Zleva Cillian Murphy, Charlie Cox, Sylvester Stallone a Joaquin Phoenix

Týdenní filmové novinky s Daredevilem či Jokerem

Další týden utekl jako voda a mě tak nezbývá nic jiného než vám opět naservírovat týdenní filmové novinky. Ani tentokrát se toho ve světě filmu neudálo zrovna málo. Co teda mě osobně zaujalo nejvíce?

Cillian Murphy oficiálně potvrzen. Peaky Blinders se dočkají filmu. Joaquin Phoenix by si rád zopakoval roli Jokera. Historické drama Ridleyho Scotta se opět připomíná. O čem vlastně budou čtvrtí Expendables a dočká se seriálový Daredevil čtvrté série?

Cillian Murphy si skutečně zahraje titulní roli v novém snímku Christophera Nolana

Upřímně řečeno nemůžu být z této novinky více nadšený. Jako obrovský fanoušek Cilliana Murphyho už delší dobu čekám na to, kdy ho někdo obsadí do hlavní role svého snímku, aby se mu tak mohlo konečně dostat zasloužené pozornosti. Jasně, že té se mu skrze roli Thomase Shelbyho, ke kterému se mimochodem dostanu za chvíli, určitě dostává více než dost. Pořád mi ale na poli filmu přijde značně nedoceněný, a to zcela neprávem.

Právě titulní role v novém snímku tak ostře sledovaného režiséra, jakým je Christopher Nolan, by ale mohla být oním dalším velkým krokem, v jeho herecké kariéře. Zatímco v těchto novinkách jsem vás o novém Nolanově snímku informoval s tím, že se zatím jen spekuluje o tom, že to bude právě Cillian Murphy, kdo si v něm zahraje titulní roli. Nyní vám už mohu na sto procent říct, že Murphy titulní roli v Nolanově nejnovějším snímku skutečně ztvární.

Další momentka z filmu Tiché místo 2

Nepůjde přitom o jejich první spolupráci. Nolan s Murphym poprvé spolupracoval už na snímku Batman začíná, kde se ucházel o roli samotného Batmana. Tu ale bohužel pro něj nakonec získal Christian Bale. Murphy však na Nolana udělal obrovský dojem, díky čemuž mu byla svěřena role Dr. Cranea alias Scarecrowa.

Nolan si tak s Murphym očividně dobře sedl, když jej kromě trilogie o Temném rytíři obsadil také do svých dalších snímků jako je Počátek či Dunkerk. V nejnovějšího Nolanově snímku s názvem Oppenheimer si pak Murphy zahraje právě Roberta Oppenheimera.

Odhadovaný rozpočet snímku je 100 miliónů dolarů a Nolan jej nakonec po neshodách se studiem Warner Bros. natočí pro studio Universal. Premiéra je v tuto chvíli stanovena na 21. červen roku 2023, přičemž kromě Murphyho si spolupráci s Nolanem zopakuje také kameraman Hoyte van Hoytema.

Thomas Shelby a spol. se dočká vlastního filmu

Tvůrce seriálu Peaky Blinders Steven Knight nedávno na proběhnuvším filmovém festivalu v Londýně potvrdil, že je šestá série již téměř hotová a že bychom se ji tak měli dočkat už na jaře příštího roku. Tato novinka ale samozřejmě sama o sobě až tak nečekaná není. Přece jenom jsme všichni tak nějak očekávali, že se jí z kraje příštího roku dočkáme.

To však není vše, co Knight prozradil. Podle jeho slov bychom se totiž navíc měli dočkat také filmu ze světa Peaky Blinders, jež by měl údajně celý příběh tohoto slavného gangu zakončit. Knight se tak hned po vydání šesté série Peaky Blinders vrhne na psaní scénáře k tomuto filmu, jehož produkce by měla následně odstartovat již v roce 2023.

Momentka z první série Peaky Blinders

Kromě plánovaného filmu se mimo jiné vyjádřil také k možným spin-offům. K těm však pouze dodal, že pokud by k nim opravdu mělo někdy dojít, není vůbec jisté, že se tak stane právě pod jeho dohledem. Zatímco možné spin-offy jsou mi ale víceméně ukradené, na film, který by celý příběh rodiny Shelbyových uzavíral se jednoznačně těším.

Peaky Blinders patří mezí mé vůbec nejoblíbenější seriály a já už se tak nemůžu dočkat na to, až šestá série konečně spatří světlo světa. Vzhledem k tomu, jak dopadla řada pátá by se navíc mělo jednat o opravdu napínavou jízdu od začátku do konce. Film, jež by následně celý příběh zakončil, tak zní více než lákavě. Právě Thomas Shelby perfektně ztvárněný výše zmíněným Cillianem Murphym by si přitom velkolepé finále v podobě celovečerního filmu jednoznačně zasloužil. Jako už to ale u podobných novinek bývá, uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.

Jak to vypadá s dvojkou Jokera?

Jelikož se stal z Jokera obrovský hit, který se skromným rozpočtem 55 miliónů dolarů nakonec dokázal utržit více než miliardu dolarů, začalo se o druhém díle spekulovat relativně krátce po Jokerově premiéře. Jak to s ní teda zatím vypadá?

Řekněme, že hodně nejistě. Představitel hlavní role Joaquin Phoenix, který za ni konečně získal vytouženého Oscara, nedávno prozradil, že by si jednoznačně chtěl roli Arthura Flecka zopakovat. Jediný problém je ale v tom, že zatím vůbec neví, zda na druhý díl vůbec někdy dojde.

Joaquin Phoenix jako Arthur Fleck

A já si vlastně ani nejsem jistý tím, zda bych případné pokračování chtěl. Jasně, že Phoenix byl v té roli naprosto fantastický a zcela právem si za něj toho Oscara odnesl. Na druhou stranu si ale moc nedokážu představit, kam by se měl Arthur v případném pokračování vydat.

I přesto, že bych tak v té roli Phoenixe opravdu rád viděl znovu, si myslím, že by bylo lepší, nechat Jokera u ledu. Mám totiž trochu obavy z toho, jakým směrem by se případná dvojka vlastně vydala. Na superpadoucha to totiž moc nevidím a žádný jiný směr mě vlastně ani nenapadá.

První čtyři minuty historického dramatu Poslední souboj

Nejnovější historická řežba legendárního režiséra Ridleyho Scotta už pomalu klepe na dveře, a pokud vás trailery na ni zatím moc nepřesvědčily, krátký úryvek, ze začátku filmu to dozajista udělá. Ten Scott je z něj totiž zatraceně cítit. Ty kostýmy, ta pomalá nikam nespěchající kamera a delší záběry, ti herci a ta hudba, všechno to prostě šlape přesně tak, jak má.

Matt Damon v historickém dramatu Poslední souboj

A mě tak nezbývá nic jiného než doufat, aby se v podobném duchu nesl i zbytek filmu, protože ten potenciál je tam přímo obrovský. Na nějaké první zahraniční ohlasy stěžující si na zmatený děj, tak v tomto případě z vysoka kašlu. Těch historických filmů se v poslední době točí tak málo, že se Poslední souboj prostě musí vidět v kině.

Z poslední doby mě vlastně napadají jen Král Psanec z roku 2018 a Král z roku 2019. Oba snímky tyto ale vyšly na Netflixu a na velkém plátně jsme je tak vidět nemohli. I právě proto je prostě naprostou povinností všech fanoušků takovýchto historických řežeb vyrazit do kina a pořádně si tu středověkou atmosféru na velkém plátně užít.

O co půjde ve čtyřce Expendables?

Je to neskutečné a osobně už jsem vlastně ani nedoufal, že na ten čtvrtý díl někdy dojde, ale světe div se, my se jej nakonec vážně dočkáme. Jelikož už je natáčení čtvrtého dílu akční série Expendables v plném proudu, možná by nebylo na škodu, si připomenout, co všechno o něm zatím víme.

V prvé řadě je třeba zmínit to, že se můžeme opět těšit na staré známé jako je Sylvester Stallone, Jason Statham, Dolph Lundgren či Randy Couture. Kromě nich by přitom měli dorazit Tony Jaa, Curtis „50 Cent“ Jackson, Megan Fox a také nově oznámený Andy Garcia, který si zde, podle mě, stoprocentně zahraje zápornou postavu. O režii se tentokrát postará režisér hodně zapomenutelné filmové adaptace herní série Need For Speed Scott Waugh.

A jak to vypadá s dějem čtvrtého dílu? Hlavním hrdinou čtvrtého dílu by měla být pro změnu postava Jasona Stathama Lee Christmas. Což je samozřejmě vzhledem k vysokému Slyově věku vlastně i docela logické. Spolu s informaci, podle které by nás měl hned z kraje filmu čekat nečekaný zvrat, se tak nabízí možnost úmrtí Slyovy postavy Barneyho Rosse.

Podle mě je to ale více než nepravděpodobné. Jednak by se teď Stalllonovi po ukočení Rockyho i Ramba nějaká další akční série stoprocentně hodila a jednak se prý na natáčení zdrží hned několik týdnů. Barney Ross by tak měl být i nadále nedílnou součástí této série, což je podle mě dobře. Přece jenom, všichni jsme na to v prvé řadě čuměli hlavně kvůli němu. Bez něj by to tak už možná nebylo ono. Já jen doufám, že nebude Sly působit tak strašně unaveně jako právě v neslavném třetím díle.

Dočkáme se čtvrté řady oblíbeného Daredevila?

Se spekulacemi ohledně návratu Charlieho Coxe do role slepého právníka, jež po nocích potírá zločin v ulicích, se v poslední době roztrhl pytel. Donedávna přitom téměř všechny souvisely se třetím dílem Spider-Mana, ve kterém by se podle všeho měli, kromě Alfréda Moliny a Willema Dafoa vrátit také Tobey Maguire a Andrew Garfield.

Charlie Cox jako Matt Murdock

To už ale nyní neplatí. V seriálu Hawkey, jehož bychom se měli dočkat už tyto Vánoce by se měl totiž objevit Kingpin s tváří Vincenta D’Onofria. Což, jak jistě všichni víte, byl v seriálu Daredevilův úhlavní nepřítel. Pokud by se přitom tyto spekulace vyplnily, je dost dobře možné, že by se Charlie Cox v roli Matta Murdocka vrátil, a to nejenom jako vedlejší postava v nějaké marvelovce, ale také ve čtvrté sérii svého vlastního seriálu, jež by mohl nově vzniknout pro streamovací službu Apple+.

V současné době jsou to ale všechno pouhé spekulace. Na to, jak to ve skutečnosti s návratem Daredevila je, si tak budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Upřímně řečeno bych ale jeho čtvrtou sérii uvítal s otevřenou náručí. Právě Daredevil byl totiž ze všech těch Defenderů, tím jednoznačně nejlepším seriálem, přičemž Charlie Cox se pro roli Matta Murdocka prostě narodil. Vidět ho v ní znovu se vší parádou by tak mohlo být minimálně hodně zajímavé.

A to už je pro tentokrát opravdu vše. Doufám, že se vám tyto novinky líbily a snad se uvidíme zase u dalších. Do té doby se mějte dobře a pokud byste se náhodou nudili, mrkněte taky na novinky z minulého týdne.

Diskuze