Plakát k filmu Black Widow se zdrojem

Marvel odhaluje své nadcházející plány

Před pár dny vydal Marvel malinko nostalgické video, ve kterém nám však kromě rekapitulace dosavadního vývoje celého MCU vesmíru doprovázeného dojemným monologem duchovního otce těchto superhrdinů Stana Leeho, trochu poodkryl své plány na nadcházejících pár let. Kdo video neviděl, rozhodně to mazejte napravit, protože i když se osobně za moc velkého fanouška Marvelu nepovažuji, video na mě přece jenom udělalo dojem. V Marvelu prostě moc dobře ví, proč jejich filmy tak moc fungují a servírují fanouškům přesně to, co chtějí.

Ale zpět k samotným novinkám. Z videa jsme se mohli dozvědět hned několik dost podstatných informací o dalším vývoji celého MCU vesmíru, vezmu to teda hezky popořadě. Samozřejmě, že nejdříve jsme se dočkali několika dalších záběrů lákajících na blížící se Black Widow a také na zatím trochu rozpačitě vypadajícího Shang-Chi a legenda o deseti prstenech.

Muž dívající se stranou

Poté však přišlo na řadu to opravdu zajímavé, jelikož Marvel konečně ukázal alespoň pár záběrů z dalšího filmu, který by měl dorazit ještě tento rok, a to dlouho očekávaných Eternals od čerstvě oscarové režisérky Chloé Zhao. Říkáte si, že tři filmy za rok je více než dost? Kdeže, ještě na konci roku bychom se pak měli dočkat taky třetího Spidermana. Marvel nám tak za tento rok naservíruje kromě celé řady nových seriálů také celkem čtyři celovečerní filmy.

Kromě toho pak Marvel poodkryl také premiéry dalších připravovaných filmů. V roce 2022 bychom se tak měli dočkat druhého Doctora Strangea, čtvrtého Thora a v neposlední řadě také druhého Black Panthera s nově odhaleným podtitulem Wakanda Forever. Dalším překvapením je pak pokračování Captain Marvel s názvem The Marvels, ve kterém by se kromě Carol měla objevit také Monica Rambeau z nedávného WandaVision a také herec Kamal Khan ze seriálu Ms. Marvel, jehož se dočkáme ještě na konci tohoto roku.

Postava Černého pantera dívající se na vás

To však stále není vše, jelikož Marvel poodhalil také premiéry snímků připravovaných na rok 2023. V tom nás tak zatím čeká trojka Ant-mana a Wasp a trojka Strážců Galaxie. Jelikož se dá předpokládat, že se Marvel bude snažit nám i v roce 2023 doručit čtyři snímky, můžeme zatím jen debatovat, nad tím, jaké dva další snímky v tom roce ještě dostaneme. Prvním z nich by už podle videa mohla být nová Fantastická čtyřka od Jona Wattse. Tím druhým by pak mohl být třeba takový Blade s Mahershalou Alim.

Rozhodne se tak máme na co těšit. Jde vidět, že Kevin Feige a spol. to mají všechno do detailů naplánované a my tak můžeme jen netrpělivě očekávat, co všechno nám po Avengers: Endgame nadělí.

Přehled oznámených premiér

Black Widow (2021)

  • Datum vydání: 9. července 2021

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

  • Datum vydání: 3. září 2021

Eternals (2021)

  • Datum vydání: 5. listopadu 2021

Spider-Man: No Way Home (2021)

  • Datum vydání: 17. prosince 2021

Doctor Strange: In The Multiverse of Madness (2022)

  • Datum vydání: 25. března 2022

Thor: Love and Thunder (2022)

  • Datum vydání: 6. května 2022

Black Panther: Wakanda Forever (2022)

  • Datum vydání: 8. července 2022

The Marvels (2022)

  • Datum vydání: 11. září 2022

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

  • Datum vydání: 17. února 2023

Strážci Galaxie Vol. 3 (2023)

  • Datum vydání: 5. května 2023

Diskuze