Zleva Vřískot, Godzilla, Batman a Mandalorian

Týdenní filmové novinky s Vřískotem a Godzillou

Nastal čas na další novinky ze světa filmů a seriálu. Co zajímavého jsme se tedy v uplynulých dnech dozvěděli? Natáčení další monstrózní bitky už je za rohem. Další Vřískot odhalil datum premiéry. Bullet Train se v kinech popere s bohem hromu. Nový Batman překonává očekávání a hvězda kultovní trilogie Návrat do Budoucnosti se objeví ve třetí sérii Mandaloriana.

Natáčení další monstrózní bitky už je za rohem

Ačkoliv rozhodně nešlo o nějak zvlášť úžasný film, vedla si Godzilla vs. Kong na streamovací platformě HBO Max opravdu velice dobře. Snímek celkově vydělal úctyhodných 468 miliónů dolarů. Není se tak čemu divit, že nás čeká druhý díl této monstrózní bitvy dvou titánů. Ten by se přitom měl začít natáčet už letos, a to v Austrálii. Čili na stejném místě jako první díl a taky další snímek z filmového Monsterverse, Kong: Ostrov lebek.

Pro tamější průmysl jde tak podle všeho o velice pozitivní zprávu. Natáčení podobně velkých produkcí totiž dokázalo extrémním způsobem zlepšit úroveň Australské ekonomiky. Kromě skoro 60 miliónů dolarů by tak mělo natáčení dvojky Godzilla vs. Kong přinést tamnímu obyvatelstvu také velké množství pracovních míst.

Godzilla vs. Kong

Co se pak samotného snímku týče, víme v podstatě jen to, že by měl děj navazovat na první díl. Na bližší informace si ale budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Ostatně, ještě ani nebylo oznámeno, kdo se postará o režii filmu. Zde se samozřejmě nabízí režisér předchozího dílu Adam Wingard, který již v minulosti prozradil, že by se natáčení případného pokračování rozhodně nebránil.

Jediným problémem tak může být skutečnost, že má momentálně Wingard plné ruce práce. Kromě hrané verze animáku Thundercats totiž připravuje ještě volné pokračování Tváří v tvář. Jakým směrem se nakonec nový snímek vydá a kdo jej bude nakonec režírovat se tak snad dozvíme v následujících dnech či týdnech.

Šestý díl slasher série Vřískot dostal datum premiéry

Nedávný pátý díl série Vřískot sklidil u diváků i kritiků obrovský úspěch. A vlastně se není čemu divit. Šlo o chytře vystavěný slasher, který si po celou dobu hrál s divákem i slasher žánrem jako takovým, díky čemuž tak neustále bavil a překvapoval svou hravostí a vynalézavostí. Další díl je tak na cestě a my už dokonce známe datum jeho premiéry.

Dalšího snímku se série Vřískot bychom se měli dočkat už na konci března příštího roku. Postarají se o něj přitom režiséři a scénáristé pátého dílu. Vřískot je tak opět v opravdu šikovných rukou, a nám tak nezbývá než doufat, že se tvůrcům i na podruhé podaří doručit tak suverénně a hravě natočený slasher jako tomu bylo v případě pětky.

Zabiják z filmu Vřískot

Natáčení by přitom mělo odstartovat už letos v červnu. A už teď je jisté, že se ve filmu opět objeví hvězda seriálu Přátelé Courteney Cox, která svou účast v šestém díle sama potvrdila. Dá se tak celkem logicky předpokládat, že se vrátí také Neve Campbell, ačkoliv její účast zatím nebyla oficiálně potvrzena.

Já osobně jsem z této novinky opravdu velmi nadšený. A jen doufám, že se to tvůrcům nezvrtne podobně jako v případě Halloweenu. Tam se totiž také podařilo velice povedeně navázat na původní díl, jen aby se to nakonec všechno absolutně zazdilo nedávným Halloween zabíjí. Snad se teda Vřískot nedočká podobného osudu, a i na po druhé (po šesté) půjde o svižnou podívanou s chytře vymyšleným příběhem.

Bulle Train s Bradem Pittem si to v kinech rozdá se čtvrtým Thorem

Jak už možná víte, Bullet Train od režiséra Davida Leitche jsem původně zařadil do seznamu deseti nejočekávanějších snímku tohoto roku. Čekal jsem totiž akční nářez ve stylu Zátahu, ve kterém si to bude Brad Pitt dávat snad ještě víc než v Tenkrát v Hollywoodu. Bohužel hned první trailer mě okamžitě vyvedl z omylu. Místo surového akčního nářezu to totiž zatím vypadá na rádoby vtipný výplach ve stylu Hobbs a Shaw, v němž se navíc bude Pitt snažit napodobovat Ryane Reynoldse.

Brad Pitt ve filmu Bullet Train

Lhal bych kdybych, řekl, že z traileru nejsem zklamaný. Kromě traileru jsme se však nedávno dočkali také další novinky, a to změny data premiéry. Z plánovaného 15. července byla premiéra posunuta na 29. červenec. Což je datum, na které bylo původně plánované uvedení snímku Black Adam.

I když se tak nejedná o kdovíjak velkou změnu, dává to Bullet Trainu alespoň malou šanci na to v kinech něco vydělat. Už 8. července by měl totiž dorazit dlouho očekávaný čtvrtý Thor. Nová marvelovka už je tak skoro za dveřmi, což je možná trochu překvapení, když vezmeme v potaz to, že jsme se ještě nedočkali ani žádného traileru. I tak se dá ale očekávat, že to bude mít proti němu v kinech každá konkurence opravdu velice těžké.

Nový Batman překračuje půl miliardovou hranici

Znova se dostáváme k novému Batmanovi. Jelikož totiž uběhl další týden od jeho premiéry, je více než vhodné opět se podívat na to, jak si v kinech vede. A vlastně to pořád není vůbec špatné. Čemuž ostatně docela velkou měrou dopomohla také absence jakýchkoliv větších hitů, jež by mohly Batmanovi nějakým způsobem konkurovat.

Robert Pattinson jako Batman

Jak si teda zatím netopýří hrdina vede? Se 36 milióny utrženými za třetí víkend se bez problémů udržel na prvním místě žebříčku a připisuje si tak 300 miliónů jen z Ameriky. Celkové tržby se tak lehce přehouply přes 600 miliónů dolarů a zatím to na nějak zvlášť velké propady nevypadá. Ačkoliv je tak nový Batman tříhodinovým temným epos, své diváky si očividně našel a stále nachází.

Dvojka je tak teď už více než jistá a nám tak nezbývá než se těšit na to, co Matt Reeves předvede příště. Do té doby se přitom můžeme těšit také na spin-off sérii pojednávající o Tučňákovi. Tak se nám to pomalu ale hezky začíná rozrůstat. Pokud si to všechno Reeves s dostatečnou péči ohlídá, mohla by časem vzniknout další netopýří trilogie, jež by se kvalitativně postavila hned za tu Nolanovu.

Christopher Lloyd na palubě třetí série Mandaloriana

Christopher Lloyd očividně ani ve svých 83 letech na důchod nepomýšlí. Tento legendární herec známý především pro své role ve filmech jako je Návrat do budoucnosti či Addamsova rodina tak opět překvapuje svou novou rolí. Po nedávných snímcích Nikdo či Něžný bar se totiž nově objeví také v seriálovém Mandalorianovi. Samozřejmě, že na bližší detaily si budeme muset ještě počkat. Podle všeho by ale ani v případě Mandaloriana nemělo jít o nějak velkou roli. I tak se ale jedná o velice pozitivní novinku, kterou Lloyd dozajista potěšil řadu svých fanoušků.

Co se pak samotného Mandaloriana týče, premiéra jeho třetí série ještě nebyla stanovena. Hladoví fanoušci, ale nemusí být nějak zvlášť smutní. V podstatě skoro polovina nedávného seriálu Books of Boba Fett totiž naprosto ignorovala ústředního hrdinu a raději se věnovala právě Din Djarinovi a také Groguovi.

Boba Fett v seriálu Mandalorian

Před třetí sérii Mandaloriana nás navíc čeká ještě dlouho očekávaný Obi-Wan Kenobi s tváří Ewana McGregora, jež by měl dorazit již 25. května. Ačkoliv se tak nejspíše jen tak nějakého dalšího filmového pokračování ze světa Star Wars nedočkáme, na poli seriálu je toho rozjetého opravdu hodně. Právě Christopher Lloyd je navíc hodně zajímavou posilou herecké sestavy Mandaloriana a už teď jsem velice zvědavý na to, jak mu to ve světě Star Wars bude slušet.

A to je pro tentokrát vše. Doufám, že se vás novinky zaujaly a snad se uvidíme zase u dalších. Do té doby se mějte fajn a kdybyste se náhodou nudili, neváhejte mrknout na můj poslední článek.

Diskuze