Zleva Nebula, Michael Myers, Albus Brumbál a Macbeth

Týdenní filmové novinky s Albusem Brumbálem či Michaelem Myersem

Po trochu delší odmlce nastal čas na další týdenní filmové novinky. Během uplynulého týdne se toho přitom ve světě filmů opět událo až příliš mnoho. Co nejzajímavějšího jsme se teda za posledních pár dní dozvěděli?

Bylo odhaleno datum premiéry třetích Fantastických zvířat a nejen to. Vyšel trailer na černobílou novinku legendárního režiséra a scénáristy Joela Coena. James Gunn poodhalil pár novinek týkajících se třetích Strážců galaxie. Trailer na nový Halloween láká na návrat starých známých a Kenneth Brannagh je po otřesném Artemis Fowl nejspíše zase na koni.

Novinky ohledně třetích Fantastických zvířat

Třetí díl této nově rozjeté série ze světa Harryho Pottera měl samozřejmě dorazit mnohem dříve. Jelikož jsme se prvního dílu dočkali v roce 2016 a toho druhého pouhé dva roky potom, třetí díl už tu vlastně měl být dávno. Koronavirus, slabé tržby druhého dílu a problémy ze soukromého života Johnnyho Deppa si nicméně vyžádaly svou daň. Třetí díl byl tak nakonec odsunut až na červenec roku 2022. To už ale momentálně neplatí.

Premiéra třetího dílu Fantastických zvířat totiž byla o pár měsíců posunuta, přesněji řečeno by měl nově dorazit už v dubnu příštího roku. A upřímně řečeno je mi to vlastně docela jedno. Nechápejte mě špatně, na Harrym Potterovi jsem dá se říct vyrůstal, všechny filmy i knížky jsem tak viděl a četl hned několikrát. Fantastická zvířata jdou ale absolutně mimo mě.

Nevýrazné postavy, mdle vypadající vizuál a nepřehledný děj, těmito charakteristikami by se dala ve zkratce Fantastická zvířata popsat. Je na nich prostě až příliš viditelné, že si to všechno tvůrci vycucali z prstu jen proto, aby na této značce mohli vydělat ještě více než doposud.

Nic na tom bohužel nemění ani skutečnost, že se jim do této naprosto zbytečné série podařilo ulovit tak skvělé herce jakými je Johnny Depp či Jude Law. Právě Depp si přitom celý druhý díl ukradl sám pro sebe a nutno uznat, že mu role Gerelta Grindelwalda prostě perfektně sedla.

Johnny Depp jako Grindelwald

Možná trochu paradoxně jej ale ve třetím díle neuvidíme. V Hollywoodu se s tím prostě nes…nepářou. Presumpce neviny je sprosté slovo a ani taková hvězda jakou je právě Depp s tím prostě a jednoduše nemůže nic udělat. Vzít si za manželku naprostého blázna se mu šeredně vymstilo a dodnes mě mrzí, jak ošklivě to poskvrnilo jeho hereckou kariéru. Snad mu nakonec v Hollywoodu dokážou odpustit to, že se s největší pravděpodobností stal obětí domácího násilí. Vážně je mi jej líto, ve Varech nicméně ukázal, jak pohodovým a stylovým člověkem vlastně je a já tak upřímně doufám, že jej brzy zase v nějakém opravdu skvělém filmu uvidíme.

Ale zpět k Fantastickým zvířatům, omlouvám se, malinko jsem se odklonil od tématu. Čímž jsem v podstatě jen dal najevo, jak moc mi je tato série vlastně ukradená. I přes absenci Deppa jsem ale na třetí díl pořád alespoň trochu zvědavý, a to z jednoho prostého důvodu. V roli Grindelwalda se totiž, jak už určitě nějaký ten pátek víte, objeví seriálový Hannibal Lecter a jedna z největších dánských hereckých hvězd Mads Mikkelsen.

Právě Mikkelsen je tak v podstatě jediným důvodem toho, proč mě ještě třetí díl zajímá. Kromě něj se ale samozřejmě vrátí také staří známí Eddie Redmayne, Jude Law, Katherine Waterston či Ezra Miller. O scénář se bohužel opět postará J. K. Rowlingová a o režii pak rutinér David Yates. Yeeej…

Ale zpět k další novince, sakra pořád odbíhám od tématu. No nic, další odhalenou novinkou je podtitul třetího dílu Fantastických zvířat. Jelikož se celá tato série, i když marně, snaží soustředit na vztah mezi Albusem Brumbálem a Gereltem Grindelwaldem, je nový podtitul vlastně i docela logický. Zatímco druhý díl tak nesl podtitul „The Crimes of Grindelwald“ tedy Grindelwaldovy zločiny, ten třetí ponese podtitul „The Secrets of Dumbledor“ čili Brumbálova tajemství. Když už nic, tak alespoň ty podtituly zní opravdu dobře a lákavě. Po zmateném druhém díle a nevýrazném prvním díle bych byl ale z tou natěšeností na třetí díl malinko opatrný.

Vyšel trailer na černobílého Macbetha

I když toho nový ani ne minutový trailer na novinku legendárního režiséra a scénáristy Joela Coena moc neodhaluje. Při bližším pohledu vám dojde, že vlastně odhaluje vše podstatné. Půjde o černobílý film, ve kterém nejenom, že budou hvězdní herci jako je Frances McDormand a Denzel Washington hrát o sto šest, ale také v něm bude každý záběr do posledního detailu vypiplaný přesně tak, jak by měl. Černobílý formát tomu přitom dodává určitou dávku tajemna a neokoukatelnosti.

Denzel Washington a Frances McDormand ve filmu Macbeth

Nevím, jak na vás, ale na mně těch 30 sekund fungovalo naprosto perfektně. Už teď jsem tak na další adaptaci slavné tragédie Williama Shakespeara extrémně zvědavý. Jméno režiséra a scénáristy pak samozřejmě vyvolává určitou dávku zvědavosti a natěšenosti. Film, pod nímž je podepsaný i když jen jeden z bratrů Coenů se prostě vyplatí sledovat.

Nehledě na to, jak to nakonec dopadne, už teď je téměř jisté, že nás čeká minimálně podobně vizuálně podmanivé dílo, jakým byl Macbeth z roku 2015. Světová premiéra je zatím stanovena na 25. prosince tohoto roku. Snímek pak kromě kin poputuje také na streamovací službu Apple+. Nám tak nezbývá nic jiného než se modlit za to, aby tato nová adaptace slavné hry nakonec byla uvedena v kinech i u nás. Ten černobílý formát se prostě musí vidět v kině.

James Gunn odhalil pár novinek ohledně trojky Strážců Galaxie

Sice nejsem moc velkým fanouškem celého MCU, musím ale uznat, že právě Strážci Galaxie mezi všemi těmi průměrnými a ohranými marvelovkami vždycky tak nějak vyčnívali a to celkem hodně. Když se přitom podíváte na jméno režiséra a scénáristy, který je za ně odpovědný, vlastně se ani není čemu divit. James Gunn je prostě borec, a to tvrdím i přesto, že jeho nový Sebevražedný oddíl byl pro mě naprostým utrpením.

Ten člověk má svůj nezaměnitelný rukopis, jež vkládá do všech svých snímků. Jeho dravá režie pak už jen umocňuje ty tuny nápadů, které do všech těch filmů vkládá. Pokud tak existuje jedna marvelovka, na kterou se vlastně i docela těším, jsou to právě třetí Strážci Galaxie. Kvůli x let starým tweetům sice Gunna studio Disney na nějakou dobu vyhodilo. Očividně si ale v Disneym moc dobře uvědomují, že bez něj by prostě třetí díl nemohl fungovat.

Postavy Mantis a Star Lord ve druhém díly Strážců Galaxie

Gunn je tak zpět za kormidlem a my tak můžeme jen hádat, co bláznivého si pro nás ve trojce zase připraví. Už teď přitom víme, že samozřejmě opět dorazí, jak Star Lord s tváří Chrise Pratta a Drax s tváří Davea Bautisty, tak také Rocket a Groot s hlasy Bradleyho Coopera a Vina Diesela. Gunn ale nedávno oznámil také to, že nováčci v týmu, tedy Nebula a Mantis dostanou ve třetím díle mnohem více prostoru než, jakého se jim dostávalo v díle předešlém.

Jejich role budou podle Gunna ve trojce opravdu velké. Což mě upřímně těší, jelikož, jak Karen Gillian tak i Pom Klementief se v těch rolích dokonale našly. Jak to ale vypadá se Zoey Saldanou jako Gamorou se ale zatím neví. Vzhledem k tomu, jak dopadlo Endgame s ní nicméně s největší pravděpodobností můžeme počítat také. Jak významnou roli bude mít je ale prozatím záhadou.

Trailer na nový Halloween láká na návrat starých známých

Před pár dny dorazil finální trailer na druhé pokračování nové trilogie Halloween. A musím uznat, že na mě nejspíše o něco více fungovaly ty trailery předchozí. Ten finální totiž dělá z Michaela Myerse řekl bych až zbytečně nesmrtelného zabijáka. Jasně, že celý ten nápad s tím, že Michael přežil požár z konce jedničky je dost na hlavu.

Ten finální trailer z něj ale dělá doslova poloboha, který se vyhne všemu, co na něj hlavní hrdinové připraví a náhle se objeví vždycky, když to čekají nejméně. Nevím, nějak je to na mě prostě moc. Navíc pořád nedokážu z hlavy dostat ty vesměs negativní reakce, jaké zatím v zahraničí tento snímek schytal. Přitom bych se na něj po povedeném předchozím díle opravdu hodně rád těšil. Nějak mi to ale zatím nejde.

Momentka z filmu Halloween z roku 2018

Každopádně finální trailer, kromě Michaelovy nesmrtelnosti, odhalil ještě jednu dost podstatnou, a pro mě samotného dosud neznámou, skutečnost. Kromě Laurie Strodeové s tváří Jamie Lee Curtis se v novém Halloweenu vrátí také další přeživší z Michaelova předchozího řádění. Přesněji řečeno se tak můžeme těšit na návrat postav jako je Tommy Doyle, Marion Chambers či Lindsey Wallace.

O režii se opět postará David Gordon Green, jež dostal na starost celou tuto novou trilogii. Už kvůli návratu tolika postav pak upřímně doufám, že to nakonec bude stát za to. A to i přes ty vesměs negativní ohlasy, které zatím Halloween zabíjí sklidil ve světě. Předchozí díl se navíc Greenovi velice povedl, snad to teda na podruhé bude alespoň podobně ucházející slasher. Sami se o tom budeme moct přesvědčit už za měsíc.

Kenneth Brannagh opět na koni

Joel Coen není jediným, komu se v poslední době zalíbil film s černobílým formátem. Ostatně i nejnovější film s Joaquinem Phoenixem C’mon C’mon bude černobílý. Kromě nich je tu ale ještě jeden snímek s černobílým formátem, o jehož existenci jsem ještě před pár dny neměl ani páru. Řeč je přitom o novém snímku režiséra a herce Kennetha Brannagha s názvem Belfast.

Momentka z filmu Belfast

Právě ten si nedávno odbyl premiéru na filmovém festivalu v Torontu a věřte tomu nebo ne, odnesl si odtamtud People’s Choice Award. Že vám tato cena nic moc neříká? Nebojte, ani mě ne. proč vám o tom teda píšu? No proto, že tuto cenu si v minulosti velice často odnášely později Oscarem oceněné snímky jako je Zelená kniha, La La Land či Země nomádů.

Po přímo otřesně hodnoceném Artemis Fowl, kterému se dodnes úspěšně vyhýbám, to tak zatím vypadá na to, že je Brannagh opět zpátky na koni. Vůbec bych se přitom nedivil tomu, kdyby nakonec Belfast o nějakého toho Oscara skutečně zabojoval. Trailer na něj totiž vypadal přímo parádně. Podle ohlasů jde navíc o opravdu skvělý film, který se sice nemůže opřít o nějak světoborný scénář, to ale prý na sto procent vynahrazuje právě Brannaghova perfektní režie a také krásná kamera. Premiéra u nás je zatím stanovena na 2. prosince tohoto roku. Nebudu vám lhát, těším se.

A to je tedy pro tentokrát vše. Doufám, že vás tyto novinky zaujaly a snad se uvidíme zase u těch dalších. Do té doby se mějte fajn a pokud byste se náhodou nudili mrkněte taky na některé ze starších novinek.

Diskuze