Znak Supermana

Nový Superman konečně obsazen

O tom, kdo v budoucích DC projektech ztvární Supermana, se spekuluje v podstatě od okamžiku, kdy na povrch vyplula ona nemilá zpráva o tom, že se Henry Cavill s touto ikonickou rolí navždy loučí. Za tu dobu se přitom v souvislosti s rolí Clarka Kenta objevilo nejedno zajímavé jméno, od Nicholase Houlta, přes Jacoba Elordiho, až po Toma Brittneyho. Ačkoliv to přitom nejednou vypadalo tak, že Peter Safran spolu s Jamesem Gunnem konečně našli toho pravého, až donedávna nebyl nikdo oficiálně obsazen. Píšu donedávna, protože Safran s Gunnem očividně konečně našli onoho vyvoleného herce, jehož kariéra i život se nejspíše v následujících letech rapidně změní.

David Corenswet

A oním vyvoleným je americký herec David Corenswet, který se, s výjimkou hororové Pearl, donedávna objevoval především v seriálové tvorbě. Zahlednout jste jej tak mohli buďto na Netflixu v seriálech Politik a Hollywood nebo na HBO Max v seriálu Město patří nám. Už výše zmíněný Nicolas Hoult má tak zas a znovu smůlu. Již v minulosti mu totiž těsně utekla také role loňského Batmana, jehož si nakonec zahrál Robert Pattinson. Malou útěchou tak pro něj může být skutečnost, že je stále ve hře o roli Lexe Luthora. Ani tam to ovšem nebude mít vůbec lehké. Zájem o tuto zápornou roli mají totiž také bratři Bill a Alexander Skarsgardové.

Rachel Brosnahan

A kdo bude Corenswetovi krýt záda jako jeho milovaná Lois Lane? Ačkoliv měla k získání této role velice blízko Emma Mackey či Phoebe Dynevor, a dříve se dokonce spekulovalo i o Samaře Weaving, Lois Lane si nakonec zahraje Rachel Brosnahan, americká herečka, která na sebe dosud nejvýrazněji upozornila na streamovací službě Prime Video, a to v seriálu Úžasná paní Maiselová. Jelikož jsem ani jednoho z vybrané dvojice dosud v ničem neviděl, nemohu se o jejich hereckých kvalitách zatím jakkoliv vyjadřovat. O tom, jestli Safran s Gunnem vybrali valně či ne, se tak budu muset na vlastní oči přesvědčit až 11. července roku 2025, kdy by měl do kin konečně dorazit nový Superman, tentokrát s podtitulem Legacy.