Zleva James Gunn, Quentin Tarantino a Tony Shalhoub

Novinky s Jamesem Gunnem, Quentinem Tarantinem a Tonym Shalhoubem

Těch opravdu zajímavých filmových novinek jsme se za posledních pár dnů dočkali tolik, že prostě nemám na výběr a musím vám je tady všechny najednou pěkně shrnout. O Oscarech se ale tentokrát žvanit nebude, těch už je od jejich proběhnutí všude plno a upřímně řečeno, o bůh ví jak zajímavé či překvapivé výsledky se tentokrát rozhodně nejedná. Pojďme se tedy raději mrknout na těch pár zajímavých zpráv ze světa kinematografie.

James Gunn se postará o režii nového Supermana

Není to tak dlouho, co nám James Gunn spolu s Peterem Safranem malinko poodhalili budoucí vývoj filmového DCU, který chtějí vykopnout v roce 2025 zbrusu novým pojetím Supermana. Ačkoliv by přitom snímek s podtitulem Legacy měl pojednávat o mladém Clarku Kentovi, o klasický origin podle všeho nepůjde.

Superman dívající se před sebe

O tom, že na scénáři Gunn nějaký ten pátek pilně pracuje, už dávno víme. Nyní jsme se ovšem dozvěděli, že kromě scénáře se chopí i režie tohoto snímku. Vzhledem k tomu, že má za sebou režii všech tří dílů Strážců Galaxie či třeba nového Sebevražedného oddílu, by mu samozřejmě další komiksova neměla dělat sebemenší potíže. Bude tak určitě velice zajímavé sledovat, jak nakonec Gunn oblíbeného kryptoňana pojme. Premiéra je naplánována na 11. červenec roku 2025 a po Supermanovi bychom se měli dočkat také nového Batmana, Supergirl či třeba Swamp Thinga.

Po mnoha spekulacích a dohadech bylo navíc potvrzeno, že Ben Affleck, představitel Batmana v dosavadním DCEU, se bohužel režie žádného z budoucích DCU projektů nechopí. Údajné zprávy o tom, že by měl zájem o režii jednoho z plánovaných snímků a že dokonce s Gunnem tento nápad osobně probíral, tak byly, zdá se, liché.

Poslední snímek Quentina Tarantina odhalen?

Quentin Tarantino je jedním z nejoblíbenějších a samozřejmě také nejlepších režisérů a scénáristů své generace. Díky svému výstřednímu, značně nekompromisnímu, ale hlavně konzistentně kvalitnímu stylu si, jako jeden z mála hollywoodských režisérů, může dělat a točit, co se mu zachce. Jako svůj devátý snímek nám v roce 2019 nadělil fantastické Tenkrát v Hollywoodu, které kromě pozitivních reakcí a solidních tržeb, sklidilo také deset nominací na Oscara.

Jelikož ovšem už před lety avizoval, že chce natočit jen a pouze deset snímků, fanoušci po celém světě jsou posledních pár let neskutečně zvědaví na to, jaký snímek si pro svůj odchod do důchodu tento světově uznávaný režisér nakonec vybere. A zdá se, že už v tom má konečně jasno.

Brad Pitt a Leonardo DiCaprio ve snímku Tenkrát v Hollywoodu

Ačkoliv ještě nic nebylo oficiálně potvrzeno, vypadá to, že jeho posledním projektem by měl být snímek s názvem The Movie Critic, jehož děj by nás měl zavést do sedmdesátých let a točit by se měl kolem filmové kritičky z Los Angeles.

Na první pohled to tak zní jako téma přesně stvořené právě pro Tarantina, který je známý svou láskou, a hlavně znalostí filmového průmyslu let minulých. Jelikož ale zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, na definitivnost této zprávy si budeme muset ještě nějaký ten čas počkat. Tarantino je totiž v těchto věcech vždycky malinko tajemný. Vlastně by mě tak nakonec nepřekvapilo, kdyby se ukázalo, že plánuje něco úplně jiného.

Můj přítel Monk se dočká filmu

Na závěr pak ještě jedna poměrně překvapivá, avšak jednoznačně pozitivní novinka. Je to možná k neuvěření, ale po dlouhých jedenácti letech od ukončení tohoto nenáročného a velice oblíbeného seriálu, nás čeká jeho filmové pokračování. To si objednala streamovací služba Peacock a ponese název Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie. Těšit se přitom můžeme na návrat všech starých známých včele s představitelem titulní role Tonym Shalhoubem.

Adrian Monk

A o čem by měl vlastně snímek být? Adrian Monk se bude snažit rozlousknout svůj úplně poslední případ, který pro něj bude velice osobní záležitostí, jelikož se týká jeho nevlastní dcery Molly. Samotný Shalhaub dále prozradil, že by se měl příběh odehrávat po covidové epidemii, což by mělo být, vzhledem k Monkově obsedantně kompulzivní poruše spojené s různými fóbiemi, velice zajímavé, a hlavně zábavné sledovat.

Seriál samotný se natáčel od roku 2002 až do roku 2009, přičemž se dočkal celkem osmi velice pozitivně hodnocených sérii. Právě v tuzemsku jde navíc o seriál, jež se s větší či menší pravidelností dodnes objevuje v televizním vysílání na Nově.