Johnny Depp jako Willy Wonka

Prequel o Willym Wonkovi našel hlavního představitele

Jak už jste možná zaregistrovali, studio Warner Bros. už několik let pracuje na novém filmu pojednávajícím o postavě Willyho Wonky pocházející z celosvětově proslulé dětské knížky spisovatele Roalda Dahla, Karlík a továrna na čokoládu.

Tato knížka už přitom v minulosti zfilmována byla, a to hned dvakrát. Nejprve v roce 1971, kdy vznikl film Willy Wonka a jeho čokoládovna, ve kterém si Wonku zahrál herec Gene Wilder. Podruhé pak v roce 2005, kdy poslal do kin svou verzi Karlíka a továrny na čokoládu legendární režisér Tim Burton, který tehdy do této role obsadil svého dvorního herce Johnnyho Deppa. Přestože je pojetí Willyho Wonky v obou těchto případech dost odlišné, oba herci v té roli naprosto zazářili.

Rene Wilder a Johnny Depp jako Willy Wonka

V chystaném prequelu, který by měl pojednávat o životě Willyho Wonky před založením továrny na čokoládu, pak tuto roli získal mladý, avšak nesmírně talentovaný herec Timothée Chalamet. Ten se do povědomí diváku dosud nejvýrazněji zapsal jako Jindřich V. Anglický v netflixovském historickém dramatu Král. Už tento rok bychom jej navíc měli vidět také v hlavní roli dlouho očekávané Duny od uznávaného režiséra Denise Villeneuvea.

Jelikož se pár let nazpět spekulovalo o tom, že studio vybírá mezi Tomem Hollandem a právě Timothée Chalametem, jsem opravdu rád, že to nakonec klaplo právě s Chalametem. Svým vzhledem, charismatem i talentem mi totiž dost připomíná právě Johnnyho Deppa, jehož podivínský Willy Wonka je dodnes naprosto dokonalý. Kdo na jejich podobnost nevěří, jen ať mrkne na reklamu ze Super Bowlu, ve které si Chalamet zahrál syna Střihorukého Edwarda.

Timothée Chalamet jako Jindřich V. ve filmu Král

Jelikož by měl snímek obsahovat hned několik tanečních čísel, mělo by se přitom jednat o vůbec první Chalametův snímek, ve kterém jej uvidíme zpívat či tančit. Režie by se měl ujmout režisér Paddingtona, Paul King, který je mimo jiné zodpovědný, společně se Simonem Farnabym, také za scénář. Datum premiéry je zatím stanoveno na 17. března roku 2023. Nevím, jak vy, ale já jsem na Willyho Wonku v podání Timothée Chalameta už teď neskutečně zvědavý a upřímně doufám, že to bude stát za to. 

Diskuze