Zleva Zaklínač, Zack Snyder, Black Widow a Gullermo del Toro

Týdenní filmové novinky se Zaklínačem, Zackem Snyderem či Black Widow

Týden zase uběhl jako voda a my tu tak opět máme další nášup těch nejzajímavějších týdenních novinek ze světa filmů. Na co se teda tentokrát můžete těšit? No nebudu vám lhát, je toho docela dost.

Dorazila do kin dlouho očekávaná a odkládaná marvelovka Black Widow. Rýsuje se nám nová filmová Barbie. Zack Snyder opět spojí síly s Netflixem. Společně s trailerem jsme se dozvěděli řadu novinek ohledně druhé řady Zaklínače. Pátý Vřískot hlásí hotovo a pár nových informací jsme se dozvěděli taky o nejnovějším snímku Oscarového režiséra Guillerma del Tora.

Black Widow trhá rekordy

Tak se všichni fanoušci Marvelu dočkali, dlouho očekávaná a odkládaná Black Widow totiž konečně dorazila do kin a je z toho samozřejmě obrovský hit. Marvel tak zase jednou dokázal, že prostě přesně ví, jak svoje fanoušky zaujmout a nahnat do kina. Uvidíme, jestli se mu to podaří taky s docela komicky vypadajícím Shang-Chim.

Nicméně zpět k Black Widow, které se povedlo překonat dosavadní nejúspěšnější popandemický otevírák Rychle a zběsile 9. Diesel se tak se svojí směšnou rodinou moc dlouho na vrcholu neohřál.

Scarlet Johansson ve filmu Black Widow

Za první víkend tak Scarlet Johansson a spol. utržila z amerických kin rovných 80 miliónů a celkem už má na kontě přes 200 miliónů dolarů. Zajímavostí je pak také to, že Black Widow současně s kiny, startovala také na streamovací službě Disney+. Právě z té pak podle oficiálních prohlášení přiteklo celých 60 miliónů.

I když se vlivem koronaviru pořád nejedná o tak dechberoucí čísla, na jaké jsme u podobných blockbusterů zvyklí. Po tolika komplikacích a odkladech se pořád jedná o velice slušný úspěch a Marvel si tak jednoznačně může oddychnout.

Kolik tak Black Widow vydělá celkově ukáže teprve čas, už o víkendu nicméně zaznamenala relativně výrazné propady v kinech, tak uvidíme. Může to být samozřejmě způsobeno současnou premiérou také na Disney+ nebo i docela vlažnými ohlasy. Jak to teda nakonec s Black Widow dopadne je ještě ve hvězdách.

Filmová Barbie kompletuje tým

Ať je to možná k nevíře, je tomu skutečně tak, připravuje se filmová Barbie. Samozřejmě si plně uvědomuji, že to nejspíše bude slušná ptákovina. Vzhledem k lidem, kteří na Barbie pracují by nás ale přece jenom mohl tento film nakonec mile překvapit.

Margot Robbie ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Nejenom, že se do hlavní role upsala jedna z nejvyhledávanějších hollywoodských hereček současnosti Margot Robbie, kterou uvidíme už za měsíc v Sebevražedném oddílu od Jamese Gunna. Nově jsme se pak dozvěděli, že film natočí režisérka nedávných Malých žen, Greta Gerwig. Ta je navíc, společně se svým manželem a režisérem skvělého dramatu Manželská historie Noahem Baumbachem, odpovědná také za scénář k nové Barbie.

I když teda námět může znít sebehloupěji, přece jenom bych to s tímto projektem zatím úplně nevzdával. Gerwig i Baumbach totiž dokázali, že psát i režírovat skutečně umí, a to vážně dobře. Když si k tomu navíc přičtete Margot Robbie v hlavní roli. Nevím, jak vy, ale já na ten film začínám být minimálně hodně zvědavý.

Špiónská novinka režiséra Matthewa Vaughna nabírá obsazení

I když se momentálně Matthew Vaughn malinko zasekl u Kingsmanů, na které si bohužel budeme muset ještě pár měsíců počkat. Dává už dohromady hereckou sestavu pro svůj další film a musím uznat, že to zatím vypadá hodně slibně.

Matthew Vaughn při natáčení filmu Kingsman

Snímek s názvem Argylle by měl být adaptací dosud nevydané knihy spisovatelky Ellie Conway, která sleduje příběh jednoho z nejlepších tajných agentů na světě zapleteného do globální konspirace. I když toho teda zatím o příběhu příliš nevíme, podle všeho by měl být Argylle prvním dílem nové akční franšízy. Vaughn má tak s tímto filmem opravdu velké plány. A já jsem upřímně už teď hodně zvědavý na to, co si pro nás zase připraví.

Samotné obsazení snímku pak vypadá přímo neuvěřitelně. Kromě Henryho Cavilla či Bryce Dallas Howard by se měl v Argylle objevit také Sam Rockwell, Bryan Cranston či dokonce Samuel L. Jackson. Natáčení by přitom mělo odstartovat už v srpnu a pokud půjde všechno podle plánu, měli bychom se Argylle dočkat už v příštím roce.

Zack Snyder opět spojí síly s Netflixem

I přesto, že byla Armáda mrtvých přímo otřesná podívaná, vydělala asi dost slušné peníze na to, aby si v Netflixu řekli, že Zacku Snyderovi opět vysolí několik miliónů, dají mu naprostou tvůrčí volnost a on jim za to opět natočí neskutečnou ptákovinu, která však i tentokrát vydělá hromadu peněz.

 Opravdu se omlouvám za můj skepticismus, ale po Lize spravedlnosti a Armádě mrtvých se ukázalo, že Snyder prostě a jednoduše nesmí točit filmy bez dozoru. Ten chlap se totiž bez dozoru naprosto utrhne ze řetězů a podobně jako Michael Bay se pak pomalu utopí ve vlastním megalomanství. Pokud jej tak znovu nebude nikdo hlídat a korigovat. Už teď se docela bojím toho, co za spatlaninu zase natočí.

Zack Snyder při natáčení filmu Armáda mrtvých

On už totiž ani ten samotný námět filmu nezní zrovna dvakrát lákavě. Snímek Rebel Moon by měl být epickou sci-fi, která nás zavede do vesmírné kolonie, jež začne sužovat vládce Balisarius a jeho armáda. Zástupci kolonie tak vyšlou tajemnou ženu, aby ve vesmíru našla bojovníky pro boj s Balisariusem a jeho armádou.

Podle všeho se jedná o Snyderovu srdeční záležitost, jak totiž sám řekl, vyrůstal na filmech Akiro Kurosawy a vždycky si přál natočit epické sci-fi dobrodružství na motivy právě Kurosawových filmů. Na snímku Rebel Moon už přitom pracuje několik let, přičemž se původně mělo jednat o jakousi variaci Sedmi statečných ze světa Star Wars. Z tohoto nápadu, ale nakonec Snyder přece jenom upustil. A došel k závěru, že bude film lépe fungovat v samostatném světě, na kterém taky posledních pár let pilně pracoval.

Snímek pak bude opět produkovat Snyderova manželka Deborah Snyder. Přičemž všichni zúčastnění včetně Netflixu už teď tak nějak doufají, že Rebel Moon odstartuje celou řadu dalších filmů, jež by Snyderem vybudovaný svět postupně dále rozšiřovaly.

Novinky ohledně druhé série Zaklínače

V souvislosti s nedávno proběhnuvším WitcherConem jsme se dozvěděli hned několik dost zásadních novinek ohledně druhé série Zaklínače. Kromě traileru a hned několik obrázku tvůrci odhalili premiéru druhé řady, která by tedy měla dorazit už 17. prosince tohoto roku.

Henry Cavill jako zaklínač

Druhá série nás zavede na Kaer Morhen, tedy na místo, kde byl Geralt vycvičen. Tam bychom se měli seznámit s ostatními zaklínači jako je třeba Lambert, jehož si zahraje Paul Bullion nebo Geraltův mentor Vesemir, jehož si zahraje Kim Bodnia.

Na Twitteru pak byly odhaleny také názvy sedmi z osmi epizod. Už teď tedy víme, že se budou epizody jmenovat „A Grain of Truth“, „Kaer Morhen“, „What Is Lost“, „Redanian Intelligence“, „Turn Your Back“, „Dear Friend“, and „Voleth Meir (Deathless Mother)“. Přičemž název posledního dílu je zatím přísně utajen.

I když se zrovna nepovažuji za fanouška seriálu ani knih, na druhou sérii jsem pořád docela dost zvědavý. Henry Cavill se totiž v roli Geralta opravdu našel. Pokud se i v druhé sérii objeví alespoň jeden tak skvěle natočený souboj, jako byl masakr v Blavikenu z první série. Bude i ta druhá za zhlednutí jednoznačně stát.

Pátý Vřískot hlásí hotovo

Nedávno se režisér pátého Vřískotu Matt Bettinelli-Olpin pochlubil na Twitteru, že je pátý Vřískot oficiálně zkompletován. A i když zatím nebylo potvrzeno žádné datum premiéry. Můžeme s jistotou očekávat, že se pátého Vřískotu dočkáme někdy v příštím roce.

Zabiják z filmu Vřískot

Po vzoru nového Halloweenu se přitom opět vrátí původní obsazení prvního Vřískotu, a to tedy Neve Campbell, David Arquette i Courteney Cox. Pokud se pak pátý Vřískot povede podobně jako právě nejnovější pokračování Halloweenu, měli bychom se rozhodně na, co těšit. Já osobně jsem tak na nový Vřískot už teď docela zvědavý. A to i přesto, že jsem u posledního filmu režiséra Bettinelli-Olpina Krvavá nevěsta opravdu hodně trpěl.

Novinky ohledně nového snímku režiséra Guillerma del Tora

Poslední novinka se pak týká nového snímku od Oscarového režiséra Guillerma del Tora. Už nějakou dobu víme, že jeho nejnovějším snímkem bude psychologický thriller Nightmare Alley. Jež byl měl být volnou adaptací stejnojmenné knihy Williama Lindsay Greshama.

Guillermo del Toro při natáčení filmu Tvář vody

Dále také víme to, že by se v hlavních rolích měly objevit hvězdy jako je Bradley Cooper, Willem Dafoe, Cate Blanchett, Ron Perlman, Toni Collette či Rooney Mara.

Nově však bylo oznámeno, že snímek dostal R-rating, což znamená, že bude mládeži nepřístupný. Mělo by tak jít o thriller plný brutálního násilí, krve, sexu, nahoty a sprostého jazyka. Vzhledem k del Torově posledním dvěma snímkům, které měly také R-rating, to však není nic moc překvapivého.

Dokončení samotného filmu pak bylo značně náročné, kvůli čemuž nakonec trvalo celkem dva a půl roku. Nově stanovená premiéra už na prosinec tohoto roku by tak měla být pro všechny zúčastněné velkou úlevou. Nevím, jak vy, ale já už se na tento snímek velice těším a doufám, že se del Toro opět pořádně předvede.

Diskuze