Plakát k filmu Mortal Kombat se Sub-Zerem a Scorpionem

Jaká je budoucnost filmového Mortal Kombatu? Představitel Sub-Zera má jasno

Po extrémním úspěchu nového Mortal Kombatu je teď už víceméně jasné, že na pokračování dříve či později dojde. Mnoho fanoušků by však spíše, než sequelu dalo přednost prequelu, zaměřujícímu se na postavu Sub-Zera. Právě Sub-Zero v podání herce Joea Taslima byl totiž rozhodně tím vůbec nejlepším, co tento film nabídl.

Sám Taslim je přitom takovému prequelu velice nakloněn. Podle něj by mohlo být skutečně zajímavé sledovat Bi-Hanovu minulost, jak byl unesen a následně vycvičen klanem Lin Kuei, jak byli zavražděni jeho rodiče a jak nakonec všechny tyto události vedly k jeho transformaci v zabijáka Sub-Zera. Taslim se pak samozřejmě vyjádřil také k možnému sequelu, ke kterému uvedl, že by si v něm moc rád zahrál postavu Noob Saibota. Podle něj by to totiž byl naprosto ideální a zároveň zcela logický směr, kterým by se postava Bi-Hana mohla v dalších pokračováních vydat. 

Postava Sub-Zera dívající se přímo na vás

Je přitom jasné, že tvůrci nového Mortal Kombatu tak nějak od začátku počítali s tím, že chtějí natočit hned několik filmů z tohoto světa. Scénárista Greg Russo dokonce prozradil, že první film měl být skutečně jen takovou ochutnávkou toho, co nás v dalších dílech teprve čeká. K samotnému turnaji navíc ani nedošlo, tvůrci tak mají stále v podstatě nespočet možností, kterými se mohou v budoucnu vydat. Taslim pak dokonce prozradil, že má podepsanou smlouvu na několik dalších filmů. Už teď je tak více než jisté, že jsme jej jako Sub-Zera neviděli naposledy.

Tak uvidíme, jak to nakonec celé dopadne. Pokud by se to, pro příště, nebralo tak moc vážně a doladil by se střih a choreografie akčních scén, mohlo by to být vlastně i docela fajn. Kromě Taslima bych ale rozhodně ocenil také větší angažovanost Scorpiona. Takový prequel o Hanzo Hasashim v podání charismatického Hirojuki Sanady by mě osobně zajímal možná ještě o něco více než ten o Bi-Hanovi.

Diskuze