DC Comics postavy na plakátě

DC odhaluje své budoucí plány

Už je to nějaký ten pátek, co jsem vás informoval o tom, že ředitel Warner Bros. Discovery David Zaslav svěřil všechny připravované filmy a seriály ze světa DC Comics do rukou Jamese Gunna a Petera Safrana. A nyní nám tato dvojice konečně malinko poodhalila směr, jakým chtějí DCU v budoucnu směřovat. A upřímně řečeno, je se na co těšit. Pojďme se na to tedy blíže podívat.

První kapitola nové éry DCU

Filmy

„Gods and Monsters“, přesně tento název nese první kapitola nové éry DCU. Předtím než se ji ale dočkáme, nás čekají ještě čtyři snímky natočené pod dohledem předchozího vedení DC films. Jmenovitě jde o tragicky vypadající dvojku Shazama, snad opět pořádně velkolepou dvojku Aquamana, zatím trochu zapadlého Blue Beetlea a několikrát odkládaného Flasha. Ačkoliv je přitom budoucnost většiny těchto postav v současné době značně nejistá, právě The Flash bude mít na budoucí vývoj DCU klíčový dopad. Mělo by v něm totiž dojít k resetování celého DCU, na kterém pak budou následné filmy a seriály z tohoto světa stavět.

Jde tak o velice chytré propojení staronového pojetí, které snad bude fungovat přesně tak dobře, jak sám Gunn slibuje. Ten se totiž nechal slyšet, že je nový Flash jedním z vůbec nejlepších komiksových snímků, který kdy viděl. Ačkoliv se tomu vzhledem k problematické produkci jen těžko věří, přesvědčit se o tom na vlastní oči budeme moct už letos v červnu.

Co si pro nás tedy Gunn a Safran do budoucna připravili? První vlaštovkou na poli filmů bude nový Superman s podtitulem Legacy, který by měl dorazit už v červenci roku 2025. Jelikož přitom nepůjde o další origin této slavné postavy, čeká nás v něm podle všeho malinko odlišný příběh mladého Clarka Kenta. Scénář, na kterém Gunn momentálně pracuje, ještě ale není ani zdaleka hotový, na nějaké herecké obsazení či další podrobnosti si tak budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Jedno je však jisté, tuto ikonickou roli už si bohužel nezopakuje Henry Cavill.

Komiks The Authority

Další projekt, na jehož scénáři Gunn také pilně pracuje, je snímek s názvem The Authority. Půjde o příběh superhrdinského týmu, jehož členové se pro záchranu světa nebojí malinko si ušpinit ruce. Mnohdy se tak chovají spíše jako padouši než hrdinové. The Authority tak zní jako velice zajímavý a osobitý snímek, který by měl být něco úplně jiného, než jsme dosud na filmovém plátně viděli.

Dalším velmi očekávaným snímkem bude The Brave and the Bold. Mělo by jít o adaptaci stejnojmenného komiksu od Granta Morrisona, který u nás vyšel pod názvem Batman a Robin: Batman znovuzrozený. Jak už přitom jeho český název napovídá, bude nám v něm poprvé představen Damian Wayne, tedy Robin a zároveň syn Batmana samotného.

Přibližně v roce 2027 bychom se pak měli dočkat také Supergirl s podtitulem Woman of Tomorrow, jež by měl pojednávat o Supermanově sestřenici ztracené v širokém vesmíru. Snímek inspirovaný stejnojmenným komiksem Toma Kinga by tak měl být značně ponurou, avšak velkolepou podívanou, jejíž předloha slavila minulý rok při svém uvedení obrovský úspěch mezi fanoušky po celém světě.

Posledním oznámeným filmem je pak Swamp Thing, který by nám měl představit značně ponurý, a hlavně hororový origin této oblíbené postavy vycházející ze série komiksů od Alana Moorea.

Seriály

Na poli seriálů se pak můžeme těšit na Creature Commandos, což by měla být sedmidílná animovaná série pojednávající o malinko podivném týmu vytvořeném Amandou Waller, ve které se kromě vlkodlaka či upíra představí i gorgon či Frankensteinovo monstrum. Zajímavostí přitom je skutečnost, že se chce Gunn pokusit najít dabéry, kteří by si eventuálně mohli dané postavy zahrát i v hrané verzi.

Dále nás čeká už delší dobu oznámený seriál o Amandě Waller, kterou si opět zahraje herečka Viola Davis a spojí přitom síly s Peacemaker s tváři Johna Ceny. O scénář se přitom postará tvůrce povedeného seriálu Doom Patrol Jeremy Carver spolu se scénáristou seriálových Watchmenů Christalem Henrym.

Komiks Green Lantern

Dále bychom se měli dočkat série o komiksové postavě Booster Gold. Příběh podvodníka a losera z budoucnosti, co se rozhodl vrátit se v čase a s pomocí vyspělé technologie se stát superhrdinou, je na poli obrázkových sešitů velice oblíbeným a bude tak více než zajímavé sledovat, jak jej nakonec tvůrci pojmou.

Kromě toho dorazí také série s názvem Lanterns, pojednávající o dvou nejoblíbenějších Green Lanternech, a to tedy Halu Jordanovi a Johnu Stewartovi. Mělo by se jednat o detektivní sérii inspirovanou třeba takovým Temným případem, v němž bude ústřední duo hrdinů vyšetřovat podezřelé zločiny celého vesmíru, a přitom chránit naši planetu Zemi.

Posledním oznámeným projektem je pak série Paradise Lost, což by mělo být politické drama odehrávající se na Themysciře, tedy na místě, kde se narodila Wonder Woman. Příběh této série bude nicméně zasazen do doby před jejím narozením, a bude pojednávat o politických pletichách mezi Amazonkami toužícími po moci. Že by něco jako Hra o trůny?

Vedlejší DC vesmír

Gunn i Safran samozřejmě nezapomněli ani na Batmana Matta Reevese, který nebude spolu s Jokerem Todda Phillipse, animovanou sérii Teen Titans GO! či černým Supermanem patřit do DCU, ale budou součástí vedlejšího a samostatného DC vesmíru s jednoduchým názvem „DC Elseworlds“. Druhého Batmana s podtitulem Part II bychom se přitom měli dočkat už na podzim roku 2025.

Robert Pattinson jako Batman

Kromě toho nás samozřejmě čeká také očekávaná série o Tučňákovi s tváři Colina Farrella, která by se měla začít natáčet už v průběhu letošního února. Už příští rok na podzim nás pak čeká také druhý díl Jokera, který bude muzikálově laděný, a kromě Joaqina Phoenixe v hlavní roli se v něm můžeme těšit také na Lady Gagu jako Harley Quinn.

Samozřejmě nás toho v budoucnu čeká ještě mnohem více. Jelikož přitom Gunn potvrdil, že se budou snažit sázet hlavně na tvůrčí vizi, originalitu a kvalitu, je už teď více než jisté, že DCU je momentálně v opravdu dobrých rukou.