Karl Urban, Christoph Waltz, Timtohée Chalamet a David Fincher

Týdenní filmové novinky s Dunou, Davidem Fincherem či Rychle a zběsile

Jak už to tak ve filmovém světě bývá, neustále se objevují a přibývají další a další novinky. Občas je tak opravdu obtížné stíhat je všechny postupně vypisovat. Možná právě proto jsem se taky rozhodl všechny ty, podle mě zajímavé, novinky stručně sepsat v uceleném příspěvku.

A co zajímavého se teda za posledních pár dní ve filmovém světě událo? Nové Rychle a zběsile vstoupilo do kin. Premiéra Duny byla znovu posunuta. Akční novinka Nikdo se dočká pokračování. Quentin Tarantino trochu poodkryl své plány. Třetí série The Boys nabrala další herecké posily. Christoph Waltz bude znovu lovcem odměn. Novinka Davida Finchera se přibližuje a Frank Grillo se nejspíše navždy loučí s áčkovou produkcí.

Akční jednohubka Nikdo se dočká pokračování

Nedávná akční pecka, ve které si to Bob Odenkirk až neskutečně dával a poměrně nečekaně kosil jednoho nepřítele za druhým, se opravdu dočká pokračování. Film totiž díky svému relativně skromnému rozpočtu vydělal dost peněz na to, aby mu to pokračování skutečně odklepli.

Momentka z filmu Nikdo

Za kameru by se přitom měl vrátit režisér jedničky Ilja Najšuller. Pro toho to přitom bude vůbec první pokračování. Za scénář by pak měl být opět odpovědný scénárista prvního dílu Derek Kolstad. Jež je mimo jiné zodpovědný také za scénář k prvnímu Johnu Wickovi. Ano, podobnost těchto dvou scénářů tak rozhodně není žádná náhoda.

Snad se ale pro tentokrát Kolstad alespoň trošku kousne a naservíruje nám malinko originálnější a propracovanější scénář. Jednička mě totiž, i přes docela slušné akční scény a parádní úvodní koláž nudného života hlavního hrdiny, nechala v konečném výsledku překvapivě docela chladným. Na dvojku jsem nicméně i tak hodně zvědavý.

Třetí série The Boys nabírá další herecké posily

To, že se seriál s dost osobitým pohledem na superhrdiny dočká třetí série je už poměrně delší dobu známý fakt. Stejně tak už je nám poměrně dlouhou dobu známo také to, že by se v ní měl objevit představitel Deana Winchestera, Jensen Ackles, a to v roli Soldier Boye.

Momentka z druhé série seriálu The Boys

Hereckou sestavu by pak kromě něj měli ve třetí sérii nově doplnit také Sean Patrick Flanery známý především z akční pecky Pokrevní bratři, Nick Wechsler, Miles Gaston Villanueva či nově oznámená Laurie Holden známá například ze seriálu Živí mrtví.

I přesto, že mě druhá série opravdu extrémně zklamala, dám třetí sérii rozhodně šanci. Pořád jde totiž o svěží zábavu, která si může všechny ty otravné a odlehčené marvelovky namazat na chleba.

Na novinku režiséra Davida Finchera tentokrát nebudeme muset čekat několik let

Mank rozhodně nenaplnit očekávání, která do každé novinky tohoto režisérského boha vkládáme. Pořád jsme tak opravdu hodně hladoví po tom starém dobrém Fincherovi, který nám naservíroval mrazivé pecky jako je Sedm, Klub rváčů či třeba Zodiac.

Už nějakou dobu přitom víme, že by se měl Fincher opravdu vrátit právě k tomu, co mu jde ze všeho nejlépe. A to tedy k mrazivému thrilleru plnému vražd, pochmurné atmosféry a nepříjemných scén. Jeho připravovaný snímek The Killer by měl vycházet ze stejnojmenného francouzského komiksu od autora Alexise Nolenta. Stejně jako Mank by se měl opět objevit na Netflixu. V hlavní roli se pak můžeme těšit na Michael Fassbender, který momentálně skvělý film potřebuje jako sůl.

David Fincher při natáčení filmu Muži, kteří nenávidí ženy

Další skvělou zprávou je pak samozřejmě také skutečnost, že je pod scénářem podepsaný scénárista Sedm, Andrew Kevin Walker. Kromě něj by pak měl s Fincherem opět spojit síly také za Manka Oscarem oceněný kameraman Erik Messerschmidt.

Samotná produkce filmu by měla odstartovat už letos na podzim v Paříži. Což je pro nás všechny jednoznačně skvělá zpráva. Zatím to tedy vypadá tak, že tentokrát nebudeme muset čekat úmorných šest let na to, až Fincher zase něco natočí. Snad se teda jeho nového filmu dočkáme, co možná nejdříve.

Willem Dafoe a Christoph Waltz se spolu potkají ve westernu

Tito dva legendární herci by se proti sobě měli postavit v novém westernu s názvem Dead for a Dollar od uznávaného režiséra Waltera Hilla. Děj by nás přitom měl zavést do roku 1897 na území dnešního Nového Mexika.

Christoph Waltz by se měl opět zhostit role lovce odměn. Přičemž by tentokrát mělo jít o elitního lovce odměn Maxe Borlunda, který je najat úspěšným podnikatelem, aby našel a zachránil jeho unesenou ženu. Max však nakonec zjistí, že její únosce je ve skutečnosti jejím milencem a bude se muset rozhodnout, jestli pomůže zamilovaným v útěku nebo ženu navrátí tyranskému manželi. Willem Dafoe by se pak měl, docela nepřekvapivě, objevit na druhé straně barikády jako gambler a psanec Joe Cribbens, který má s Maxem nevyřízené účty.

Christoph Waltz jako Dr. Schultz a Willem Dafoe jako van Gogh

Pro Hilla přitom půjde o teprve třetí film za posledních dvacet let. Co se týče herců, zatímco Dafoe je pořád velice aktivní a daří se mu vybírat si opravdu hodně zajímavé projekty. Jakými je například Maják s Robertem Pattinsonem či U brány věčnosti, kde si střihnul legendárního Vincenta van Gogha. Takový Waltz je na tom přesně naopak. Tomu se totiž zajímavé projekty v posledních letech obloukem vyhýbají. Kromě docela nevýrazného záporáka z bondovky Spectre, se tak už poměrně dlouhou dobu v ničem opravdu dobrém neobjevil.

Dead for a Dollar však zatím zní zatraceně zajímavě. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Všem třem výše zmíněným bych další opravdu úspěšný projekt velice přál.

Akční hvězdy levných bijáků Dolph Lundgren a Frank Grillo se spolu potkají v ponorce

Ačkoliv je Frank Grillo opravdu extrémní sympaťák, po odchodu z marvelovek se mu prostě nedaří udržet se v áčkových vodách. Po docela slušném Boss Level to s ním sice na chvíli vypadalo trochu nadějněji. Díky otřesnému Jiu Jitsu s Nicolasem Cagem a neméně otřesnému Cosmic Sinu s Brucem Willisem, ale Grillo znovu spadnul na samé dno. Nakonec tak může být vlastně i docela rád, že zakotví aspoň v těch béčkových vodách.

Frank Grillo ve filmu Boss Level

Nic na tom nejspíše nezmění ani nově potvrzený film Operation Seawolf od režiséra Stevena Lukea. Jež má na svědomí otřesný válečný výplach Válečná banda s Dolphem Lundgrenem a Mickeym Rourkem. A právě první zmíněný by se měl po boku Grilla v Operation Seawolf objevit.

Film by měl být o německé ponorce útočící na americké pobřeží s cílem otočit průběh druhé světové války. Upřímně řečeno to už teď zní jako neskutečná ptákovina, a tak od toho raději ani nic jiného nečekám. Přítomnost Lundgrena a Grilla přitom taky není žádná záruka kdovíjaké kvalita. Tak uvidíme, třeba se stane zázrak a z filmu se vyklube příjemné a svěží akční béčko. Moc šancí tomu však zatím nedávám.

Dlouho očekávaná Duna bohužel opět posouvá datum premiéry

Jelikož režiséra Denise Villeneuvea prostě zbožňuji, novou Dunu od něj vyhlížím v podstatě už od jejího oznámení. Upřímně se už prostě nemůžu dočkat, až na ni konečně vyrazím do kina. A i když tak nějak očekávám, že se i přes své kvality prostě a jednoduše nezaplatí. Už teď tak nějak doufám, že na druhý díl i přesto nakonec dojde.

Momentka z filmu Duna

Na její premiéru si však budu muset nově počkat ještě o něco déle. Původně plánovaná premiéra 1. října byla totiž o další tři týdny posunuta. Duna by tedy měla do kin nově dorazit až 22. října. Důvod je přitom zcela prostý. Studio hold nechce, aby šla do kin těsně po nové bondovce Není čas zemřít. Před kinopremiérou by se nicméně měla objevit už na filmovém festivalu v Benátkách a po něm také na filmovém festivalu v Torontu.

Místo Duny by tak měl 1. října dorazit filmový prequel legendárních Sopránů, Všichni svatí mafie. Kromě Duny pak byla posunuta také premiéra nového snímku Clinta Eastwooda Cry Macho, který by tak měl nově dorazit 17. září.

Nejnovější Rychle a zběsile mají i přes otřesné ohlasy zatím nejlepší popandemický otevírák

Ať je to sebesmutnější, otevřela v pátek devítka Rychle a zběsile, i přes dost otřesné ohlasy, za slušných 30 miliónu dolarů. Film je tak na cestě k tomu, aby překonal dosavadní největší pandemický trhák Tiché místo: druhá část.

Čísla devítky Rychle a zběsile jsou o to působivější, když je srovnáme s dva roky starým spinoffem Hobbs a Shaw. Ten totiž tehdy ještě v době bez koronaviru otevřel „jen“ za 23 miliónů. I když se tak pořád nejedná o tak obrovské číslo, jakým byl 147 miliónový otevírak Rychle a zběsile 7. Jde vzhledem k nynější situaci o velký úspěch.

Momentka z filmu Rychle a zběsile 9

Ač mě to teda mrzí sebevíc, zatím to vypadá tak, že bude i devátý díl této, pro mě naprosto nepochopitelně, pořád úspěšné série, hitem. Uvidíme však, co s těmito čísly udělají vlažné ohlasy.

Upřímně totiž doufám, že už to tentokrát Dieselovi nevyjde. Ta série se vyčerpala pátým dílem a pohled na smrtelně vážně se tvářícího Diesela přeskakujícího autem útesy prostě a jednoduše bolí. Opravdu nedokážu pochopit, jak se někdo může brát, tak nesmyslně vážně jako právě Diesel.

Jak plánuje Quentin Tarantino zakončit svou režisérskou kariéru?

Tarantino se nedávno objevil v pořadu Real Time With Bill Maher, kde samozřejmě došla řeč také na jeho plánovaný konec kariéry. Tarantino totiž už několikrát potvrdil, že má v plánu natočit už jen jeden film a tím ukončit kariéru.

Což ostatně potvrdil právě ve výše zmíněném pořadu. Tarantino se k tomuto tématu už dříve několikrát vyjádřil tak, že chce prostě skončit na vrcholu. Jednoduše proto, že nechce být jeden z těch starých režiséru, který má svá nejlepší léta dávno za sebou a jeho poslední filmy už nestojí za nic. Z tohoto pohledu jej samozřejmě naprosto chápu. Jako jeho velký fanoušek se ale pořád tak nějak nedokážu smířit s faktem, že se od něj dočkáme už jen jednoho dalšího filmu.

Quentin Tarantino ve filmu Nespoutaný Django

I když zatím pořád neprozradil, o jaký film půjde. Neustále se spekuluje o třetím díle Kill Bill či o novém Star Treku. Nově však Tarantino prozradil, že uvažuje také nad pokračováním jeho prvního filmu Gauneři. K tomu však pohotově dodal, že to neudělá, jen nad tím zatím uvažuje.

Upřímně bych však dal přednost místo všech třech výše zmíněných možností něčemu zcela novému. Ideálně by mohl Tarantino ještě jednou naposledy pomoct nakopnout kariéru Johnu Travoltovi. A extrémně nadšený bych byl taky z role napsané přímo na tělo Johnnymu Deppovi. Zatím však můžeme pouze spekulovat nad tím, co si pro nás tento génius pro příště připraví.

A to je tedy pro tentokrát vše. Samozřejmě se toho ve filmovém světě událo ještě mnohem více. Těchto osm novinek jsem však já osobně považoval za ty vůbec nejzajímavější. Doufám, že se vám tedy článek líbil a snad se potkáme zase příště. Do té doby mrkněte třeba na novinky ohledně čtvrtého Johna Wicka.

Diskuze