Zleva plakát k snímkům Free Guy, Duna, Shang-Chi a Expedice: Džungle

Týdenní filmové novinky s Dunou, Shang-Chim či Free Guyem

Další týden uběhl jako voda, což znamená jediné, je čas na další nášup těch nejzajímavějších filmových novinek uplynulého týdne. Je sice pravda, že se toho v posledních pár dnech zas tak moc nestalo, i tak se ale máte rozhodně na co těšit. No, a co všechno se tedy za uplynulých pár dnů vlastně ve světě filmů událo?

Denis Villeneuve píše dvojku Duny. Shang-Chi zatím sklízí pozitivní reakce. Wes Anderson opět ulovil hereckou hvězdu. Free Guy slaví relativně velký úspěch a Emily Blunt se představí v roli geniální detektivky.

Denis Villeneuve už píše druhý díl Duny

I přesto, že si ještě budeme muset na novou Dunu nějaký ten pátek počkat, její režisér Denis Villeneuve rozhodně neztrácí čas, když už pracuje na jejím pokračování. Ano čtete správně, na webu Gamesradar skutečně vypluly na povrch informace o tom, že Villeneuve už pomaličku sepisuje scénář ke druhému dílu Duny.

Ten se prý při sledování Duny a psaní scénáře k dalšímu dílu cítí zase jako malý kluk, který si plní své dětské sny. Je tak více než jasné, že je prostě extrémně nadšený z toho, jak výjimečný film stvořil a já se mu vlastně vůbec nedivím. Když jsem byl nedávno v kině na nový Sebevražedný oddíl, měl jsem možnost znovu vidět ten tříminutový trailer na Dunu přímo v kině a musím říct, že jen ty tři minuty mě dostaly mnohonásobně více než dvě a půl hodiny dlouhý Sebevražedný oddíl.

Momentka z filmu Duna

Duna prostě vypadá po všech stránkách naprosto úchvatně a já už se upřímně nemůžu dočkat, až na ni na podzim konečně vyrazím s přítelkyní do kina. Ale zpět ke druhému dílu. Už teď víme, že by se v něm měly vrátit všechny velké hvězdy v čele s Timothéem Chalametem, Zendayou či Joshem Brolinem. No, a právě postava Zendayi by měla být ve druhém díle tou hlavní.

Můžeme tak jen doufat, že na dvojku, nehledě na tržby jedničky, nakonec přece jenom dojde. Sám Villeneuve zatím zůstává v tomto ohledu velice optimistický. Podle něj je studio Warner Bros. Dunou naprosto uchváceno, takže zatím nevidí žádný důvod, proč by na dvojku nemělo dojít. I když je docela naivní myslet si, že dvojku jen tak odklepnou bez ohledu na to, kolik peněz jim vydělala jednička, chci zůstat podobně optimistický jako právě Villeneuve a tak jsem se rozhodl, že tomu prostě budu věřit.

První ohlasy na novou rozporuplně vypadající marvelovku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Premiéra nové marvelovky Shang-Chi a legenda o deseti prstenech se už pomalu blíží a jak už to, tak před oficiálními premiérami bývá, řada lidí z filmových magazínů jako je například Collider, Variety či Hollywood Reporter měla možnost film vidět mnohem dříve než my, běžní smrtelníci. Co na něj tedy zatím říkají?

Věřte nebo ne, první ohlasy na docela rozporuplně vypadající marvelovku jsou zatím velice pozitivní. A co že se chválí ze všeho nejvíce? Možná to bude překvapivé, ale jsou to akční scény. Podle některých se pak dokonce jedná o ty vůbec nejlepší akční scény z celého dosavadního MCU.

Kromě toho se pak ve velkém chválí také hlavní protagonista Simu Liu. Ten podle mnohých v roli Shang-Chiho prostě naprosto válí a celý film si defacto krade sám pro sebe. Podle prvních ohlasů by tak měl být Shang-Chi namakaným blockbusterem plným fantastické akce, fungujícího humoru a krásně nasnímaných záběrů.

Nevím, jak vy, ale já tomu prostě a jednoduše nevěřím. Trailery totiž nedokázaly prodat ani jednu z věcí, které se tu tak moc vychvalují. Akční scény vypadaly mdle a hlavní protagonista s jedním výrazem prostě taky moc nezaujal. No uvidíme, za necelé dva týdny se budeme moct na vlastní oči přesvědčit, zda byly tyto první reakce pravdivé nebo ne. Po předchozích zkušenostech bych jim ale já osobně příliš nevěřil.

Nový film Wese Andersona zlákal další hereckou hvězdu

Už je mi to sice trochu trapné, ale zdá se, že Wes Anderson se prostě rozhodl, že do svého nového snímku uloví každý týden novou hereckou hvězdu. Před pár týdny to byl Bill Murray, po něm následoval Adrien Brody a Tom Hanks a minulý týden dokonce Margot Robbie. To však pořád není zdaleka vše.

Scarlet Johansson ve filmu Black Widow

Tento týden se totiž k už tak absolutně nadupané herecké sestavě přidává další obrovská hvězda, a to Scarlet Johansson. Ano, čtete správně, po Harley Quinn se k hereckému obsazení přidává také Black Widow. Ta se sice zrovna soudí s Marvelem, to jí však evidentně nebrání v tom, aby se upsala dalšímu snímku.

Akční komedie Free Guy slaví úspěch a nejen to

Nejenom, že sbírá Free Guy vesměs pozitivní reakce, k tomu ale navíc také vydělává, když za první víkend utržil solidních 28 miliónů dolarů. Samozřejmě to pořád nejsou kdoví jak úžasná čísla. Na rozdíl od většiny velkých blockbusterů, které se momentálně pokouší prorazit v kinech, má ale Free Guy jednu obrovskou výhodu. Vyšel exkluzivně pouze v kinech.

Momentka z filmu Free Guy

Na VOD si tak na něj budou muset diváci ještě nějaký ten pátek počkat, což znamená jediné. Do té doby může vesele vydělávat v kinech. A nutno uznat, že by se mu to, vzhledem k téměř nulové konkurenci, mohlo docela reálně povést. S rozpočtem 120 miliónů dolarů, se ale rozhodně nejedná o zrovna moc levnou komedii. Na to, aby se Reynoldsův pozitivní bankéř zaplatil, se tak bude muset setsakramentsky snažit.

I přesto je však studio z dosavadního úspěchu Free Guye očividně velice nadšené, když už teď oznámilo, že se můžeme v budoucnu těšit i na druhý díl této bláznivé akční komedie. I když jsou podle mě tyto závěry přece jenom trochu předčasné, přeji této komedii jednoznačně velký úspěch. Tak uvidíme, jak se to nakonec vyvine a kolik peněz stihne Free Guy do uvedení na streamu vůbec vydělat.

Emily Blunt jako ženská verze Sherlocka Holmese?

Emily Blunt a Dwayne Johnson si očividně na natáčení Expedice: Džungle sedli. Už teď spolu totiž připravují další snímek. Po tom, co spolu dobyli amazonskou džungli se rozhodli znovu spojit síly a produkovat spolu snímek pojednávající o postavě Kate Warne. Že vám to jméno nic neříká? Tomu se upřímně ani nedivím, není to však nějak podstatné.

Momentka z filmu Tiché místo 2

Vše, co potřebujete vědět je to, že je Kate Warne geniální detektivkou pracující pro proslulou detektivní agenturu Pinkerton. Kate Warne by tak měla být v podstatě takovým Sherlockem Holmesem v sukni. No, a bude to právě Blunt, kdo si tuto geniální detektivku zahraje. O scénář se postarají Charlie Bartlett a Gustin Nash.

O samotném ději snímku toho však prozatím víc nevíme. Co se pak týče produkce filmu, postará se o ni nejenom Amazon, ale také Dwayne Johnson se svou společností Seven Bucks Productions a Emily Blunt s Ledbury Productions. Nejde přitom o první spolupráci mezi Seven Bucks Productions a Amazonem. Johnsonova společnost totiž s Amazonem spolupracuje také na novém snímku Red One.

A to je tedy pro tentokrát vše. Doufám, že se vám tyto novinky líbily a snad se uvidíme zase u dalších. Do té doby se mějte dobře a pokud byste se náhodou nudili, můžete mrknout také na některé novinky z minulého týdne.

Diskuze