Mahersala Ali, Lebron James, Antonio Banderas a Paul Bettany

Týdenní filmové novinky se Space Jamem, Star Trekem či Indianou Jonesem

Je za námi další prázdninový týden, což znamená, že je čas na další nášup těch nejzajímavějších filmových novinek. A co zajímavého se teda za uplynulý týden vlastně událo? No je toho vcelku dost, tak se pohodlně usaďte a pusťte se do čtení tohoto článku.

Druhý Space Jam vstoupil do kin, tržby Black Widow rapidně klesají. Nový Blade s Oscarovým hercem v hlavní roli konečně našel režiséra. Bill Murray opět spojí své síly se starým známým. Nový Star Trek možná objevil nového režiséra a pátý Indiana Jones získal další hvězdnou hereckou posilu. 

Druhý Space Jam „boduje“ na úkor Black Widow

Tak i druhý Space Jam konečně dorazil do kin a vlastně se moc není z čeho radovat. Diváci i kritici jej totiž celkem bez slitování odrovnali. A i když si nakonec došel pro první místo žebříčku tržeb, jeho otevírák za nějakých 31 miliónů dolarů se, vzhledem k jeho masivnímu rozpočtu, jednoznačně nedá považovat za bůhví jaký úspěch. A nic na tom nemění ani těch dalších asi 20 miliónů, které mu navíc přitekly ze světa.

Lebron James ve filmu Space Jam 2

Samozřejmě, že v souvislosti s koronavirovou krizí jde pořád o relativně solidní otevírák, který řada skeptiků včetně mě vůbec neočekávala. Když se, ale podíváte na ten nesmyslně nafouknutý rozpočet 150 miliónů dolarů, hned vám dojde, proč by se vlastně u Warnerů neměli radovat vůbec z ničeho.

Co se pak týče Black Widow, tak ta během posledního týdne zaznamenala téměř 80 % propady. Jedná se tak o vůbec největší propad tržeb, jaký kdy Marvelovka zažila. Což je vzhledem k poměrně pozitivním reakcím řady diváků i kritiků vcelku překvapivý výsledek. Něco mi však říká, že v tom bude mít prsty uvedení na streamovací službu Disney+. Tak uvidíme, jak se s tím nakonec do budoucna hlavouni z Marvelu poperou.

Blade s Mahersalou Alim našel režiséra

Nový Blade s dvojnásobným Oscarovým držitelem Mahersalou Alim v hlavní roli byl oznámen už v roce 2019. Od té doby se však film vesměs nikam neposunul a i přesto, že bylo původně oznámeno, že dorazí už ve čtvrté fázi MCU vesmíru, nikdo s ním nikam nespěchal.

Nalevo herec Mahersala Ali a napravo plakát k filmu Blade 2

Místo něj tak dalo studio raději přednost filmům jako je Shang Chi, Eternals nebo seriály WandaVision, Falcon a Winter Soldier či Loki. To však neznamená, že se na filmu pilně nepracovalo. Už poměrně dlouhou dobu víme, že scénář k filmu napsal Stacy Osei-Kuffour, jež je odpovědný za seriálové Watchmeny. Nedávno jsme se nicméně konečně dozvěděli také to, kdo se postaví za kameru nového Bladea.

A oním režisérem je režisér nezávislého filmu Mogul Mauglí, Bassam Tariq. I když se tato volba vzhledem k nezkušenosti tohoto režiséra může jevit jako vcelku nelogická. Když se nad tím trochu více zamyslíte, dojde vám, že Marvel dává v poslední době prostor právě takto neznámým režisérům. Tak například Chloé Zao nebo Cate Shortland měly na kontě předtím, než je ulovil Marvel, také jen pár vesměs nezávislých snímků.

Bill Murray opět spojí síly s Wesem Andersonem

Ano je tomu opravdu tak, oblíbený herec Bill Murray opět spojí síly s výstředním režisérem Wesem Andersonem, přičemž půjde už o jejich desátý společný projekt. Kromě Murrayho by se pak v tomto novém filmu měla objevit také další Andersonova oblíbenkyně, jež si už zahrál celkem v jeho čtyřech filmech, charismatická herečka Tilda Swinton.

Wes Anderson a Bill Murray při natáčení snímku Život pod vodou

Produkce filmu by přitom měla odstartovat už letos v srpnu. Práce na tomto novém filmu by tak měly odstartovat ještě dříve, než půjde Andersonův nový film Francouzská depeše do kin. Anderson tak viditelně neztrácí čas a už teď se soustředí na svůj další projekt.

Co se týče děje samotného filmu, nic zatím nebylo potvrzeno, už teď se ale spekuluje o tom, že by mělo jít o romantický příběh. Natáčet se přitom bude ve Španělsku. Podle samotné Swinton v něm ale nebude hrát Španělsko nějak zvlášť výraznou roli.  

Nový Star Trek našel konečně režiséra

Ano, čtete správně, dlouho připravovaný Star Trek konečně našel svého režiséra a pokud jste do poslední chvíle doufali, že jím bude Quentin Tarantino, musím vás bohužel zklamat. Tarantino se nového Star Treku nakonec nezhostí. Místo něj se však můžeme těšit na to, co předvede režisér nedávného, originálně pojatého seriálu z MCU vesmíru, WandaVision.

Moment z filmu Star Trek: Do temnoty a plakát k seriálu WandaVision

V ten samý den, co obdržel seriál WandaVision celkem 23 nominací na cenu Emmy, bylo také oznámeno, že se nového Star Treku zhostí právě jeho režisér Matt Shakman. Půjde přitom o jeho teprve druhý celovečerní snímek. Tím prvním byl u nás vesměs neznámý thriller s mladším bráchou marveláckého Thora v hlavní roli, Nepohodlný svědek.

Za to, na poli seriálů má Shakman mnohem větší zkušenosti. Kromě výše zmíněného WandaVision natočil také pár epizod seriálů jako je The Boys, Miliardy, Dobrá manželka či dokonce Dr. House. A já už jsem teď opravdu velice zvědavý na to, co se Star Trekem právě tento zajímavý režisér provede.

Obsazení pátého Indiana Jonese se opět rozrůstá

I když jsem pořád ohledně nového Indiany Jonese docela skeptický, musím uznat, že jeho herecké obsazení je prostě naprostá bomba. Nově bylo navíc oznámeno, že se v pátém Indym po boku hvězd jako je Mads Mikkelsen, Boyd Holbrook, Phoebe Waller-Bridge či Shaunette Renée Wilson objeví také hvězda první velikosti Antonio Banderas.

Nalevo Antonio Banderas a napravo Harrison Ford

Nevím, jak vy, ale když ne kvůli hodně zestárlému Harrisonu Fordovi, tak kvůli nabušenému obsazení, jaké pátý Indy má, byste mu jednoznačně šanci dát měli. Režisér James Mangold je navíc po peckách jako je Logan či Le Mans ’66 jednoznačně v životní formě.

Tak uvidíme, co se z toho nakonec vyklube, i když mám pořád trochu obavy o to, jak bude v těch akčních scénách Harrison Ford vlastně vypadat, musím se přiznat, že jsem na pátého Indyho i přesto pořád extrémně zvědavý. Nově oznámené obsazení Antonio Banderase mou zvědavost navíc ještě zvýšilo.

A to je pro tentokrát teda opravdu všechno, doufám, že vás tyto filmové novinky zaujaly a snad se uvidíme zase za týden u dalších. Do té doby si můžete připomenout filmové novinky z minulého týdne. 

Diskuze