra Ridleyho Scotta nemá reklamní kampaň v podstatě žádnou. Čemuž také odpovídá přímo tragický pětimiliónový otevírák. Ten je pro film, který stál něco přes 100 miliónů dolarů, režíruje jej legendární režisér a hrají v něm hvězdy jako je Matt Damon, Adam Driver či Ben Affleck, přímo neskutečným průšvihem.

Studio si za to ale do jisté míry může samo. Ta reklamní kampaň byla prostě slabá. Podle všeho jde ale o extrémně povedený film, jež se rozhodně vyplatí vidět v kině. Na tragický Halloween a trapného Venoma se tak vykašlete, a raději si zajděte právě na tuhle lahůdku.

Nové trailery na Uncharted, Red Notice či Ambulance

Před pár hodinami vyšlo hned několik dost zajímavých trailerů. Vezmu to teda hezky popořadě. Nejprve začnu asi tím vůbec nejočekávanějším a tím je samozřejmě trailer na filmové Uncharted. A za mě to teda vypadá přímo hrozně. Žádná revoluce, která by navždy zlomila kletbu videoherních adaptací se tak očividně nekoná.

Uncharted totiž vypadá jako další zcela průměrný a zaměnitelný blockbuster, jež prostě nemá čím ohromit. Holland je pořád stejně otravný jako všude jinde a ten Mark Wahlberg mě už vlastně taky vůbec nebaví.

Vrcholem odpornosti je potom ten závěr v podobě dalšího zcela zbytečného padání z letadla. Bože, může mi někdo vysvětlit, co je jako na takových záběrech tak moc cool? Protože já to tam prostě nevidím. Nefungovalo to v Black Widow, Rampage, Bloodshot a já nevím, kde ještě a nefunguje to ani tady. Ačkoliv mě to teda extrémně mrzí, Uncharted zatím nepřesvědčil ani zdaleka. Nezbývá nám tak nic jiného, než doufat, že to nakonec nebude úplná blbost.

Ryan Reynolds, Gal Gadot a Dwayne Johnson

Dalším trailerem je pak nový trailer na netflixovskou akční hlínu Red Notice. V té se Dwayne Johnson a Ryan Reynolds pokusí polapit Gal Gadot. A ani tento trailer se mi vlastně vůbec nelíbil. Johnson zase hraje Johnsona, Reynolds zase hraje Reynoldse a Gadot pro změnu zase dokazuje, že vlastně ani hrát neumí. Celé je to navíc opět zabaleno do naprosto genericky vypadajícího splatlance, v němž to všechno hnusně vybuchuje a je to rádoby děsně cool. Prostě taková další zcela zbytečná hovadina plná digibordelu, ve kterých Johnson tak strašně rád hraje.

A pak je tady poslední trailer, a to na nový akční výplach od Michaela Baye s názvem Ambulance, který v porovnání s výše zmíněnými vlastně zas tak špatně nevypadá. Vzhledem k tomu, jak tragické filmy Bay v poslední době natáčí, se ale ani na to zatím vůbec netěším. Ten trailer je navíc opět moc dlouhý, když ukazuje v podstatě celý děj filmu.

Toho Jakea Gyllenhaala je mi pak vyloženě líto. Sice se zase viditelně snaží to celé tahat z šedého průměru, mám ale takové tušení, že ani on s tím tentokrát nic neudělá. Sakra, vážně by si měl začít vybírat malinko ambicióznější snímky. Ani Ambulance ani Viník z něho totiž tu hvězdu první velikosti prostě neudělá.

Duna konečně dorazila do kin

Ano, dlouho očekávaná Duna konečně dorazila také do českých kin a musím říct, že je to opravdu tak dechberoucí audiovizuální jízda, jak se říká. Pokud jste ji ještě neviděli, okamžitě to mazejte napravit do kina, protože nikde jinde si ji prostě nedokážete tak moc užít. Jde opravdu o výjimečný snímek, na který budu ještě hodně dlouhou dobu vzpomínat.

Zároveň se také jedná o jeden z nejsilnějších kino zážitků, jaké jsem kdy zažil. Opravdu si nepamatuji, kdy naposledy jsem si tak moc přál, aby ten film ještě nekončil. Upřímně tak doufám, že minimálně na ten druhý díl nakonec dojde. Byla by totiž obrovská škoda zahodit něco tak úžasného, jako je právě Duna.

Jason Momoa ve filmu Duna

Režisér Denis Villeneuve dal do toho snímku opravdu kus sebe a myslím si, že je to na něm znát. Recenzi čekejte velice brzy. Do té doby si na Dunu zajděte sami, věřte mi, že toho nebudete litovat. Samozřejmě, že to není snímek pro každého a kdejaký řadový divák hltající bezduché koniny typu Transformers či Venom jej může snadno odstřelit.

I tak si ale myslím, že by to měl každý vidět a zažít tak v kině ten pocit, že jsme svědky něčeho výjimečného. Já osobně jsem si v kině opravdu říkal, že tohle je ono, tohle je další filmová etapa, která zahýbe světem podobně jako třeba svého času Společenstvo prstenu. Duna sice není ani zdaleka tak vděčně natočená jako Společenstvo prstenu, právě v tom však tkví její síla. Pevně věřím, že si tak nakonec svoje diváky a fanoušky najde a za pár let budeme moct vesele vyrazit na ještě mnohem výjimečnější druhý díl.

Na natáčení westernu Rust byla zastřelena kameramanka a postřelen režisér

Pořád se mi tomu nechce věřit, ale bohužel je to opravdu tak. Herec a producent Alec Baldwin při natáčení svého nového snímku Rust postřelil kameramanku Halynu Hutchins a režiséra Joela Souzu. Huchins musela být do zhruba 70 kilometrů vzdálené nemocnice v Albuquerque převezena vrtulníkem. I přesto se ji ale nakonec nepodařilo zachránit a v nemocnici svým zraněním podlehla. Souza byl ambulancí dovezen na jednotku intenzivní péče v Santa Fe, kde byl nakonec propuštěn do domácího ošetřování.

Podle všeho mělo jít o nešťastnou náhodu, při které Baldwin v rámci natáčení vystřelil ze zbraně, která měla být pouhou rekvizitou, se slepými náboji. Jak se do ní dostaly ostré náboje, popřípadě co jiného mohlo tuto tragickou událost zapříčinit, se zatím vyšetřuje. Kromě svědků už se k výslechu dostavil také viditelně zdrcený Baldwin. Nikdo však zatím nebyl obviněn.

Alec Baldwin

Řada z nás si pak v souvislosti s podobnou událostí nejspíše vzpomene na úmrtí herce Brandona Leeho, který byl také nešťastnou náhodou zastřelen při natáčení snímku Vrána. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se něco takového může ještě v dnešní době stát. Doufejme, že už se to nebude nikdy více opakovat.

Natáčení snímku pak bylo samozřejmě odloženo na dobu neurčitou. Baldwin v něm hraje bývalého psance Harlanda Rusta, který se snaží zachránit svého mladého vnuka. Kromě něj se měl ve snímku objevit také Travis Fimmel či Jensen Ackles.

Diskuze