Zleva Daniel Craig, Jason Statham, Scarlet Johannson, Temuera Morrison

Týdenní filmové novinky s Jamesem Bondem či Boba Fettem

Další týden je za námi, což znamená jediné. Je čas na další týdenní filmové novinky. I tentokrát se toho za těch uplynulých pár dnů stalo opravdu hodně. Tak se pohodlně usaďte a pusťte se do čtení. Na co všechno se přitom můžete těšit?

Spor mezi Black Widow a Disneym se vyřešil mimosoudně. Dlouho očekávaná bondovka Není čas zemřít dorazila do kin. Ridley Scott plánuje dvojku Gladiátora. Prequel Wonka nabírá hvězdné obsazené. Boba Fett dorazí ještě letos a novinka Guye Ritchieho mění název.

Spor mezi Scarlett Johansson a Disneym vyřešilo mimosoudní vyrovnání

Upřímně, čekal někdo jiný závěr? Takovéto spory v převážné většině případech dopadají právě takto. Že už si nepamatujete, o co v daném případě šlo? Nedivím se vám, je pravda, že se o tom v posledních týdnech takřka přestalo mluvit. Scarlet Johansson si prostě stěžovala na souběžné uvedení filmu Black Widow na VOD i v kině. Studio tím podle ní porušilo smlouvu, v důsledku čehož tak přišla o nemalé peníze.

Scarlet Johansson ve filmu Black Widow

Sama Johansson ale celou věc ze začátku komentovala tak, že jí nejde jen o sebe, ale také o další lidi pracující ve filmovém průmyslu, kteří v důsledku souběžné premiéry filmů na VOD i v kinech přicházejí o peníze, zatímco samo studio si dál vesele vydělává.

Jelikož se ale nakonec spokojila s mimosoudním vyrovnáním, během kterého ji mělo studio údajně zaplatit 40 miliónů dolarů, můžeme tuto kauzu uzavřít se závěrem, že to všechno byly jen naprosté kecy. Jediné, o co Johansson v konečném výsledku šlo, tak byly zas a znovu pouze peníze.

Do kin dorazila poslední bondovka s Danielem Craigem

Do kin konečně dorazila poslední bondovka s Danielem Craigem jako Jamesem Bondem, no a výsledek? Vesměs všichni a všude hlásí nadšené ohlasy, přičemž se chválí především perfektně natočené akční scény, skvělý Daniel Craig a dravá režie Coryho Joji Fukanagy.

A já to všechno beru. Za mě to ale byla prostě hrozná nuda. Jelikož mě bondovky nikdy moc nebraly a ty, co jsem viděl, jsem většinou viděl jen z povinnosti, původně jsem návštěvu kina ani neplánoval. Všechny ty nadšené ohlasy na ČSFD, a hlavně na MovieZone mě ale nakonec zlomily a já tak vyrazil plný očekávání do kina.

Daniel Craig ve filmu Není čas zemřít

Místo jedné z nejlepších bondovek vůbec, jsem ale dostal zmatený, překombinovaný a děsně utahaný akční film, ve kterém kromě krásných záběrů, přesné hudby a pár slušných akčních scén nefunguje nic. Přes všechnu tuto kritiku bych vám ale stejně doporučoval na ten film zajít. Nikdy nevíte, třeba se zrovna vám líbit bude. Mě to ale prostě extrémně nebavilo a místo dojetí jsem v závěru chtěl, aby už to všechno skončilo.

Fukanaga se sice coby režisér opravdu hodně snaží a nutno uznat, že jeho režie je až překvapivě přesná a sebevědomá. Craig taky dělá, co může a z řemeslné stránky se tomu filmu v podstatě nedá nic vytknout. Ale ten příběh je sám o sobě hrozně překombinovaný, zdlouhavý a nesmyslný. Chápu, že se tvůrci museli poprat s tím, jak nešikovně skončila Spectre. Nic to však nemění na tom, že jde, s výjimkou pár momentů, o hodně slabý film, jež ani ten vymazlený vizuál prostě a jednoduše nedokáže zachránit. Recenzi si můžete přečíst zde.

Ridley Scott plánuje natočit dvojku kultovního Gladiátora

Ano, čtete správně, legendární režisér Ridley Scott skutečně stále počítá s tím, že v budoucnu natočí druhý díl jeho kultovního snímku Gladiátor. A co si budeme povídat, tato novinka mě upřímně hodně děsí. Samozřejmě chápu to, že jako tvůrce jedničky si s touto značkou může dělat prakticky cokoliv.

Nějak moc ale nechápu, kam se chce ve dvojce vlastně vydat. Jednička totiž skončila smrtí hlavního hrdiny Maxima Decima Meridia. Pokud teda ke dvojce opravdu dojde, upřímně se modlím za to, aby se Scott nepokusil natočit scénář Nicka Cavea, ve kterém by Maximus cestoval časem, setkal se s bohy a kdoví co ještě. Bože jenom to ne.

Russell Crowe ve filmu Gladiátor

Dalším aspektem je pak samozřejmě také věk představitele hlavní role Russella Crowea. Tomu už totiž táhne na šedesátku, což by notně vadit nemuselo. Nebavíme se tu ale o Sylvesteru Stallonovi, který vypadá brutálně dobře i po sedmdesátce. Bavíme se o Russellu Croweovi, který se prostě v poslední době malinko zakulatil. Silně tak pochybuji, že by se tak měl Maximus ve dvojce vrátit.

Vzhledem k výše zmíněnému, je tak podle mě více než pravděpodobné, že na scénář Nicka Cavea díky bohu nedojde. Proč se teda Scott chce ke Gladiátorovi po tolika letech vrátit? Možná prostě jen dostal opravdu skvělý nápad, jak na jeho děj navázat. Předtím než se do něj pustí, chce ale nejdříve stihnout natočit snímek o Napoleonovi Bonapartem s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli.

Na dalšího Gladiátora si tak budeme muset ještě několik dalších let počkat. A já tak upřímně doufám, že to do té doby někdo Scottovi rozmluví. Nechci totiž, aby to i s Gladiátorem dopadlo podobně jako s Vetřelcem. Právě k tomu se totiž jako jeho duchovní otec po pěkně dlouhé době Scott vrátil a všichni víme, jak špatně to nakonec dopadlo. Scottovi se prostě v poslední době moc nedaří. V jak dobré nebo naopak špatné formě se momentálně nachází, uvidíme už na necelý měsíc, kdy do kin dorazí jeho středověká řežba Poslední souboj.

Prequel pojednávající o Willym Wonkovi nabírá herecké hvězdy

O prequelu pojednávajícím o postavě Willyho Wonky jsem napsal dříve už v těchto novinkách. Před pár dny jsme se nicméně dozvěděli další zajímavé novinky ohledně tohoto filmu. Samozřejmě už delší dobu víme, že si titulní roli zahraje talentovaný herec Timothée Chalamet a nutno uznat, že po Johnnym Deppovi je to naprosto perfektní volba. Chalamet se totiž mladému Deppovi podobá jako nikdo jiný. Stačí si vzpomenout na TV spot z posledního Superbowlu, kde si zahrál syna střihorukého Edwarda.

Johnny Depp jako Willy Wonka

Opravdu jsem tak na něj v roli Willyho Wonky velice zvědavý. Ale to všechno už víme dávno, co nového jsme se teda o tomto připravovaném snímku dozvěděli? Především to, kdo si po boku Chalameta zahraje. Podle nejnovějších informací se můžeme kromě Chalameta těšit také na Keegan-Michael Key, Tom Davis, Simon Farnaby, Jim Carter či Rich Fulcher.

To však zdaleka není vše. Těmi největšími hvězdami, které se k Chalametovi připojí, jsou totiž Oscarem oceněná Olivia Colman, dvakrát na Oscara nominovaná Sally Hawking a také představitel legendárního Mr. Beana Rowan Atkinson. Máme se tak opravdu na co těšit.

Boba Fett dorazí ještě letos

Po obrovském úspěchu Mandaloriana, ve kterém se objevil legendární Boba Fett, bylo jen otázkou času, kdy se i tento lovec odměn dočká vlastního seriálu. A právě datum jeho premiéry před pár dny Disney odhalil. Kdy se teda seriálu o Fettovi dočkáme?

Všichni fanoušci mohou začít zběsile jásat, protože by měl dorazit už na konci tohoto roku, přesněji řečeno 29. prosince. Jelikož byl už v původní trilogii extrémně populární postavou, spekuluje se o jeho sólovce už pěknou řádku let. Jeho zjevení ve druhé řadě Mandaloriana se tak samozřejmě dočkalo potřebné katarze k tomu, aby nakonec tvůrci odklepli jeho sólový seriál.

Boba Fett v seriálu Mandalorian

Roli Boba Fetta si přitom samozřejmě zopakuje Temuera Morrison, jehož si můžete pamatovat například s prequelové série Spartacus: Bohové arény. Po tom, jak nešťastně Boba Fett dopadl v Návratu Jediho, je to tak pro tuto oblíbenou postavu opravdové vykoupení.

A já tak jen doufám, že se jeho seriál povede minimálně stejně dobře jako Mandalorian, který celý ten hype kolem postavy Boba Fetta opět naplno rozjel. Byla by totiž opravdu velká škoda, kdyby tvůrci naplno nevyužili potenciál této famózní postavy.

Novinka režisér Guye Ritchieho mění název

Guy Ritchie se toho v poslední době vážně nebojí. Nejdříve se ve velkém stylu vrátil ke kořenům, když nám naservíroval fantastickou gangsterku Gentlemani. A před pár měsíci nám navíc všem vytřel zrak s pro něj malinko netypickým avšak neméně fantastickým Rozhněvaným mužem. Oba tyto filmy jsem mu sežral i s navijákem a vážně tleskám za to, s jakou vervou se do režírování a psaní scénářů opět pustil.

Momentka z filmu Gentlemani

A ani na jeho další film nebudeme muset čekat nějak dlouho. Ritchieho novinka, jejíž název byl nedávno z Five Eyes změněn na Operation Fortune by měla totiž dorazit již 21. ledna příštího roku. Za scénář jsou přitom kromě Ritchieho, stejně jako v případě Gentlemanů a Rozhněvaného muže, opět odpovědní také Ivan Atkinson a Marn Daves. V hlavní roli by se pak měl znovu objevit charismatický Jason Statham. A kromě něj si spolupráci s Ritchiem zopakuje také Hugh Grant, Josh Hartnett či Bugzy Malone.

Co se příběhu filmu týče, mělo by se jednat o akční thriller, ve kterém bude zvláštní agent (nejspíše právě Jason Statham), povolán do zbraně, aby zastavil prodej smrtící technologie. Jasně, že to nezní kdovíjak dobře, ale pevně věřím, že to bude zase pecka. Ritchie se totiž momentálně nachází v opravdu perfektní formě. Jak to nakonec celé dopadne si, ale budeme muset ještě pár měsíců počkat. Snad teda někdy v blízké době dorazí alespoň nadupaný trailer, který mé nadšení potvrdí.

A to už je z novinek pro tentokrát vše. Doufám, že se vám líbily a snad se uvidíme zase u dalších. Do té doby se jako vždy mějte dobře a pokud byste se nudili, můžete zkouknout také novinky z minulého týdne.

Diskuze