Moment ze snímku Napoleon

Napoleon Ridleyho Scotta slibuje nevídanou podívanou

Momentálně probíhající CinemaCon v Las Vegas je pro filmové fanoušky darem z nebe. Denně z něj totiž přichází jedna zajímavá novinky vedle druhé. Nejinak tomu přitom bylo i v pondělní večer, kdy studio Sony představilo epický úryvek z dlouho očekávaného historického spektáklu Napoleon. Přesněji řečeno šlo o monumentální bitevní scénu odehrávající se na zamrzlém jezeře obklopeném zasněženou scenérii, kam Napoleon naláká nepřátelské jednotky, jen proto, aby je mohl následně zmasakrovat a rozmetat zásahy dělostřelectva. Napadení vojáci pak padají po stovkách, všude se mísí krev a voda a kouzlo zasněžené krajiny střídá hrůza a děs bitevní vřavy.

Napoleon Bonaparte s tváří Joaquina Phoenixe

Snímek samotný by pak měl pojednávat nejen o vzestupu slavného vojevůdce Napoleona Bonaparta, ale také o jeho komplikovaném vztahu se svou manželkou. Na první pohled tak zní jako poctivý, a hlavně plnokrevný historický velkofilm tradičně střídající romantickou dějovou linku s tou bitevní. Podle všeho se tak máme opravdu na co těšit. Napoleon ostatně notnou dávku zvědavosti vyvolává už od svého oznámení. A aby taky ne, když se o jeho režii postaral zkušený matador v oboru Ridley Scott a do hlavní role byl obsazen jeden z nejlepších herců své generace Joaquin Phoenix, kterému bude navíc jako jeho manželka sekundovat Vanessa Kirby.

Za jedinečnou a neopakovatelnou událost pak snímek samotný označuje také šéf studia Sony Tom Rothman, který tak Napoleonovi očividně stoprocentně důvěřuje. Potvrdil totiž také skutečnost, že se před uvedením dočká poctivé marketingové kampaně. Což je jednoznačně skvělá zpráva. Scottův poslední historický kousek Poslední souboj se totiž podobné péče bohužel nedočkal a kiny tak, i přes své kvality, prošuměl jako toho roku máloco. Po exkluzivním uvedení v kinech pak dorazí Napoleon na streamovací službu Apple TV+, a to už 22. listopadu 2023.