Plakát k filmu Godzilla vs. Kong

Režisér nedávného blockbusteru Godzilla vs. Kong to možná s obřími monstry zkusí ještě jednou

Ano, slyšíte dobře, studio Warner Bros se momentálně snaží domluvit s režisérem jejich nedávného hitu Godzilla vs. Kong na tom, že by pro ně mohl natočit další snímek z filmového Monsterverse. A o co by přitom mělo jít?

Spekuluje se o snímku Son of Kong, který by se nejspíše odehrával v blízké budoucnosti. Godzilla je tak pro tentokrát ze hry a studio se chce zaměřit především na přerostlého opičáka. Son of Kong však zatím nemá ani scénáristu, celý projekt je tak teprve v počátečních fázích příprav.

Godzilla a Kong na sebe řvou

Po nepříliš úspěšné druhé Godzille přitom nikdo moc neočekával, že by se z dalšího filmu o této přerostlé ještěrce měl vyklubat hit. Opak je však pravdou, jelikož nedávná Godzilla vs. Kong nakonec dokázala celosvětově vydělat okolo 400 miliónů dolarů. Snímek přitom bodoval také na HBO Max. Je tak zcela pochopitelné, že se studio bude snažit z této značky v budoucnu vytěžit, co se dá. Režisér Adam Wingard přitom ukázal, že na to má, akční scény mu nedělaly problém a pár slušných nápadů taky předvedl.

Pokud na to teda kývne a dostane pod ruce scénář bez všech těch nesmyslností a otravných postav, věřím, že by to konečně mohlo stát za to. Jelikož navíc první díl Godzilly režíroval Gareth Edwards, o Ostrov lebek se postaral Jordan Vogt-Roberts a Krále monster pro změnu natočil Michael Dougherty, stal by se Wingard prvním režisérem odpovědným za více než jeden snímek z tohoto filmového Monsterverse.

Má to však jeden docela podstatný háček, Wingard má momentálně dost nabitý diář. Kromě hrané verze animáku Thundercats totiž pracuje také na volném pokračování akční pecky Tváří v tvář. Tak uvidíme, jak to nakonec celé dopadne. Vzhledem ke kvalitě dosavadních snímků se však trochu obávám toho, že jakmile ustoupí krize spojená s koronavirem a otevřou se všechna kina, zájem o tuto značku zase rázem opadne.

Diskuze