Zleva Idris Elba, Keanu Reeves, Margot Robbie a Ralph Fiennes

Týdenní filmové novinky s Idrisem Elbou, Martinem Scorsesem či Margot Robbie

I když trochu se zpožděním jsou tady opět nové týdenní filmové novinky. Souhrn těch vůbec nejzajímavějších filmových novinek uplynulého týdne. A co zajímavého se teda minulý týden ve světě filmů událo?

Idrise Elbu uslyšíme v druhém Sonicovi. Novinka Martina Scorseseho ulovila zajímavou hereckou posilu. Obsazení nového snímku Wese Andersona se opět rozrůstá. Sebevražedný oddíl v kinech pohořel. Sci-fi drama Kronika se dočká sequelu a k hereckému obsazení čtvrtého Johna Wicka se přidává další zajímavé jméno.

Idris Elba jako Knuckles the Echidna ve dvojce Sonica

I přes vlnu nevole, kterou vyvolal původní Sonicův vzhled a následné změně celé jeho vizáže se nakonec z prvního Sonica vyklubal docela solidní hit. Studio v Sonicovi samozřejmě vidí potenciál, a proto poměrně rychle odkleplo druhý díl. V tom by se přitom měl vrátit vesměs celý tvůrčí tým z jedničky. O scénář se tak opět postará Patrick Casey a o režii zase Jeff Fowler. Opět se navíc můžeme těšit, jak na Jamese Marsdena a Tiku Sumpter, tak také na Jima Carreyho v roli Dr. Robotnika a na Sonicův hlas v podání Bena Schwartze.

Až donedávna jsme však žádné další informace o hereckém obsazení neměli. To už ale naštěstí neplatí, neboť herec a hlavní hvězda nového Sebevražedného oddílu Idris Elba nedávno na svém Instagramu potvrdil, že právě on propůjčí svůj hlas další slavné postavě ze Sonicova světa. A o kterou postavu se jedná? Jde o Sonicova slavného rivala jménem Knuckles the Echidna.

Nalevo Idris Elba ve filmu Hobbs a Shaw a napravo ježek Sonic

Kromě něj by se pak ve dvojce Sonica měl objevit také Sonicův nejlepší přítel Miles „Tails“ Prower. Kdo propůjčí svůj hlas jemu ovšem zatím nevíme. Co se pak týče samotného děje, měl by se na scénu opět vrátit Dr. Robotnik, tentokrát však se silným spojencem v podobě právě Knucklese, se kterým se bude snažit najít smaragd schopný, jak budovat, tak také ničit civilizace.

Sonic to tak ve druhém díle nebude mít vůbec snadné. S cílem najít smaragd dříve než Robotnik a Knuckles se tak spojí právě s Tailsem. Samozřejmě ani tentokrát nepůjde o nějak extrémně složitý scénář. V rámci daného žánru zní ale děj dvojky minimálně zajímavě. Premiéra je zatím stanovena na 7. dubna 2022. Tak uvidíme, kdo další se k hereckému obsazení ještě připojí a jak to nakonec celé dopadne. 

Novinka legendárního režiséra Martina Scorseseho nabírá zajímavou hereckou posilu

Filmová novinky režisérské legendy Martina Scorseseho s názvem Killers of the Flower Moon ve mně začíná vzbuzovat extrémní zvědavost. Příběh o záhadných vraždách členů kmene Osage vycházející z předlohy autora Davida Granna zfilmovaný legendárním Martinem Scorsesem prostě a jednoduše musí být pecka.

John Lithgow v seriálu Dexter

Když si k tomu navíc přičtete skutečnost, že se v něm spolu konečně po dlouhé době setkají jeho dva dvorní herci Leonardo DiCaprio a Robert De Niro, index natěšenosti už zkrátka nemůže být větší. Tedy až do teď, protože nově bylo oznámeno, že se už k tak namakanému tvůrčímu týmu přidává také herecký klasik John Lithgow.

Nevím, jak vy, ale já jsem z této novinky opravdu hodně nadšený. Lithgow je totiž herec, který dokáže na stará kolena zahrát prakticky cokoliv, od šílených sériových vrahů (seriál Dexter) až po extrémně dobrácké dědečky (dvojka Táta je doma). Jsem tak opravdu neskutečně zvědavý na to, co předvede po boku takových hvězd jako je právě DiCaprio s De Nirem, navíc pod dohledem samotného Scorseseho. Tohle by prostě měla být, alespoň podle režiséra a hereckého obsazení, jednoduše absolutní pecka.

Obsazení nového snímku Wese Andersona se opět rozrůstá

O novém snímku Wese Andersona píšu už potřetí. Zatímco v těchto novinkách jsem vás informoval o tom, že v něm opět spojí síly s Billem Murraym, v těchto jsem pro změnu informoval o tom, že se k herecké sestavě připojí také Adrien Brody a Tom Hanks.

Těch herců už bylo ale dost, co myslíte? Naprosto s vámi souhlasím. Na štěstí se ale dnešní novinka týká herečky a to ne, jen tak ledajaké. Nově bylo oznámeno, že se v tomto snímku objeví také jedna z nejvyhledávanějších hollywoodských hereček současnosti Margot Robbie.

Margot Robbie ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Andersonovy filmy jsou přitom známé právě tím, že se v nich objevuje neskutečně nabitá plejáda herců. No jen se na to podívejte. Zatímco v jeho připravovaném snímku se už teď můžeme těšit na Billa Murrayho, Tildu Swinton, Adriena Brodyho, Toma Hankse a právě Margot Robbie.

Ve Francouzské depeši, která dorazí již tento podzim, se objeví kromě Murrayho, Brodyho a Swinton také Benicio del Toro, Owen Wilson, Timothée Chalamet či Frances McDormand. Anderson prostě ve svých filmech nemá o hvězdy nouzi.

Sebevražedný oddíl do kin příliš nenalákal

I Sebevražedný oddíl bohužel potkal podobný osud, jaký potkává všechny větší blockbustery, které to momentálně zkouší v kinech. Co se týče tržeb, prostě absolutně pohořel. V případě Sebevražedného oddílu jde ale navíc o přímo extrémní průšvih.

V Americe snímek otevřel za chabých 26 miliónů dolarů. No a celkové tržby se po prvním víkendu vyšplhaly na pouhých 72 miliónů dolarů. To je i na tuto dobu prostě extrémně slabý otevírák. I přesto, že Sebevražedný oddíl sbírá nadšené ohlasy, jak od diváků, tak i od kritiků, nedokázal do kin přilákat ani zdaleka tolik lidí, kolik asi studio Warner Bros. očekávalo.

Peacemaker a Bloodsport z filmu Sebevražedný oddíl

Samozřejmě, že i tentokrát je do určité míry na vině souběžná premiéra v kinech i na HBO Max. Když si k tomu navíc přičtete nemastnou neslanou reklamní kampaň, eRkový rating a rozpočet pohybující se okolo 186 miliónů dolarů, katastrofu máte na světě.

I když se mě osobně snímek moc nelíbil, slabé tržby jsem mu rozhodně nepřál. Oproti marvelovkám to totiž byla pořád alespoň bláznivě, a hlavně odvážně natočená ptákovina. Studio si tak určitě od nového snímku režiséra Jamese Gunna slibovalo mnohem více. Třeba to ale v kinech i na VOD, díky nadšeným ohlasům, ještě dokáže dohnat, moc bych na to ale v tomto případě nesázel.

Sci-fi drama Kronika se dočká sequelu

Kronika z roku 2012 byla svého času relativně velkým hitem. Toto found-footage drama stálo jen nějakých 12 miliónů dolarů, přičemž vydělalo přibližně 127 miliónů dolarů. Ve většině případech se takovéto skromné projekty zaplatit dokážou. Kronika však dokázala mnohem více než to, díky čemuž patří dodnes mezi nejúspěšnější snímky producenta Johna Davise. Ten je mimo jiné podepsán pod snímky jako je Predátor: Evoluce, Predátoři, crossovery AVP a AVPR či třeba novinka Expedice: Džungle. Ale zpět k oznámenému sequelu.

Hlavní hrdinové z filmu Kronika

Druhý díl Kroniky by se měl věnovat tématu fake news, přičemž bychom se měli tentokrát podívat na život trojice dívek. Více informací ale, co se týče děje, prozatím nemáme. V tuto chvíli navíc není jisté ani to, zda se ke dvojce vrátí režisér jedničky Josh Trank či scénárista Max Landis. Trank si právě Kronikou v roce 2012 slušně nakopnul kariéru.

Bohužel poté přišlo fiasko v podobě problémové, a nakonec absolutně příšerné Fantastické čtyřky. Své jméno následně mohl vykoupit nedávným Capone s Tomem Hardym v hlavní roli. Ani tím ale příliš neoslnil. Film schytal příšerné recenze a s Trankovou kariérou to tak zatím vypadá velmi bledě. Tak uvidíme, kdo se nakonec druhé Kroniky ujme. Na Tranka bych ale tentokrát moc nesázel.

Čtvrtý John Wick ulovil další hereckou hvězdu

Stejně jako novinka Wese Andersona, i čtvrtý John Wick sbírá jednu hereckou hvězdu za druhou. Už dříve jsem vás informoval o tom, že John Wick ulovil nejenom charismatického Hirojuka Sanadu či talentovaného Billa Skarsgarda, ale také akční eso Scotta Adkinse či hongkongskou akční hvězdu Donnie Yena.

nalevo Clancy Brown ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank a napravo John Wick

K nim se pak nově přidává také Clancy Brown. Toho převážná většina z vás určitě zná z filmů jako je Highlander, Vykoupení z věznice Shawshank či Hvězdná pěchota. Před pár lety se pak objevil také v první sérii marvelovského seriálu The Punisher s Jonem Bernthalem v hlavní roli.

Na jeho démonický pohled se ve čtyřce Johna Wicka jednoznačně těším a upřímně doufám, že v něm dostane roli nějakého pořádně slizkého záporáka. Právě takové postavy mu totiž, podle mého názoru, jdou ze všeho nejlépe. Ostatně takový Kurgan s kultovního Highlandera mluví za vše.

A to je teda pro tentokrát z novinek vše. Doufám, že se vám líbily a snad se uvidíme zase u dalších. Do té doby se mějte fajn a pokud jste ještě nečetli předešlé novinky, mazejte to okamžitě napravit.

Diskuze