Plakát ke snímku Jak vycvičit draka 3

Čeká nás hraná verze Jak vycvičit draka

Ano, čtete správně, studio Dreamworks nedávno opravdu oznámilo, že se v následujících letech dočkáme hrané verze milovaného animáku Jak vycvičit draka. Ačkoliv to přitom může na první pohled znít malinko bláznivě či nereálně, při menším zamyšlení to vlastně dává dokonalý smysl. Stačí se podívat na konkurenční studio Disney, kde v posledních letech vzniká jeden hraný remake za druhým. Nutno uznat, že v převážné většině případů se navíc jedná o komerčně velice úspěšné snímky. Ať už jde o Lvího krále, Aladina, Popelku či třeba Knihu džunglí, o takovéto projekty je prostě v poslední době mezi diváky opravdu velký zájem.

I Dreamworks se tak chce viditelně svést na této úspěšné vlně hraných remakeů a pokusit se tak vydělat nemalé peníze na popularitě své napříč světem už známé a velice oblíbené značce. Právě série Jak vycvičit draka se proto jeví být naprosto dokonalým kandidátem. Jde totiž o extrémně populární značku, která navíc nabízí neokoukaný svět vikingů a draků.

Jak vycvičit draka

Právě design draků ale bude také jedním z vůbec největších oříšků, které budou muset tvůrci při natáčení hrané verze tohoto animáku rozlousknout. Pokud se jim to nicméně povede, je dost pravděpodobné, že bychom se mohli dočkat minimálně velice zajímavé podívané, jež by mohla v případě úspěchu dokonce odstartovat celou sérii snímků z tohoto světa plného různých druhů draků.

Na papíře to tak vypadá více než lákavě, zároveň to ale zní také extrémně náročně a obtížně. Tvůrce, režisér a scénárista této série Dean DeBlois, který se postaví za kameru i hrané verze, tak bude mít se svým týmem opravdu co dělat, aby světu, který v podstatě vymyslel, v budoucnu neudělal jeho ostudu jeho hranou verzí.

Kromě toho nás ovšem od studia Dreamworks v následujících letech čeká také celá řada klasických animovaných snímků, jakými budou třeba třetí Trollové, čtyřka Kung-fu Pandy či konečně také pátý díl Shreka. Po skvělých ohlasech a finančním úspěchu druhého Kocoura v botách bych se pak nedivil, kdyby ve studiu nakonec odklepli i další díl tohoto oblíbeného hrdiny. Dreamworks tak bude očividně v následujících letech sázet hlavně na osvědčené značky, a jejich pokračování, což jim vlastně nemůže mít nikdo za zlé.