Henry Cavill a James Gunn

James Gunn a Henry Cavill novou nadějí pro DCEU?

Že by se u DC Comics konečně blýskalo na lepší časy? Po tragickém Black Adamovi bych něco takového samozřejmě nikdy netipoval. Vedení Warner Bros. nicméně před několika dny vyrukovalo s několika dost zajímavými novinkami, o co přesně jde?

Návrat Supermana s tváří Henryho Cavilla

Po několika letech nejistoty a žadonění ze strany fanoušků bylo konečně oficiálně potvrzeno, že se Henry Cavill v roli Supermana vrátí, a to přímo v pokračování Muže z oceli. Dwayne Johnson tak možná posílá do kin čím dál větší slátaniny, Black Adam nevyjímaje, jedno se mu ale musí nechat, je to dříč, co dokáže ze svého hvězdného statusu vytřískat maximum. Není totiž pochyb o tom, že to byl právě on, kdo měl na Cavillově návratu obrovský podíl. I když je tak Black Adam naprostá ztráta času a jeden z dalších absolutně nezvládnutých DC projektů, když už nic jiného, alespoň jsme se díky němu opět dočkali Supermana s tolik oblíbenou tváří.

Superman dívající se před sebe

Jakékoliv oslavy by ale v tuto chvíli byly více než předčasné. Druhý díl Muže z oceli sice byl oficiálně potvrzen, pořád je nicméně pouze v rané fázi vývoje, což znamená, že nemá scénář ani režiséra, který by jej natočil. Samotný Cavill je přitom čím dál více v kurzu a má tak momentálně plné ruce práce z jinými projekty. Studio se ovšem, po zrušení Batgirl, nachází v dost nezáviděníhodné situaci a rozhodně si tak nebude chtít znepřátelit tu hrstku fanoušku, co mu zbyla oznámením, že nakonec na dalšího Muže z oceli nedojde.

Nové vedení DCEU 

Studio Warner Bros. před pár dny oznámilo nové vedení DC films. A ačkoliv tomu možná nebudete chtít věřit, jde výjimečně o opravdu příjemné zprávy. Všechny připravované snímky ze světa DC Comics bude mít nově pod dohledem James Gunn a Peter Safran. Ano čtete správně, režisér a scénárista Strážců Galaxie, nedávného Sebevražedného oddílu či seriálu Peacemaker je tak oficiálně novým šéfem sekce DC films a spolu s producentem Shazama či Aquamana bude rozhodovat o tom, jakým směrem se DCEU v budoucnu vydá.

Peacemaker a Bloodsport z filmu Sebevražedný oddíl

Zodpovídat se přitom budou jen a pouze řediteli Warner Bros. Discovery Davidu Zaslavovi. DC filmový vesmír je tak konečně v dobrých rukou a pokud jej nějak závažným způsobem nepotopí problematický Flash a dvojky Shazama a Aquamana nebudou úplnými propadáky, měl by být v následujících letech, když ne v úžasné, tak alespoň ve slibné kondici. Pokud totiž existuje někdo, kdo má koule na to DC filmům konečně vtisknout nějaký originální, a hlavně fungující vizuál a styl, je to právě Gunn a jeho zvrácená mysl plná bláznivých nápadů.

Vedle toho pak budou samozřejmě pořád existovat také alternativní vesmíry, v nichž bude pod dohledem Matta Reevese řádit Batman s tváří Roberta Pattinsona či zpívat a tančit Joaquin Phoenix jako Joker pod taktovkou Todda Phillipse. Upřímně řečeno, Zaslav to s Gunnem vyhrál na plné čáře, a kromě druhé série Peacemakera či seriálu o Amandě Waller jsem už teď zatraceně zvědavý na to, co nakonec s DCEU vymyslí a jakým směrem se vydá.