Zleva Dave Bautista, Idris Elba, Dev Patel a Matthias Schweighöfer

Týdenní filmové novinky s Dunou, Batgirl či Zeleným rytířem

Zase je tady konec týdne, což může znamenat jediné. Je čas na další nášup těch nejzajímavějších týdenních filmových novinek. Tento týden byl přitom, co se týče filmových novinek, opravdu velice výživný. No, a co všechno jsme se v něm teda dozvěděli?

Kromě hlavního traileru na dlouho očekávanou Dunu, vyšel také trailer na historickou novinku Ridleyho Scotta. Dále se řešilo, kdo si zahraje novou Batgirl. Armáda mrtvých se dočká sequelu, Michael B. Jordan chystá vlastního Supermana. Prequel Řbitovu zvířátek ulovil Jackie Brown a dorazily první ohlasy na nový Sebevražedný oddíl a fantasy Zelený rytíř.

Vyšel hlavní trailer na dlouho očekávanou Dunu

Ano, čtete správně, skutečně vyšel nový a tentokrát dokonce tříminutový trailer k dlouho očekávané Duně. A jak už možná tušíte, jde opět o naprostou pecku. Kdo neviděl, musí to okamžitě napravit, protože tohle je prostě absolutní nářez, který všechny ty Avengers, G. I Joe či Star Wars s klidem strká do kapsy.

Já sám už jsem ten trailer viděl asi desetkrát a stále mě nepřestává udivovat, jak epicky to vlastně celé vypadá. Teď už opravdu nemám žádné pochybnosti o tom, že půjde o naprosto výjimečný filmový zážitek.

Pokud totiž někdo konečně dokáže ve velkém stylu Dunu zfilmovat, je to právě Denis Villeneuve. Což nám ostatně, každý další trailer na ni jen potvrzuje. Ty kamerové záběry, ti herci, ta hudba či dialogy, všechno je to prostě paráda.

Jason Momoa ve filmu Duna

Takhle nějak si představuji epickou sci-fi se vším všudy a myslím si, že v tom určitě nejsem sám. Duna je tak filmem, který je pro kino jako stvořený a já už se upřímně nemůžu dočkat, až na ní budu moct v říjnu konečně vyrazit.

Na druhou stranu mě ale dost štve skutečnost, že současně s kiny vyjde Duna také na HBO Max. Což je podle mě naprostý nesmysl, který Dunu odsoudí ke komerčnímu neúspěchu. Přitom právě takovému filmu bych ten komerční úspěch přál jako žádnému jinému.

Upřímně tak doufám, že nedopadne podobně jako poslední Villeneuveův kousek, Blade Runner 2049. Ten byl totiž, podobně jako i Duna, chytrým, avšak pomalu vyprávějícím sci-fi plným úžasných kamerových záběrů, perfektní hudby a přesných hereckých výkonů. V kinech však nakonec i přes všechny tyto kvality pohořel. Tak uvidíme, jak to s Dunou dopadne. Upřímně však doufám, že se jí, i přes všechny tyto předpoklady, nakonec bude v kinech dařit.

Vyšel trailer na historickou novinku Ridleyho Scotta

Podobně jako v případě Duny, i zde se jedná o naprosto dechberoucí trailer, který navíc dává vzpomenout na to nejlepší, co jsme mohli za ty roky od Ridleyho Scotta vidět. Poslední souboj, na jehož scénáři se, po extrémně dlouhé době, opět sešli dlouholetí kamarádi Ben Affleck a Matt Damon, vypadá prostě absolutně parádně. Scott tak i na stará kolena dokazuje, že mu tyhle historické eposy pořád jdou jako nikomu jinému.

Z traileru pak přímo vyzařuje ta špinavost a surovost středověku, ve kterém se to prostě valilo hlava nehlava. Herci přitom vypadají fantasticky, a i když nejsem bůhví jakým fanouškem Matta Damona, musím uznat, že mu ten vzhled a permanentně naštvaný výraz jednoznačně sedí.

Matt Damon v historickém dramatu Poslední souboj

Poslední souboj by se měl odehrávat ve 14. století, přičemž by měl pojednávat o vůbec posledním Francií posvěceném souboji dvou mužů na život a na smrt. V hlavních rolích by se pak měl kromě výše zmíněného Afflecka s Damonem objevit také Adam Driver či Jodie Comer.

Celé mi to pak zatím trochu připomíná pár let starého Krále, ve kterém se v hlavní roli představil Timothée Chalamet. Právě tam byl totiž také skvěle vykreslen extrémně náročný život středověkého vojáka, který musel mnohdy kromě nepřítele, bojovat také s blátem a těžkým brněním.

Poslední souboj by pak měl dorazit už v říjnu tohoto roku a já se jen modlím, aby to Ridleymu Scottovi konečně zase vyšlo. Režisér jeho velikosti by si totiž důstojný odchod do důchodu jednoznačně zasloužil. 

Kdo si zahraje novou Batgirl?

Komiksová hrdinka Barbara Gordon alias Batgirl se, po ukrutně dlouhém čekání, a hlavně po otřesném propadáku Batman a Robin, konečně dočká dalšího filmového zpracování. A i když by to vzhledem ke scénáristce filmu opět nemuselo dopadnout nějak zvlášť šťastně, hůl bych nad tím filmem přece jenom zatím nelámal.

Jasně, že od scénáristky Birds of Prey Christiny Hodson toho nemůžeme očekávat hodně. Režie nové Batgirl by se ale měli ujmout režiséři třetích Mizerů Adil El Arbi a Bilall Fallah, kteří právě v Mizerech ukázali, že jim minimálně akce nedělá sebemenší potíže.

Postava Batgirl ve videohře

Samotnou Batgirl by pak měla ztvárnit herečka Leslie Grace, která se do užšího výběru na roli dostala spolu s Isabele Merced a Zoey Deutch. A že vám tyto jména nic neříkají? Nebojte se, mě také ne.

Přesto jsem si jistý, že minimálně dvě z nich už jste dozajista někde viděli. Merced se totiž objevila v pátých Tranformers, Deutch ve dvojce Zombielandu a Grace zase v nedávném muzikálu Život v Heights. Právě poslední jmenovaná tak musela, i přes neúspěch Životu v Heights, udělat u Warnerů velký dojem.

Armádu mrtvých čeká kromě prequelu také sequel

Je až k nevíře, co všechno Zack Snyder otřesnou Armádou mrtvých vlastně odstartoval. Už delší dobu víme, že se Armáda mrtvých dočká hned dvou prequelů, a to hrané Army of Thieves pojednávající o expertovi na trezory Ludwigu Dieterovi, a animované Army of the Dead: Lost Vegas.

Obrázek k filmu Army of Thieves

Nově nicméně vyplula na povrch informace o tom, že by mělo dorazit také pokračování Armády mrtvých. To by měl navíc, po dokončení filmu Rebel Moon, opět natočit právě Snyder. Ten si tak očividně s Netflixem náramně sednul. Vidina toho, že by na Snydera v budoucnu někdo dohlížel a trochu krotil jeho megalomanské představy se tak náhle zcela rozplynula.

Zatím to teda vypadá tak, že nás od něj v příštích pár letech čeká hned několik podobně nesnesitelných a hloupých snímků, jakým byla právě Armáda mrtvých. Nic na tom pak nemění ani skutečnost, že za scénář bude i v případě dvojky odpovědný Shay Hatten. Ach jo, kam ten svět spěje.

První ohlasy na nový Sebevražedný oddíl a tajemnou fantasy Zelený rytíř

Premiéry nového Sebevražedného oddílu i ambiciózní fantasy Zelený rytíř už se neúprosně blíží. Jak už to, tak před oficiální premiérou bývá, řada světových kritiků už měla možnost oba tyto filmy vidět. No a jaké jsou teda jejich první ohlasy?

Začneme s novinkou režiséra Jamese Gunna, která je podle prvních ohlasů stylovou akční jízdou plnou velkolepých akčních scén, absurdního humoru, skvělé muziky a extrémní brutality. Gunn prý v Sebevražedném oddílu perfektně střídá odlehčenější momenty s těmi vážnějšími a servíruje nám tak dokonalý mix násilí, humoru, akce a napětí.

Hlavní postavy filmu Sebevražedný oddíl z roku 2021

Podle některých ohlasů je přitom v Sebevražedném oddílu až překvapivě hodně právě vážnějších a vyhrocených momentů, které prý ale fungují naprosto dokonale. Zatím to tedy vypadá tak, že bychom se měli dočkat přesně tak šíleného filmu, jaký jsme podle trailerů a vlastně i podle jména režiséra očekávali.

Co se pak týče samotných herců a jejich postav, jsou samozřejmě vychvalování úplně všichni v čele s Margot Robbie a Idrisem Elbou. Nejvíce chvály se pak snáší hlavně na postavu King Sharka s hlasem Sylvestera Stalloneho. Ten prý dostane hned několik naprosto geniálních scén a ve filmu funguje podobně jako Groot v prvních Strážcích galaxie.

A co kritici říkají o Zeleném rytíři? Tato ambiciózní fantasy režiséra Davida Loweryho je podle nich dechberoucí podívanou s úžasným vizuálem, která sice plyne velice pomalu, o to víc vás však ke konci dokáže dostat.

Pradávný rytíř z filmu Zelený rytíř

Mělo by tak jít o brilantně natočenou adaptaci Artušovských legend pojednávající o smrtelnosti a pomíjivosti života. Superlativy se pak nešetří ani na adresu hlavní hvězdy filmu Deva Patela. Ten prý podává naprosto dokonalý výkon, kterým tak už jen podtrhává výjimečnost Zeleného rytíře.

Zatím to tedy vypadá na vůbec nejlepší Loweryho film, a i když kritici opakovaně upozorňují na to, že je to opravdu extrémně pomalý film, jež od diváka vyžaduje určitou dávku trpělivosti, stojí prý jednoznačně za to.

Prequel Řbitovu zvířátek ulovil Jackie Brown

Upřímně řečeno jsem ještě donedávna vůbec netušil, že se nějaký prequel Řbitovu zvířátek vůbec chystá. Studio Paramount ho ale opravdu chystá, přičemž má v plánu jej poslat rovnou na stream. A tady to začíná být docela zajímavé, protože právě tento prequel by měl pomoct odstartovat úplně novou streamovací službu od Paramountu s názvem Paramount+.

Studio se tak očividně rozhodlo pro rozjezd Paramount+ využít nikdy nekončící popularitu děl Stephena Kinga. A musím se přiznat, že mě tato strategie docela překvapuje. Jasně, že o bůhví jak drahý film určitě nepůjde, takže by se to studiu přece jenom nakonec mohlo vyplatit. Navíc adaptace děl Stephena Kinga skutečně pořád táhnou, své o tom může vyprávět hlavně To z roku 2017.

Kočka z filmu Řbitov zvířátek

Na stranu druhou jsou ale tyto snímky často dost nepředvídatelné. Což ostatně potvrzuje třeba takový Doktor Spánek z roku 2019 či samotný Řbitov zvířátek z téhož roku. Ani jeden film totiž žádnou díru do světa neudělal.

A o čem, že by vlastně měl tento prequel být? O samotném příběhu filmu toho bohužel moc nevíme. Jediné, co víme je zatím to, že by se měl příběh věnovat především minulosti postavy, kterou ve filmu z roku 2019 ztvárnil John Lithgow Což rozhodně nezní jako úplně špatný nápad. Přece jenom by tak prequel mohl odpovědět na řadu otázek týkajících se právě této postavy.

Podle nejnovějších informací by se pak ve filmu měla objevit Pam Grier. Tu bude nejspíše převážná většina z vás znát hlavně z tarantinovky Jackie Brown. I přesto, že mě ani tato informace zrovna bůhví, jak na film nenavnadila, přece jenom tomu filmu nakonec možná šanci dám.

Michael B. Jordan připravuje vlastního černošského Supermana

I když jsem už v tomto článku zmiňoval, že by byl herec Michael B. Jordan prostě skvělým představitelem černošského Supermana, sám herec ještě donedávna popíral, že by jej studio s nabídkou na tuto roli vůbec oslovilo. Všechno je ale nakonec přece jenom trochu jinak.

Jordan byl totiž podle všeho skutečně do role černošského Clarka Kenta zvažován, a i když se nakonec se studiem Warner Bros. nedohodl, černošského Supermana si i tak možná v budoucnu zahraje. Nebude to však ve filmu pod záštitou producenta a režiséra J. J. Abramse, ale v seriálu pro HBO Max, který bude právě Jordan produkovat.

Michael B. Jordan ve filmu Black Panther

A proč vlastně se studiem Warner Bros. nedohodl? Údajně bylo hlavním problémem to, že jej nezajímala postava Clarka Kenta, ale postava Calvina Ellise alias Val-Zoda.

A právě nápad s Val-Zodem zaujal streamovací službu HBO Max natolik, že se nakonec s Jordanem přece jenom dohodla. Uvidíme, jak to teda celé dopadne, zatím to však vypadá tak, že bychom se v budoucnu neměli dočkat jednoho, ale rovnou dvou černošských Supermanů.

A to je teda pro tentokrát opravdu vše. Samozřejmě, že se toho za uplynulý týden událo mnohem více. Výše zmíněné novinky mi však přišly jako ty vůbec nejzajímavější ze všech. Doufám teda, že se vám článek líbil a snad se uvidíme zase za týden u dalších novinek. Do té doby si můžete připomenout novinky z minulého týdne.

Diskuze