Zleva Christian Bale, Anthony Mackie, Daniel Craig a Tom Holland

Týdenní filmové novinky s Eternals, Jamesem Bondem či Falconem

I další týden nám uplynul jako voda a nastal tak opět čas na týdenní filmové novinky. Tentokrát se přitom máte opravdu na co těšit. Za uplynulých pár dní se toho totiž událo opravdu hodně, pohodlně se teda usaďte a pusťte se do čtení.

Vyšly nové trailery na marvelovky Spider-Man: Bez domova a Eternals. Christian Bale opět spojí síly s cholerickým režisérem, aby mohl ztvárnit svérázného pastora. Bylo potvrzeno, že hlavní hvězdou čtvrtého dílu Kapitána Ameriky bude Falcon s tváří Athony Mackieho. Odstartovala produkce čtvrtého Policajta z Beverly Hills. Nová bondovka už nebude měnit datum premiéry a filmový tipy do Karlových Varů.

Nové trailery na marvelovky Spider-man: Bez domova a Eternals

Ačkoliv se rozhodně nepovažuji za bůhví jak velkého fanouška Marvelu, musím uznat, že jsem vždycky extrémně zvědavý na to, jaký bude jejich nový film. Pořád totiž tak nějak očekávám, že se jednou konečně dočkám marvelovky, která mě opravdu posadí na zadek. Nejblíže tomu přitom byl před pár lety třetí díl Kapitána Ameriky. Od té doby ale pořád nic, u Infinity War i Endgame jsem až neskutečně trpěl a nedávná Black Widow sice na začátku ukázala potenciál, ten ale v průběhu filmu pečlivě zadupala do země.

Změní na tom něco nová marvelovka Eternals? Podle trailerů si myslím, že ne. Jasně, že těm hercům to tam neskutečně sluší a určitá dávka osudovosti je taky docela znát. Celé mi to ale pořád připadá vlastně extrémně nezajímavé, a hlavně taky nesmyslné. Tuna nových hrdinů i extrémně nebezpečných záporáků, kteří tu ale vlastně byli už od počátku věků? A od dosavadního MCU taky naprosto odlišný vizuál?

Nalevo moment z filmu Spider-Man: Daleko od domova a napravo Angelina Jolie ve snímku Eternals

Na mě to prostě zatím nefunguje. Ten vizuál vypadá relativně lacině, herci mě až na korejského sympaťáka Dong-seok Ma, kdovíjak neoslovili, a ten děj bude, podle mě, v konečném výsledku zase jen další nezajímavou záchranou světa. Možná ne tak barevnou a výpravnou, ale pořád absolutně nudnou a nesmyslnou. Ale co já vím, třeba mě Marvel tentokrát konečně překvapí něčím opravdu dechberoucím, zatím tomu ale moc nevěřím.

A co se týče třetího Spider-Mana, tak u něj jsem, i přes mou absolutní nenávist k otravnému Tomu Hollandovi, vlastně mnohem více optimistický. Když ne Holland, tak Benedict Cumberbatch ten film rozhodně utáhne. K tomu si přičtěte návrat starých známých v čele s Alfredem Molinou a snad i Wilémem Dafoem či Toby Maguirem a index natěšenosti je rázem poměrně dost vysoko.

Nebo mám spíše říct index zvědavosti? Ano to bude u mě nejspíše malinko přesnější. Pořád mám trochu strach z toho, že tam vlastně tolik postav bude nakonec jen do počtu a celý film se utopí ve vlastním nápadu. Pokud si však tvůrci dali tolik práce s tím, aby vrátili staré dobré postavy, určitě k tomu museli mít dobrý důvod. Na třetího Spider-Mana jsem tak vlastně docela dost natěšený, teda chci říct zvědavý. A to i přesto, že oba předchozí díly považuji za extrémně podprůměrné marvelovky.

Christian Bale bude pastorem pašujícím drogy

Okey, jelikož jsem se hned u první novinky docela rozpovídal, budou ty následující malinko kratší a stručnější. Nebo se o to teda alespoň pokusím. Hlavní hvězdou další novinky je teda herecký chameleon oceněný Oscarem Christian Bale.

Právě ten totiž opět spojí síly se spolehlivým, i když trochu cholerickým režisérem Davidem O. Russellem, aby spolu mohli natočit životopisný snímek vyprávějící o malinko svéráznějším pastorovi, jenž začne pašovat drogy pro mexický kartel.

Christian Bale ve filmu Ford v Ferrari

Tímto pastorem přitom není nikdo jiný než nechvalně proslulý John Lee Bishop. Zatímco v dětství byl Bishop pouličním rváčem, v dospělosti nakonec skončil jako kazatel pro církev The Living Hope Church v Portlandu. Na svá kázání přitom pravidelně přiváděl exotická zvířata, díky čemuž se stal postupem času velice známým a také bohatým.

Svou popularitu, ale nezvládal příliš dobře. Kromě toho, že byl závislý na alkoholu a prášcích proti bolesti, se stal postupem času, společně se svým synem, závislým také na heroinu. Což dokonce vyústilo v to, že začal pašovat drogy pro mexický kartel. To se mu však nakonec stalo osudným, když byl po dvaceti cestách přes hranice zadržen a odsouzen na pět let vězení.

Životní příběh tohoto zvláštního a svérázného pastora je tak bez debat hodně vděčným materiálem k zfilmování. Právě Christina Bale by si přitom měl, pod dohledem Davida O. Russella, tohoto pastora zahrát. O scénář k filmu se postará scénárista oscarové Sázky na nejistotu Charles Randolph. Začátek natáčení ani premiéra filmu však zatím stanovena nebyla.

Hlavní hvězdou čtyřky Kapitána Ameriky bude Anthony Mackie

Čtvrtý díl Kapitána Ameriky nakonec přece jenom vznikne. Pokud jste přitom viděli seriál The Falcon and the Winter Soldier asi vás moc nepřekvapí, že namísto Chrise Evanse si bude tentokrát se štítem hrát Anthony Mackie. Právě postava Falcona s tváří Mackieho totiž po kapitánu Rogersovi zdědila kapitánův ikonický štít.

Právě Falcon tak bude novým Kapitánem Amerikou a upřímně řečeno z tohoto vývoje zas tak odvařený nejsem. Mackie prostě není Evans a bohužel ani nikdy nebude. Jasně, že postava Kapitána Ameriky je občas až moc dobrácká či nechtěně komická, Evans v té roli ale naprosto exceloval. I přesto, jak charismatickým či stylovým drsňákem byl Robert Downey Jr. v roli Iron Mana, jsem tak ve třetím kapitánovi fandil právě Rogersovi.

Momentka ze seriálu The Falcon and the Winter Soldier

Evans prostě tu jeho dobráckost uměl dokonale prodat, byl navíc na tu roli dostatečně charismatický a namakaný. Mackie je ale naproti tomu absolutní dřevo. Nikdy nic pořádného nepředvede, a i když je postava Falcona docela fajn sympaťák, na to, aby převzal místo po kapitánovi prostě a jednoduše nemá. Nemá na to ani Falcon, ani Mackie samotný.

Dodnes mě tak mrzí, že kapitánův štít musel převít právě Falcon a ne Winter Soldier. Právě ten totiž, řekněme si to upřímně, tahal nedávný seriál nahoru. V té postavě jde prostě vidět alespoň nějaký vývoj a rozpornost, což ji činí pro diváky mnohem zajímavější a atraktivnější. Sebastian Stan v ní navíc předvedl bezchybný výkon a upřímně bych tak dal mnohem raději přednost sólovce Winter Soldiera před sólovkou Falcona. Clarence z 8 míle na to prostě nemá.

Winter Soldier ani ostatní postavy ze seriálu ale zatím do čtvrtého kapitána potvrzeny nebyly. Tak uvidíme, jak to nakonec celé dopadne. Pro mě je nicméně Falcon jednou z těch nejméně zapamatovatelných postav v celém MCU a upřímně řečeno tento můj dojem Mackieho toporné herectví jen umocňuje.

Produkce čtyřky Policajta v Beverly Hills odstartovala

Věřte tomu nebo ne, v Kalifornii právě odstartovala produkce čtvrtého dílu oblíbené, avšak dnes už malinko zapomenuté série Policajt v Beverly Hills. V té přitom tehdy ještě vtipný a energický Eddie Murphy předváděl opravdu šílené věci a já jsem tak velice zvědavý na to, co předvede v tomto pokračování po letech.

Eddie Murphy ve filmu Policajt v Beverly Hills

Upřímně přitom doufám, že to dopadne alespoň stejně slušně jako v případě třetích Mizerů. Více ale raději ani neočekávám. Tyto comebacky slavných postav totiž většinou nějak extrémně dobře nedopadají, ale třeba nás Eddie Murphy v roli Axla Foleyho nakonec příjemně překvapí.

Mizery pak zmiňuji také z toho důvodu, že o režii čtvrtého Policajta v Beverly Hills se postarají právě režiséři třetích Mizerů Adil El Arbi a Bilall Fallah. Ti byli přitom k projektu přizváni dlouho předtím, než do světa vypustili velice úspěšné třetí pokračování Mizerů. Tak uvidíme, jak to nakonec celé dopadne. S ohledem na to, jak skvěle dopadli právě třetí Mizerové, bych se přitom vůbec nedivil tomu, kdyby podobný úspěch potkal i Policajta v Beverly Hills.

Bondovka Není čas zemřít už nebude měnit datum premiéry

Premiéra nové bondovky Není čas zemřít se v posledních měsících dočkala hned několika posunutí, s tím by však měl být na dobro konec. S každým dalším odložením premiéry totiž roste už tak extrémně vysoký rozpočet tohoto filmu. Tvůrci si to samozřejmě uvědomují a tak se rozhodli, že už s nově stanovenou premiérou hýbat nebudou. Nové bondovky bychom se tak u nás měli skutečně dočkat už 30. září.

Daniel Craig ve filmu Není čas zemřít

Jednoduché to ovšem nová bondovka mít rozhodně nebude. Kvůli opakovanému odsouvání premiéry ve spojení s náklady na marketing, totiž její rozpočet nabobtnal na neuvěřitelných 460 miliónů dolarů. Aby se zaplatila, potřebuje tak nehledě na koronakrizi v kinech vydělat alespoň miliardu. To je ale vzhledem k současné situaci v podstatě nemožné. Do kin se prostě a jednoduše nechodí, tak jak by studia i kinaři potřebovali.

Samozřejmě je nutné pořád počítat s tím, že se jedná o bondovku, tedy o extrémně žádanou značku známou po celém světě. Kromě toho jde také o definitivně poslední bondovku, ve které se v památné roli Jamese Bonda představí charismatický Daniel Craig. Trailery navíc vypadají naprosto parádně, takže se jeví jako dost pravděpodobné, že jsou fanoušci po všech těch odkladech už extrémně natěšení. Bude to však stačit na to, aby se Není čas zemřít zaplatila? To se dozvíme už za měsíc.

Filmový festival v Karlových Varech v plném proudu

55. ročník filmového festivalu v Karlových Varech je momentálně v plném proudu. Čestný host Michael Caine už stihnul převzít křišťálový glóbus za celoživotní přínos světové kinematografii a svou premiéru si konečně odbyl také dlouho očekávaný životopisný snímek Zátopek.

Kromě toho navíc dostala prostor celá řada dalších snímků, které by se klasicky v kinech nikdy nepromítaly. A právě několik filmů, na které si můžete ve Varech zajít bych vám chtěl doporučit. Ne proto, že jsem je viděl, já se bohužel do Varů letos nedostanu, ale protože mě zaujal jejich režisér, děj nebo prostě jen proto, že jsem o nich někde četl.

Prvním filmem, na který se určitě vyplatí vyrazit je Vortex od svérázného režiséra Gaspara Noého. Ten je známý tím, že se ve svých filmech více než cokoliv jiného snaží diváky šokovat. Nemá tak žádný problém s brutalitou či erotikou. Což ostatně potvrzuje také jeho předchozí snímek Climax. Pokud vás teda jen tak něco nerozhodí, rozhodně bych vám doporučoval vyrazit právě na Vortex.

Michael Caine ve filmu Temný rytíř povstal

Dalším filmem, jež mě velice zaujal a upřímně se těším na to, až se na něj někdy také podívám, je Benedetta od dalšího svérázného režiséra Paula Verhoevena. Tento filmový veterán, který má na kontě snímky jako je Robocop či Hvězdná pěchota, také velice rád lidi šokuje. A co by mohlo být více šokujícího než lehce erotický příběh o lesbické jeptišce. To budou zase nervy, to mi teda věřte.

Kromě toho mě pak docela zaujaly ještě dva dokumenty, a to The Sparks Brothers a Last and First Men. První jmenovaný pojednává o kapele The Sparks a je za něj zodpovědný režisér Edgar Wright. Už kvůli jménu režiséra bych tak neváhal na tento dokument vyrazit. Druhý jmenovaný má pak na svědomí dnes už bohužel zesnulý Jóhann Jóhannsson, kterého si nejvíce pamatuji, díky soundtracku ke snímku Sicario. Mělo by tak bez pochyb jít o zvukově zajímavý sci-fi dokument.

A to je pro tentokrát už opravdu vše, doufám, že se vám tyto novinky líbily a snad se uvidíme zase u dalších. Do té doby se mějte dobře a pokud byste se zrovna nudili, můžete si dlouhou chvíli zkrátit třeba přečtením filmových novinek z minulého týdne.

Diskuze