The Rock, Keanu Reeves, Vin Diesel a Kevin Costner na plakátech

Týdenní filmové novinky s Johnem Wickem, The Rockem či Yellowstonem

A opět je tady čas na týdenní nášup těch nejzajímavějších novinek, které jsme se v uplynulém týdnu dozvěděli. A co zajímavého se teda za poslední týden ve světě filmů událo?

Obsazení čtyřky Johna Wicka nabírá další akční hvězdu. The Rock bude Santa Claus. Na natáčení dvojky Na nože byla spatřena zajímavá herecká posila. Devítka Rychle a zběsile bohužel válcuje kina. Nový film od režiséra Raidu nabírá parádní obsazení. Datum premiéry čtvrté série Yelowstoneu bylo odhaleno.

Devítka Rychle a zběsile bohužel trhá rekordy

Už v posledních novinkách jsem vás informoval o tom, že to zatím s tržbami nového dílu Rychle a zběsile vypadá velice dobře. A že by se tak měl i přes současnou situaci dočkat přes víkend úctyhodných tržeb. A to se taky bohužel potvrdilo.

Za první víkend totiž utržili 70 miliónů dolarů a stanovili tak nový pandemický rekord. Jasně, že to číslo pořád není ani blízko tomu, za kolik před lety otevíraly předchozí díly. Vzhledem k pandemické situaci jde ale o obrovský úspěch. Celosvětové tržby pak také poměrně rychle rostou. A já tak bohužel musím zkonstatovat, že to Vin Diesel a jeho rodina opět dokázali.

Momentka z filmu Rychle a zběsile 9

A já jsem z toho teda nesmírně smutný. Vážně jsem totiž doufal, že už to Dieselovu egu tentokrát jen tak neprojde. A že ten jeho absurdně vážný výraz pošle celý svět někam. Nestalo se a já tak jen doufám, že podobně úspěšná za pár měsíců bude také dlouho očekávaná Duna. Něco mi ale bohužel říká, že tak ambiciózní snímek jako je právě Duna to bude mít v kinech mnohem těžší než absolutně debilní výplach v podobě Rychle a zběsile. 

Nový film od režiséra akční pecky Zátah nabírá zajímavé obsazení

Když se Gareth Evans v roce 2011 rozhodl poslat Iko Uwaise do baráku plného nepřátel, všechny nás tím absolutně dostal. Ať se vám přitom Zátah líbil nebo ne, ty perfektně natočené akční scény mu prostě odpárat nedokážete. Sakra vážně si nepamatuji snímek, u kterého bych se tak moc tetelil blahem jako právě u Zátahu.

Možná právě proto jsem od nedávné režisérovy novinky Gangs of London čekal až příliš mnoho. Nakonec jsem však byl značně zklamán a místo drsného gangsterského seriálu plného skvělých akčních scén, jsem vlastně dostal jen ty akční scény. Zbytek už však bohužel nestál za nic.

herec Timothy Olyphant ve filmu Tenkrát v Holywoodu

I tak jsem nicméně nesmírně zvědavý na další režisérský počin talentovaného Evanse. Jasně, že se i u toho Apostle malinko spálil. Pořád mu však docela věřím a pokud si tentokrát trochu více pohlídá scénář. Nevidím důvod, proč bychom od něj nemohli konečně dostat podobně kvalitní snímky jako jsou právě oba Zátahy.

Jeho nový snímek Havock se bude soustředit na drsného detektiva, který se musí prokousat podsvětím, aby zachránil syna známého politika. Už nějakou dobu víme, že si tohoto detektiva zahraje charismatický Tom Hardy. Jež si po příšerném Capone potřebuje trochu napravit reputaci.

K němu se pak připojí Oscarový herec Forest Whittaker. Ani tomu se přitom v poslední době při výběru rolí příliš nedaří. Oba by tak nějakou výraznější pecku dost potřebovali. No a k těmto dvěma drsňákům se nově připojí také často docela zapomínaný Timothy Olyphant. Jehož můžete znát hlavně ze seriálu Deadwood a menší roličku si zahrál například v poslední tarantinovce Tenkrát v Hollywoodu.

Kromě něj se pak můžeme těšit na také poměrně známou tvář Luise Guzmána či na už malinko neznámé herce jako je Jessie Mei Lee, Sunny Pang či MMA zápasnici Michelle Waterson.

The Rock ve vánočním akčňáku?

I přes jeho pochybné herecké kvality je Dwayne „The Rock“ Johnson nejlépe placeným hercem současnosti. K tomu všemu je to navíc velice úspěšný businessman, wrestlingová hvězda, populární influencer a v neposlední řadě také tvrdý dříč z posilovny, kterou si vozí všude s sebou.

Až na celkem zábavnou akční blbůstku Jumanji se nicméně jeho filmům v poslední době vyhýbám, jak jen to jde. A důvod pro to mám zcela prostý, všechny jeho filmy jsou prostě jen naprosté akční bláboly s tunami špatných CGI efektů. No vážně, líbil se vůbec někomu příšerný Mrakodrap nebo ještě horší San Andreas? Až na pár jeho opravdových fanoušků o tom dost silně pochybuji.

Te Rock ve filmu Jumanji

Jedna věc se však Johnsonovi nedá upřít, je prostě nesmírně aktivní. Sakra, vždyť ten chlap točí jeden film za druhým, do toho vstává každý den ve čtyři ráno, aby si stihl před natáčením zacvičit. Jasně, že jeho nesmírná energičnost je dána i řadou nejmenovaných chemických látek, i tak je to ale prostě totální dříč, jehož denní režim by převážnou většinu z nás, obyčejných smrtelníku, zabil.

Za pár týdnů bychom jej přitom měli vidět v Expedici: Džungle, kde bude po boku Emily Blunt opět bojovat proti laciným CGI efektům, a ještě na podzim tohoto roku by pak měla dorazit také akční komedie Red Notice, ve které jej uvidíme s Ryanem Reynoldsem či Gal Gadot. No a kromě toho, že má momentálně plné ruce práce s natáčením Black Adama, se ještě nově upsal vánoční novince Red One.

Na nějaké konkrétnější informace k tomuto filmu si nicméně budeme muset ještě chvíli počkat. Jediné, co teď víme, je to, že pod scénářem je podepsaný Chris Morgan. Ano, ten Chris Morgan, který je zodpovědný za převážnou většinu dílů Rychle a zběsile.

Měli bychom se tak dočkat rychlé a zběsilé akční komedie s vánoční tématikou, ve které si The Rock zahraje Santa Clause? Na takovéto závěry je zatím moc brzo, i tak se ale na internetu o této možnosti dost často polemizuje. Tak uvidíme, s čím nakonec tvůrci přijdou.

Čtyřka Johna Wicka ulovila další akční hvězdu

Po Donniem Yenovi, Hirojukim Sanadovi či Billu Skarsgardovi by jeden vážně nečekal, že může být herecké obsazení čtvrtého Johna Wicka ještě lepší. Opak je však pravdou, protože bylo nově oznámeno, že se k této už teď velice silné herecké sestavě připojí také akční hvězda béčkových vod, samotný Scott Adkins. Ano čtete správně, po Ip Manovi a Scorpionovi přichází další mistr bojových umění, Yuri Boyka.

Yuri Boyka z filmu Neporazitelný 4

Keanu Reeves to tak pro tentokrát nebude mít vůbec snadné. Jelikož už bylo potvrzeno, že se Donnie Yen ujme role Johnova starého kamaráda, dá se očekávat, že právě Scott Adkins se objeví na druhé straně barikády. Udržet s ním krok v akčních scénách, ale rozhodně nebude jednoduchý úkol.

Adkins je totiž naprostá špička v oboru, přesně ví, jak se má před kamerou pohybovat, aby vypadal efektivně a stejně jako Reeves točí v podstatě všechny akční scény sám bez pomoci kaskadérů. Adkins je prostě akční hvězda se vším všudy, obsazení čtvrtého Johna Wicka už tak prostě nemůže být lepší.

Jsem opravdu nesmírně zvědavý, co všechno výše zmínění pánové v tomto snímku předvedou, ať už se přitom potkají na jedné straně barikády či na opačných stranách, máme se na, co těšit.

Na pokračování detektivky Na nože se objevila nečekaná herecká posila

Pokračování detektivky Na nože bude po vzoru prvního dílu také sázet především na chytrý scénář a opravdu hodně hvězdné obsazení. Zatímco v prvním díle se objevily hvězdy jako je Christopher Plummer, Daniel Craig či Michael Shannon, ve druhém díle se kromě navrátivšího Daniela Craiga můžeme těšit také na Edwarda Nortona či Davea Bautistu.

Ethan Hawke ve filmu Training day

Na natáčení tohoto pokračování byl nicméně spatřen ještě jeden nečekaný herecký kolega, čtyřikrát na Oscara nominovaný herec, Ethan Hawke. Na fotkách z natáčení byl právě Hawke spatřen, jak nějakou zvláštní zbraní míří na postavu Bautisty. Všichni se pak na daných fotkách nacházejí nejspíše na lodi a vypadají přitom značně komicky.

Nevím jak vy, ale já jsem opravdu extrémně zvědavý na to, co tentokrát Rian Johnson vymyslí. Jednička mě totiž opravdu hodně bavila, byla hravá, svěží a hlavně chytrá. Na dvojku se tak jednoznačně těším a upřímně doufám, že Johnson minimálně zopakuje svou formu z jedničky.

Seriálový Yellowstone láká na čtvrtou sérii a odhaluje její premiéru

 Seriálový Yellowstone si postupem času našel opravdu hodně velký počet fanoušků, jejichž zástupy díky vzrůstající kvalitě seriálu stále značně rostou. I přesto, že si tak v poslední době režisér a scénárista tohoto seriálu Taylor Sheridan po filmech Bez výčitek a Kdo mi jde po krku malinko pokazil reputaci, s Yellowstonem se mu jednoznačně daří.

A mě tak upřímně mrzí, že jsem se k tomuto seriálu ještě nedostal, přitom se na to chystám už skoro tři roky. Jednou se k němu ale určitě dostanu a už teď se nesmírně těším na tu jízdu, ve které si to prý charismatický Kevin Costner v roli drsňáckého kovboje prostě absolutně dává.

Kevin Costner v seriálu Yellowstone

Nedávno byl pak do světa vypuštěn trailer na čtvrtou sérii a aby toho nebylo málo, lákají tvůrci fanoušky, také oznámením premiéry čtvrté série, které bychom se tedy měli dočkat už na podzim tohoto roku.

Díky vzrůstající popularitě seriálu pak studio Paramount Network potvrdilo také přípravy na prequel seriálu, který by se měl jmenovat Yellowstone 1883 a opět by za něj měl být odpovědný právě Sheridan. Fanoušci se tak mají jednoznačně na co těšit a já se už teda sakra musím k Yellowstoneu konečně dokopat.

A to je tedy pro tentokrát z novinek vše. Doufám, že se vám tyto filmové novinky líbily a snad se uvidíme zase u dalších. Do té doby si můžete připomenout novinky z minulého týdne.

Diskuze