Zleva Russell Crowe, Predátor, Bruce Willis a Scarlet Johansson

Týdenní filmové novinky s Predátorem, Black Widow či Vodním světem

Jak už to tak na začátku týdne bývá, je čas na další nášup těch nejzajímavějších filmových novinek uplynulého týdne. I tentokrát se toho ve světě filmů událo hodně. Co všechno vás teda v novinkách čeká?

Vodní svět se dočká seriálového prequelu. Black Widow žaluje Disney. Šestá Smrtonosná past je oficiálně ze hry. Tvůrci odkryli alespoň nějaké informace o novém Predátorovi. Russell Crowe je zpět u režie. Novinka Wese Andersona ulovila hvězdného herce a další hororovou klasiku čeká reboot.

Vodní svět se dočká seriálového sequelu

Producenti John Davis a John Fox zprávou o tom, že připravují seriálový sequel Vodního světa dozajista šokovali nejednoho filmového fanouška. Když jsem se tuto novinku dozvěděl, ptal jsem se sám sebe, proč by se sakra někdo chtěl vracet k 25 let starému propadáku, jehož natáčení bylo tak problematické, že málem stálo život samotného Kevina Costnera?

Ale abych Vodnímu světu jenom nekřivdil. Nakonec to přece jenom nebyl úplný propadák. Je sice pravda, že v kinech brutálně pohořel, na domácích nosičích ale nakonec přece jenom něco vydělal. A i když to, upřímně řečeno, není úplně dokonalý film, za špatný bych jej rozhodně také neprohlásil.

Řvoucí Kevin Costner ve filmu Vodní svět

Po 25 letech od jeho uvedení se tak Vodní svět dočká volného pokračování v seriálové podobě. Oba producenti pak potvrdili, že by měl seriál skutečně vyprávět o osudech hlavních hrdinů, které známe z filmu. Účast kteréhokoliv z hlavních hvězd, včetně Kevina Costnera, nicméně zatím potvrzena nebyla.

Seriál by měl vzniknout pod hlavičkou studia Universal a o režii by se měl postarat režisér Ulice Cloverfield 10 Dan Trachtenberg. K tomu se, stejně jako k výše zmíněným producentům, v těchto novinkách ještě vrátím. Právě oni jsou totiž zodpovědní také za nového Predátora.

Tak uvidíme, jak se s touto novou výzvou Trachtenberg popere. Stejně jako na poli filmů, ani na poli seriálů totiž bůhví, jak velké zkušeností nemá. Dosud režíroval jen pilotní díl seriálu The Boys a druhý díl třetí série Černého zrcadla. Kalendář má nicméně do budoucna dost nabitý. Snad se to teda po novém Predátorovi nezmění.

Scarlet Johansson žaluje Disney

Ať už si o kvalitách nové marvelovky myslíte cokoliv, je nad míru jasné, že za její rychle klesající tržby je do jisté míry zodpovědné souběžné uvedení do kin i na streamovací službu Disney+.

Právě to se ale nelíbí hlavní hvězdě filmu Scarlet Johansson, která měla kromě honoráře dostat také procenta z kino tržeb. Kvůli rychle klesajícím tržbám tak přišla o poměrně velkou částku peněz. Souběžné uvedení filmu do kin i na VOD je navíc v přímém rozporu se smluvními podmínkami, jež má se studiem sjednané. Podle těch by měl každý film, ve kterém se Scarlet objeví, putovat nejdříve do kin a až později na VOD.

Proti souběžnému uvedení filmu v kinech i na VOD, které zavedla celá řada studií jako reakci na pokoronavirovou krizi, už přitom v minulosti protestovala značná míra producentů, režisérů i jiných herců. Většinu případů se ale nakonec podařilo relativně rychle zamést pod koberec.

Scarlet Johansson ve filmu Black Widow

Zde je nicméně situace trošku odlišná. Nejenom, že je Scarlet jednou z největších hollywoodských hvězd současnosti, ale navíc v podstatě nemá, co ztratit. Příběh Black Widow je uzavřen a Scarlet už v žádných dalších marvelovkách hrát nechce. Nějakou tu tahanici se studiem si tak ve svém postavení určitě dovolit může.

Scarlet navíc v žalobě upozorňuje také na to, že studio bere pandemii jen jako takovou výmluvu proto, aby mohlo navyšovat čísla Disney+, což se děje na úkor níže postavených lidí jako jsou právě herci či režiséři.

Studio si ovšem uvědomuje, jaké problémy by jí mohlo v budoucnu způsobit to, kdyby Scarlet vyhovělo. Rozhodlo se tak hrát poměrně drsně, když zveřejnilo informaci o tom, že i tak si Scarlet za Black Widow přišla k nějakým 20 miliónům dolarů. Čímž na nějakou dobu obrátilo řadu fanoušků na svou stranu.

Uvidíme, jak to teda nakonec celé dopadne. Já osobně jednoznačně souhlasím s tím, že souběžná premiéra v kinech i na VOD je prostě a jednoduše naprostá hloupost. O peníze totiž přicházejí také kinaři. Samozřejmě, že velké značky jako je CinemaCity či Cinestar to přežijí. Menší kina jsou ale víceméně nahraná. Tak nějak se nicméně obávám toho, že se nakonec studio se Scarlet přece jenom potichu dohodne. A vše se tak jen zase zamete pod koberec.

Nová Smrtonosná past je oficiálně zrušena

Šestá Smrtonosná past se připravovala více než pět let. Její producent Lorenzo di Bonaventura nicméně nedávno informoval o tom, že na film nakonec stejně nedojde. Vzhledem k tomu, jak otřesné ohlasy získal pátý díl je to ale jednoznačně obrovská škoda. John McClane by si totiž dozajista zasloužil malinko důstojnější rozloučení.

Přitom námět filmu nezněl vůbec špatně. Mělo se jednat o takový prequel ve stylu druhého Kmotra. Na jednu stranu jsme se měli vrátit do 70. let a poznat tak mladého Johna McClane v jehož roli by se samozřejmě objevil nějaký mladý herec. Na straně druhé bychom přitom pořád sledovali dnes už malinko zestárlého McClanea opět s tváří Bruce Willise.

Bruce Willis jako John McClane

Scénář filmu se hned několikrát přepisoval. Na jeho poslední verzi pak pracovali scénáristé Carey a Chad Hayesovi. O režii se měl postarat režisér čtvrtého dílu Len Wisemen, který na filmu také dlouhou dobu pracoval.

I vzhledem k tržbám, o které se pátý díl postaral, jde o docela překvapivou zprávu. McClane totiž právě v pětce dokázal, že i přes otřesné ohlasy stále táhne. Pokud by pak taková šestka stála opravdu za to, jsem si téměř jistý tím, že by nějaký ten dolar vydělat dokázala. Sám Willis by přitom dostal nejspíše svou poslední šanci ukázat, že v něm trocha toho hereckého talentu ještě přece jenom zbyla. No nic, třeba se to ještě v budoucnu změní. A my se tak ještě někdy s Johnem McClanem uvidíme. Zatím je ale oficiálně zrušen.

Nejnovější informace o novém Predátorovi

Jak už možná někteří z vás zaznamenali, nedávno vyplulo na povrch pár nových informací ohledně dalšího Predátora. V souvislosti s čímž jsem se také rozhodl napsat samostatný článek o všech dosavadních filmech s Predátorem.

Nicméně zpět k novinkám. I přes skutečnost, že už se nový Predátor dokonce natáčí, jsou jeho tvůrci opravdu velcí tajnůstkáři, kteří nám tak zatím většinu podstatných informací úspěšně zatajují. Ostatně ani v nedávném rozhovoru souvisejícím s blížící se premiérou Expedice: Džungle toho producenti filmu John Davis a John Fox zas tak moc neprozradili. Co všechno jsme se od nich teda dozvěděli?

V prvé řadě byl odhalen název filmu, který zní jednoduše Skull. Dále jsme se dozvěděli také to, že by se mělo jednat o prequel prvního dílu. Měli bychom tak být svědky vůbec prvního Predátorova lovu na zemi, při kterém se mu ale na místo namakané bandy drsňáků postaví žena z indiánského kmene. Tu si přitom zahraje Amber Midthunder.

Predátor v masce ve filmu Predátor z roku 1987

Spíše než předchozí filmy s Predátorem, byl pak měl ten nový připomínat Oscarový survival Revenant: Zmrtvýchvstání. V tom se, jak jistě všichni víte, Leonardo DiCaprio konečně doplazil pro vytouženého Oscara.

Ten nápad zní dozajista zajímavě. Trošku mě však děsí to, že ani sami tvůrci zatím nejsou rozhodnuti, jestli bude mít film R rating nebo PG-13. Sakra, půjde přece o Predátora. Nezlobte se na mě, ale tady prostě není o čem diskutovat. Predátor jednoznačně musí mít R rating. Nevím, jak vy, ale já prostě chci znovu vidět, jak někomu vytrhne páteř z těla nebo rozstřelí hlavu svou ikonickou zbraní. Nějaká diskuze o PG-13 je podle mě absolutně mimo mísu.

Tak uvidíme, jak to nakonec celé dopadne. O režii se tentokrát postará režisér Cloverfieldu 10 Dan Trachtenberg. Jak už jsem uvedl výše, Trachtenberg sice není bůhví jak zkušený, jeho Cloverfield byl, ale jednoznačně fajn. Zatím tak můžeme jen doufat, že to tentokrát konečně s Predátorem vyjde. Po studené sprše, kterou nám před pár lety nadělil Shane Black, už ale raději přece jenom nic neočekávám.

Russell Crowe zpět u režie

Jak už možná víte, Russell Crowe se nedávno upsal snímku Poker Face, který měl původně režírovat Gary Fleder. To už ale momentálně neplatí. Na povrch totiž vyplavala informace o tom, že snímek nakonec natočí samotný Crowe. Ten si svůj režisérský debut odbyl v roce 2014 snímkem Cesta naděje. Za kamerou už tak rozhodně nějaké zkušenosti má.

Russell Crowe za volantem ve filmu Vyšinutý

Za scénář k filmu je zodpovědný Stephen M. Coates. Kromě toho, že by se měl děj točit kolem miliardáře, jeho bývalých spolužáků, pokeru a pomsty, toho ale zatím o ději více nevíme. Už teď nicméně víme alespoň to, na koho se v tomto snímku můžeme těšit.

Kromě výše zmíněného Crowea by se měl v Poker Face objevit také Liam Hemsworth, Elsa Pataky (mladší bratr a manželka filmového Thora Chrise Hemswortha) či RZA. To však není vše, zatím se totiž počítá také s Nicole Kidman a Natalií Portman. I když teda moc nevím, co si mám zatím o samotném námětu filmu myslet, lhal bych, kdybych napsal, že ve mně Poker Face nevzbuzuje zvědavost.

Nový film Wese Andersona ulovil rovnou dva hvězdné herce

O novém filmu Wese Andersona jsem vás informoval už těchto novinkách. Zatímco tehdy to bylo v souvislosti s Billem Murraym a Tidlou Swinton, dnes je to v souvislosti s dalšími hereckými esy, které se tomuto snímku upsaly. Nově bylo totiž oznámeno, že Anderson do svého nového snímku ulovil, nejenom Adriena Brodyho, ale také jednu z největších hereckých hvězd Toma Hankse.

Tom Hanks ve filmu Road to Perdition

O samotném snímku toho, stejně jako o Hanksově roli, zatím moc nevíme. Zatímco Murray, Swinton i Brody s Andersonem spolupracují docela často, pro Hankse půjde o první spolupráci s tímto výstředním režisérem. Je tak dost dobře možné, že se bude jednat jen o nějakou malou a bezvýznamnou roli. Vše jsou to ale zatím jen spekulace. Na podrobnější informace si tak budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Už v listopadu nás nicméně čeká Andersonův snímek Francouzská depeše, ve které se mimo jiné Murray, Swinton i Brody objeví. Kromě nich se v něm můžeme těšit také na Benicia Del Tora, Edwarda Nortona, Willema Dafoa, Frances McDormand a celou řadu dalších hereckých hvězd.

Hororová klasika Vymítač ďábla se dočká nové trilogie

V poslední době tvůrcům jaksi docházejí nápady. Což vede k nepřebernému množství různých remakeů, rebootů, prequelů, sequelů a já nevím, čeho ještě. Což o to, pokud se snímek povede a vážně stojí za to, nemám s tímto přístupem vůbec žádný problém. Až na pár výjimek jde ale většinou o naprosté průšvihy.

Své by o tom ostatně mohly vyprávět v podstatě všechny slasherové ikony Michael Meyers, Jason Voorhees, Freddy Krueger a Leatherface. Jak jsem napsal výše, pár výjimek se ale jednou za čas přece jenom objeví, což také potvrzuje Halloween z roku 2018 od režiséra Davida Gordon Greena. Ten v něm totiž dokázal, nejenom skvěle navázat na původní díl z roku 1987, ale také se zavděčit i novému publiku, které o původní verzi neví zhola nic.

Ikonický obrázek z filmu Vymítač ďábla

No a právě ten by se měl postarat také o další pokračování hororové klasiky, a to dalšího Vymítače ďábla. Stejně jako u Halloweenu, i zde přitom bude zcela ignorovat pokračování, kterých se zatím Vymítač ďábla dočkal. Opět tak bude volně navazovat pouze na první díl, který, buďme zcela upřímní, jako jediný stojí za to.

Studio Universal nicméně Greenovi očividně věří. A to dokonce natolik, že mu odkleplo rovnou celou novou trilogii. A na koho se v novém pokračování Vymítače ďábla můžeme těšit? Kromě Ellen Burstyn, která si tak zopakuje svou roli z původního filmu, se dočkáme také Leslieho Odoma Jr. Ten zazářil nejenom v nedávném Hamilton, ale také v Noc v Miami, za kterou si navíc došel pro nominaci na Oscara.

Tak uvidíme, jestli se nakonec Greenovi podaří kromě Halloweenu oživit také další hororovou klasiku. V jaké se zatím nachází formě se přitom dozvíme už letos v říjnu. Kdy do kin dorazí Halloween zabíjí bezprostředně navazující na Halloween z roku 2018.

A to je pro tentokrát z novinek vše. Doufám, že se vám líbily a snad se opět uvidíme zase u dalších. Do té doby se mějte dobře a připomeňte si také předešlé týdenní filmové novinky.

Diskuze