Plakát k filmu Šílený Max: Zběsilá cesta

Nejnovější informace o připravovaném prequelu Šíleného Maxe

George Miller se v roce 2015 z čista jasna rozhodl, že o sobě dá zase vědět. Naservíroval nám tak audiovizuální lahůdku a jasný akční film roku Šílený Max: Zběsilá cesta. Kdo si do té doby myslel, že na to Miller po všech těch Happy Feetech už prostě nemá, se tehdy šeredně zmýlil. Svým návratem k Maxovi po více než 30 letech nás tak všechny absolutně dostal a já jsem velice rád, že se už za pár let do tohoto světa opět vydáme.

Tentokrát se však budeme muset obejít bez Maxe, jelikož nás čeká prequel zaměřující se na mladou Furiosu. Právě postava neohrožené jednoruké imperátorky Furiosy, kterou si zahrála perfektní Charlize Theron, byla jednoznačně jednou z nejlepších postav filmu a samotného Maxe v něm, troufnu si říct, i malinko zastiňovala.

Žena na poušti koukající před sebe

Trochu mě tak mrzí, že Theron v roli Furiosy vystřídá mladší herečka Anya Taylor-Joy. Na druhou stranu to naprosto chápu. Přece jenom prequel má Furiosu zastihnout v jejich dvaceti letech, a ačkoliv na to Theron vůbec nevypadá, je jí už 45 let. Sám Miller se pak k tomuto přeobsazení vyjádřil tak, že se prostě chce vyhnout použití jakýchkoliv omlazovacích počítačových technik. Což je vlastně naprosto pochopitelné, v takovém Irčanovi od Martina Scorseseho totiž to omlazování místy celkový dojem z filmu opravdu kazilo.

Kromě Taylor-Joy, která zazářila v nedávném Dámském gambitovi, se v prequelu můžeme těšit také na boha hromu Chrise Hemswortha a záporáka Mantu z Aquamana Yahya Abdul-Mateena II. I když zatím vůbec nic nevíme o tom, jaké role by si tito dva herci měli zahrát, už několikrát dokázali, že se v akčních scénách rozhodně pohybovat umí. Aspoň z tohoto pohledu tak casting vypadá dost lákavě.

Studio Warner Bros. už dokonce oficiálně oznámilo, že Furiosa je naplánovaná na léto roku 2023, přesněji řečeno se zatím počítá s termínem 23. června. Samotné natáčení by pak mělo začít už v červenci tohoto roku, přičemž by se na něm měl podílet vesměs ten samý tým, který pracoval na Zběsilé cestě. Opět bychom tak měli dostat úžasný vizuál a dechberoucí akční scény. 

Žena hrající šachy

George Miller navíc v rozhovoru pro The New York Times prozradil, že za těch 30 let od posledního Šíleného Maxe s Melem Gibsonem, měl opravdu spoustu času na psaní a připravování dalších filmů z tohoto světa. Kromě prequelu o Furiose už tak má naplánované i minimálně dvě pokračování Šíleného Maxe. Bude tak rozhodně velice zajímavé sledovat to, jakým směrem se nakonec celá tato série vydá. Už teď je však víceméně jisté, že Toma Hardyho bychom se v roli Maxe měli dočkat alespoň ještě jednou. Pevně věřím, že se pak do role Furiosy alespoň jednou vrátí také Charlize Theron.

Nevím, jak vy, ale já už se na další filmy ze světa Šíleného Maxe prostě neskutečně těším. Pokud si totiž George Miller udrží alespoň z poloviny tak dobrou formu jako při natáčení Zběsilé cesty, měla by nás čekat minimálně další poctivá akční jízda.

Diskuze