Zleva Sylvester Stallone, Tom Cruise, Chris Hemsworth a Robert Pattinson

Týdenní filmové novinky se Sylvesterem Stallonem či Tomem Cruisem

Už skoro utekl i další týden, což znamená jediné, že nestíhám, a proto novinky píšu až teď. I když teda trochu se zpožděním, je tady další nášup těch nejzajímavějších filmových novinek uplynulých několika dní.

A co všechno se teda za posledních pár dnů ve světě filmů událo? No je toho poměrně dost. Premiéry Top Gun i Mission Impossible se znovu posouvají. Chris Hemsworth bude natáčet v Praze. Čtvrtí Postradatelní mají konečně zelenou. Dlouho očekávaná novinka legendárního Francise Forda Coppoly se konečně rýsuje. Blíží se další ročník DC FanDome. Hrdina Rocketeer půjde znovu do akce a Ethan Hawke si zahraje nevlastního bratra Ewana McGregora.

Premiéry Top Gun i Mission Impossible se znovu posouvají

Nedávné premiéry hned několika opravdu drahých blockbusteru ukázaly, že se do kin stále nechodí tak moc, jak by studia i kinaři potřebovali. Ať už si vzpomenu na žalostné tržby nového Sebevražedného oddílu či bídné tržby blbůstek pro celou rodinu jako je Expedice: Džungle či nový Space Jam. Ty tržby prostě nejsou ani zdaleka takové, jaké by být měly.

Momentka z filmu Top Gun: Maverick

To se samozřejmě může čistě teoreticky změnit s novou marvelovkou Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, která vstupuje do kin už dnes. Moc tomu ale nevěřím a očividně v tom nejsem sám. V Paramountu se totiž rozhodli, že raději zařadí zpátečku a se svými potencionálně nejvýdělečnějšími blockbustery počkají ještě déle, než původně měli.

Řeč je přitom samozřejmě o dvojce Top Gunu a novém díle Mission Impossible. Zatímco dvojka Top Gunu je tak prozatím odsunuta z listopadu až na 27. května 2022, nové dobrodružství Ethana Hunta by mělo nově dorazit až 30. září 2022. Fanoušci akčního boha a blázna Toma Cruise si tak budou muset na jeho nové kaskadérské kousky ještě pěkně dlouho počkat. I když je to naprosto pochopitelné, je to jednoznačně škoda a já už se jen modlím, aby podobný osud nepotkal i takovou Dunu. Tak uvidíme, jak to nakonec s velkými blockbustery dopadne. V mnohém nám přitom může napovědět to, jak si povede právě výše zmíněný Shang-Chi.

Chris Hemsworth bude natáčet v Praze

Po Chrisu Evansovi, který do Prahy zavítal před pár týdny na natáčení akční novinky The Grey Man, do Prahy zamíří také další superhrdina, a to samotný bůh hromu Thor. Právě v Praze se totiž bude natáčet pokračování akční hlíny Vyproštění s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli.

Chris Hemsworth ve filmu Vyproštění

Opět jde tak o film, jež má na svědomí streamovací gigant Netflix spolu s bratry Russoovými. Důvody jsou přitom zcela jasné. Natáčení v Praze je prostě pro zahraniční filmaře velice výhodné. Samotná Praha je navíc na natáčení velkých blockbusteru jako stvořená, když ji mohou filmaři zaměnit v podstatě za jakékoliv jiné větší město. Kromě toho je ale důvodem také neutuchající situace s koronavirem.

Původně bylo totiž v plánu dvojku Vyproštění natočit v Austrálii. Tamní opatření proti koronaviru jsou ale čím dál přísnější, kvůli čemuž byli filmaři nuceni najít jiné vhodné místo na natáčení. Levná a atraktivní Praha tak byla nejspíše jedinou možností, jak se s nynější situací vyrovnat. Dalším faktorem pak může být samozřejmě také to, že se tady prostě bratrům Russoovým velice líbilo. Ať je to teda jak chce, budete moct na místo Chrise Evanse a Ryana Goslinga v nadcházejících měsících v Praze vyhlížet také Chrise Hemswortha.

Čtvrtí Postradatelní mají konečně zelenou

Sám jsem tomu z počátku nemohl uvěřit, ale je tomu opravdu tak, čtvrtý díl série Postradatelných dostal konečně zelenou. Pokud tomu ani vy nemůžete uvěřit, možná vás přesvědčí skutečnost, že tuto novinku oznámilo samo studio Lionsgate.

Neohrožená parta žoldáků jde tak skutečně znovu do akce a nebudou u toho chybět staří známí v čele se Sylvesterem Stallonem, Jasonem Stathamam, Dolphem Lundgrenem i Randy Couturem. Naproti tomu Terry Crews, Arnold Schwarzenegger ani Let Li zatím potvrzeni nebyli.

Kromě nich však byly potvrzeny tři nové tváře, jež by se měly ve čtvrtém pokračování této akční série objevit, a to rapper Curtis „50 Cent“ Jackson, thajská mlátička Tony Jaa a kdysi atraktivní Megan Fox. Vzhledem k tomu, jak hvězdné obsazení měly předchozí díly, však můžeme v budoucích týdne určitě očekávat také další zvučná jména, která se k hereckému obsazení připojí.

Upřímně bych byl velice nadšený z takového Jasona Momoy, Keanu Reevese, Dwaynea Johnsona nebo Davea Bautisty, jež si už dokonce se Stallonem zahrál, a to v otřesných pokračováních Plánu útěku. Kromě nich bych pak jednoznačně uvítal také návrat Mickeyho Rourka a Bruce Willise. Těch jmen se tu ale samozřejmě nabízí mnohem více.

Obsazení 50 Centa s Megan Fox ale do jisté míry značí to, že s tímto pokračováním vlastně nikdo moc velké ambice nemá. Takové hvězdy, jakými je právě Johnson nebo Reeves tu teda nejspíše čekat nemůžeme. Nic na tom přitom nemění ani jméno režiséra a scénáristy. Zatímco o scénář se postará absolutně neznámá trojice Spenser Cohen, Max Adams a John Joseph Connolly. Na židli režiséra tentokrát usedne Scott Waugh, jež má za sebou dost otřesné Need For Speed.

I přesto, že bych tak chtěl mít z tohoto oznámení velkou radost, prostě už ji nemám. Vzhledem k tomu, kdo se postará o režii a scénář to totiž zatím vypadá na docela nízkorozpočtové akční béčko, které bude rádo, když se vůbec dostane do kin.

Třeba to ale vidím moc černě, a nakonec se z toho přece jenom vyklube poctivá akční hlína se vším, co dělalo první dva díly tak zábavnými. Děj by se měl přitom tentokrát zaměřovat především na postavu Jasona Stathama. Sám Stallone tak už možná cítí, že je na hlavní roli v akčním snímku přece jenom trochu starý, a tak raději žezlo hlavního tahouna přenechal mladšímu Stathamovi. Jak to nakonec celé dopadne, je však zatím ve hvězdách.

Novinka legendárního Francise Forda Coppoly se konečně rýsuje

Utopická sci-fi Megalopolis je Coppolovým vysněným projektem, jehož scénář měl hotový už v roce 1980. Kvůli všemožným problémům, povinnostem a komplikacím se nicméně k jeho režii ani 41 let od jeho sepsaní nedostal. To by se však mělo v blízké době přece jenom změnit. Sám Coppola totiž prozradil, že by chtěl poslat snímek do kin už v příštím roce. I když přitom ještě nemá velké množství hereckého obsazení potvrzené, na základě těch, kteří zatím potvrzeni jsou by se mělo jednat o velice zajímavý projekt.

Herci James Caan, Marlon Brando, Al Pacino a John Cazale s režisérem Francisem F. Coppolou na natáčení Kmotra

Coppola podle serveru Deadline momentálně jedná s hvězdami jako je Oscar Isaac, Cate Blanchett, Forest Whitaker, Jon Voight, James Caan, Zendaya či Michelle Pfeiffer. Dříve byl s tímto projektem spojován také herec Jude Law. Jeho účast však ale zatím potvrzena nebyla. Herecké obsazení tak vypadá více než zajímavě, když si k tomu navíc připočteme režiséra, který má na svém kontě takové klenoty jako je trilogie Kmotr, Apokalypsa či Drácula, je se opravdu na co těšit.

Jedná se navíc o Coppolův vysněný projekt, který dokonce z velké části sám zafinancuje. Megalopolis by jej tak mělo vyjít na nějakých 100 až 120 miliónů dolarů. Jde prostě vidět, že Coppola tomuto projektu hodně věří a chce si jej natočit, ať to stojí, co to stojí. A já mu v tom jednoznačně fandím.

Co všechno nám odhalí nadcházející DC FanDome

Už 16. října nás čeká další ročník filmové události DC FanDome. Stejně jako v letech minulých i tentokrát bude probíhat formou online přenosu, který bude pro všechny fanoušky kompletně zadarmo. Budeme jej přitom moct najít na platformách jako je Twitch, YouTube, Facebook, Twitter či na oficiálních stránkách DC FanDomu. A na co všechno se můžeme tentokrát těšit?

Jako vždy na celou řadu novinek ohledně filmového a televizního světa superhrdinů ze stáje DC. Nejočekávanějšími událostmi přitom bude nový trailer na Batmana od režiséra Matta Reevese a také první záběry ze sólovky Flashe, kterou má na starost režisér Andy Muschietti.

Jason Momoa jako Aquaman

Kromě toho se mohou fanoušci těšit také na celou řadu záběrů a fotek z připravovaných filmů jako je Black Adam, Dvojka Aquamana či Shazamu. Co se pak týče televize, nebudou chybět novinky a záběry z nových sérii seriálů jako je Superman a Lois, Flash, Batwoman či Supergirl. Dále budou také odhaleny první záběry na připravované seriály Naomi a Stargirl.

Kromě toho zde mohou fanoušci očekávat také nášup čerstvých novinek ohledně sólovky Peacemakera, třetí série animované Harley Quinn, zcela nové série Batman: Caped Crusader či Aquaman: King od Atlantis a v neposlední řadě také novinky k seriálům Titans a Doom Patrol. Ani to však zdaleka není vše. Už teď je tak prostě více než jasné, že se bude jednat o velice zajímavou událost, která bude pro všechny DC fanoušky naprostou povinností.  

Rocketeer půjde znovu do akce

Další novinka je pro mě docela překvapením, novou verzi hrdiny Rocketeer jsem totiž rozhodně nečekal. U Disneyho nicméně nového Rocketeera připravují už poměrně dlouho a zdá se, že se daly věci konečně pořádně do pohybu.

Plakát k filmu Rocketeer z roku 1991

Studio přitom plánovalo dalšího Rocketeera už řadu let nazpátek, neuspokojivé tržby snímku z roku 1991 nicméně jeho návrat malinko oddálily. Dodnes je však tento snímek mnohými považován za skvělého a důstojného předchůdce celého MCU vesmíru. Já sám jsem na Rocketeera před pár lety narazil v televizi, a i když už si jej zas tak moc nepamatuji, musím uznat, že to vlastně nebylo vůbec špatné. Jasně, že nešlo o nějak přelomný či zapamatování hodný snímek, ale upřímně řečeno, která marvelovka takovým snímkem je?

Návrat Rocketeera by tak mohl být vlastně i docela fajn. A kdo by si jej měl tentokrát zahrát? Podle serveru Deadline si ho zatím s největší pravděpodobností zahraje herec a producent David Oyelowo. Toho můžete znát z filmů jako je Interstellar, Chaos Walking, Lincoln či Selma. Já osobně jej nicméně znám především z filmu Zrození planety opic. O scénář se přitom postará scénárista Podfukářů Ed Ricourt. Datum natáčení či premiéry ani jméno režiséra však zatím oznámeny nebyly.

Ethan Hawke a Ewan McGregor jako nevlastní bratři

V novém snímku s názvem Raymond a Ray, který vznikne pod záštitou streamovací služby Apple, se jako nevlastní bratři objeví herci Ewan McGregor a Ethan Hawke. Ti se po smrti svého tyranského otce pokusí skrze humor a lásku najít nový smysl života.

O scénář a režii se přitom tentokrát postará Rodrigo García, jež má na svém kontě zajímavé kousky, jakými je například Mother and Child, Four Good Days či Albert Nobbs. Upřímně moc nevím, co si mám o tomto snímku zatím myslet. Raději od něj však bůhví, jaké zázraky neočekávám.

Zleva Ewan McGregor a Ethan Hawke

Jedním z producentů nicméně bude mnou velice oblíbený režisér Alfonso Cuarón. Nějakou tu dávku zvědavosti tak ve mně tento snímek přece jenom vyvolává. Tak uvidíme, co se z něj nakonec vyklube. Datum natáčení ani premiéry ovšem zatím oznámeny nebyl. Na bližší informace si tak budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.

A to je pro tentokrát vše, doufám, že se vám tyto týdenní filmové novinky líbily a snad se uvidíme zase u dalších. Do té doby se mějte dobře a pokud byste se nudili, můžete si připomenout novinky z minulého týdne.

Diskuze