Zleva Deadpool, Extraction, Avatar

Novinky v režii Netflixu, Marvelu a Avatara

Další týden uplynul jako voda, a ačkoliv se toho stihlo za těch několik dnů stát ve filmovém světě opravdu hodně, posvítíme si zde jen na ty opravdu nejzajímavější novinky. Mezi které se pak dozajista dá zařadit novinková akce od Netflixu s názvem Tudum a Hugh Jackman potvrzený do třetího dílu Deadpoola. Opomenout bychom pak samozřejmě neměli ani poměrně velkolepý návrat Avatara do kin či problémy, se kterými se momentálně potýká budoucí natáčení snímku Blade.

Co zajímavého jsme si odnesli z akce Tudum?

Po všech těch problémech, se kterými se v tomto roce hlavouni z Netflixu musejí neustále prát, je akce Tudum jednoznačně svěžím větrem a příslibem toho, že na Netflixu ještě není všem dnům konec. Dočkali jsme se tu totiž hned několika dost zajímavých novinek, kterým se rozhodně vyplatí věnovat pozornost. O které jde?

V prvé řadě je třeba vyzdvihnout malinké nakouknutí pod pokličku natáčení druhého dílu akční hlíny Vyproštění s Chrisem Hemsworthem alias Thorem v hlavní roli. Jelikož nám v něm byla ukázána jedna potenciálně kulervoucí scéna za druhou, měl by tak být i druhý díl Vyproštění akční laskominou, na kterou bude hlavně díky režii zkušeného kaskadéra Sama Hargravea opravdu radost se dívat. Kromě parádní akce pak samozřejmě potěší také naprostá změna prostředí. Sluncem zprahlý Bangladéš tu vystřídá sněhem posetá krajina.

Momentka z filmu Extraction 2

Dále určitě mnohé fanoušky zaujme také nový trailer na druhý díl Enoly Holmes s tváři Millie Bobby Brown. Ten se viditelně ponese ve velice podobném duchu jako díl předchozí. Kromě Brown se pak opět můžeme těšit také na samotného Sherlocka Holmese, jehož si zde opět zahraje sympaťák Henry Cavill. Dále dorazil také trailer na špiónský filmeček Gal Gadot s názvem Heart of Stone či trailer na The Mother, v němž si Jennifer Lopez se sniperskou puškou zase jednou střihne malinko vážnější roli. A v neposlední řadě jsme se dočkali také nových záběrů z fantasy blbůstek Snivokraj a Škola dobra a zla.

Pro seriálové fanoušky si pak Netflix připravil menší sneak peak druhé série úspěšných Světel a stínů, odhalil datum uvedení páté série Koruny, které se teda dočkáme již 9. listopadu či datum uvedení spin offu Addamsovy rodiny s názvem Wednesday, jehož se taktéž dočkáme již v listopadu, přesněji řečeno to bude 23. listopadu. Vedle těchto dvou sérii nás navíc ještě letos v prosinci čeká také seriálový prequel Zaklínače s podtitulem Blood Origin.

Pro náročnější publikum je tu pak také malé nakouknutí pod pokličku natáčení stylového Pinocchia od neskutečně kreativního tvůrce Guillerma Del Tora či originálně pojatá scéna z dlouho očekávaného pokračování detektivky Na nože od dalšího neskutečně kreativního tvůrce Riana Johnsona. Samozřejmě toho Netflix odhalil a prozradil ještě více, zde jsem tak shrnul jen ty za mě opravdu nejzajímavější momenty.

Jak si vedl Avatar po několikátém znovuuvedení v kinech?

Je to neuvěřitelné, ale druhý díl Avatara se po těch čtrnácti letech opravdu pomalu ale jistě blíží. Jelikož jsme na něj přitom museli čekat tolik dlouhých let, napadlo Jamese Camerona, že by možná nebylo na škodu připomenout všem těm škarohlídům, jež všude na sociálních sítích vyřvávají, že už Avatar dávno nikoho nezajímá, proč se z něj stal tak neskutečný fenomén a malinko nás tak navnadil na to, co přijde letos v prosinci.

Momentka z filmu Avatar

A že půjde o naprosto dechberoucí filmový zážitek, jež bude v kině absolutní povinností pro každého člověka na této planetě, je prostě už teď více než jasné. Stejně tak jako překonání miliardové mety, s čímž nebude mít druhý díl v podstatě vůbec žádný problém a bude tak mířit, podobně jako jeho starší brácha, mnohem, ale mnohem výš.

A proč jsem si tím vlastně tak moc jistý? Tak třeba proto, že si i po tolika letech první Avatar při znovuuvedení do kin za uplynulý víkend odnesl 10 miliónů s Ameriky a dalších 20 miliónů ze zbytku světa. Nově tak přepočítává krásných 30 miliónů dolarů a potvrzuje, že o tuto značku je prostě ve světě pořád enormní zájem. Železný Jim prostě moc dobře ví, co dělá a co my diváci chceme.

Nový Blade bez režiséra?

O slovo se pak opět hlásí Marvel. V tomto případě jde však o velice problematickou a smutnou novinku. Bylo totiž potvrzeno, že připravovaný snímek Blade s oscarovým Mahersalou Alim v hlavní roli oficiálně přišel o režiséra. Tím měl být poměrně neznámý Bassam Tariq, což už ale bohužel neplatí.

Titulek snímku z MCU Blade

Kdo za to může? Poměrně nepřekvapivě bych mohl napsat, že jde zas a znovu o tvůrčí neshody. Oficiální vyjádření nicméně hovoří o problémech s harmonogramem natáčení. To ale bohužel není jediný problém, se kterým se momentálně příprava tohoto snímku potýká. Nedávno se totiž přidaly také informace o tom, že se bude přepisovat scénář, jež zatím údajně obsahuje jen dvě průměrné akční scény a má pouhých 90 stran. Scénář z pera Stacy Osei-Kuffour bude tak nově přepisovat scénárista Moon Knighta Beaua DeMayoa.

Kdo se však postará o režii snímku je ovšem zatím tak trochu ve hvězdách. Fanoušci by si samozřejmě pro snímek jako je právě Blade přáli někoho jako je Chad Stahelski, David Leitch, Gareth Evans či třeba Sam Hargrave. Všichni tito přeborníci na akci mají ale momentálně plné ruce práce s vlastními projekty. Kdo tak nakonec Bladea natočí je zatím nejisté. Jelikož ale mělo natáčení vypuknout již letos v listopadu, nemohly tyto zprávy přijít v horší čas.

Hugh Jackman potvrzen do třetího Deadpoola

Ač je to neuvěřitelné, čtete správně. Hugh Jackman se opravdu ještě jednou v ikonické roli Wolverinea vrátí, a to nikde jinde než po boku Ryana Reynoldse v připravovaném třetím díle Deadpoola. Informovali o tom přitom právě Jackman s Reynoldsem a to prostřednictvím sociálních sítí.

Momentka z Deadpoola

Děj snímku by se měl odehrávat několik let před událostmi z Logana, jeho závěr by tak neměl být jakkoliv zpochybněn či změněn. Na scénáři momentálně pilně pracují scénáristé druhého dílu Rhett Reese a Paul Wernick, a také scénáristky seriálu Bobovy burgery Wendy a Lizzie Molyneux. O režii se pak postará Shawn Levy, jež si při natáčení Free Guye očividně s Reynoldsem opravdu sedl. Dočkat bychom se pak třetího Deadpoola měli až 6. září roku 2024. Celý projekt je tak evidentně teprve na začátku. Díky Jackmanově účasti se nicméně již teď jedná o jeden z nejočekávanějších snímku ze světa MCU. Což před touto novinkou asi čekal málokdo.