Duna: Druhá část

Druhý díl Duny se představuje v dechberoucím traileru

Je tady, po bezmála roce a půl čekání je konečně tady, první trailer na druhý díl epické podívané s názvem Duna. Všechny svoje starosti a povinnosti tak hoďte okamžitě za hlavu, pohodlně se usaďte a na dvě a půl minuty se nechte pohltit tou neopakovatelnou atmosférou nehostinné planety Arrakis. Pokud je totiž něco, co tento trailer zvládá na výbornou, pak je to právě ono pohlcení, pohlcení do příběhu, jež na filmovém plátně nemá obdoby. Už z těch několika málo kulervoucích záběru je nadmíru jasné, že první díl byl jen a pouze hloubavým a pomalu plynoucím prologem něčeho mnohem většího, epičtějšího, rozmáchlejšího, osudovějšího, a akčnějšího.

Austin Butler ve druhé Duně

Hlavním hybatelem příběhu druhé části Duny bude přitom opět Paul Atreides, který si již v traileru osedlává písečného červa, v kratičkém záběru stojí tváří v tvář nevypočitatelnému zlu v podobě Feydy-Rautha Harkonnena, a v jednom z nejepičtějších výjevů celé ukázky se pak stává vojevůdcem armády nevídaných rozměrů. Jak už ovšem režisér Denis Villeneuve v minulosti několikrát předesílal, nepostradatelnou postavou bude také Chani, která by měla být jakýmsi Paulovým morálním kompasem. Snímek samotný tak bude s největší pravděpodobností nejen hutnou podívanou plnou válčení a politického pletichaření, ale také komorním romantickým příběhem dvou mladých lidí.

Premiéra je naplánovaná na 2. listopad tohoto roku, a kromě navrátivších Timothée Chalameta, Zendayi, Rebeccy Ferguson, Javiera Bardema, Davea Bautisty, Joshe Brolina a Stellana Skarsgårda, se můžeme těšit také na nové tváře včele s Austinem Butlerem, Christopherem Wallkenem či Florence Pugh. Tohle bude prostě nářez. Tohle bude událost hodna velikosti Pána prstenů, Star Wars či Avatara.