Plakát k filmu Muž z oceli

Jak to vypadá s novým Supermanem?

Už je to nějaký ten pátek, co studio Warner Bros. oznámilo, že spolu s producentem J. J. Abramsem připravují nového Supermana. Před pár dny jsme se pak bohužel dozvěděli, že už se s Henry Cavillem v roli Supermana nepočítá. Místo něj se chce studio vydat úplně novým směrem a naservírovat nám tak zcela odlišné podání tohoto superhrdiny.

O scénář, který by měl být hotov na konci tohoto roku, by se měl přitom postarat uznávaný autor Ta-Nehisi Coates a samotný děj by nás měl zavést zpět do 20. století. Mělo by se tak jednat o podobně ambiciózní a originální projekt jakým je nedávno dotočený Batman od Matta Reevese.

Zatím to tedy vypadá tak, že se studio snaží čím dál více distancovat od Snyderverse. Batman s Robertem Pattinsonem i připravovaný Superman se totiž budou odehrávat v úplně jiném vesmíru, než který nastolil Zack Snyder.

Superman dívající se před sebe

Docela paradoxně by se ale připravovaný Flash i dvojka Aquamana měly pořád odehrávat ve vesmíru vytvořeném právě Snyderem. Jejich vývoj by však měl být přece jenom od Snyderovy vize značně odlišný.

Největší novinkou ohledně nově připravovaného Supermana je však především to, že kromě toho, že by jej měl dostat na starost černošský režisér, se počítá také s tím, že si i samotného Supermana zahraje černošský herec. To nás přivádí k myšlence, že se možná nebude jednat o postavu Clarka Kenta, ale o postavu Calvina Ellise. To však studio nedávno zcela vyvrátilo a naopak potvrdilo, že se opravdu bude jednat o Clarka Kenta.

Kdo přesně by si měl nového Clarka Kenta zahrát je však zatím záhadou. Za podobný projekt dlouhou dobu bojoval herec Michael B. Jordan, který by na roli alespoň co se týče postavy rozhodně měl. Studio jej však podle všeho zatím neoslovilo.

Co se pak týče možných režisérů, podle některých zpráv by mělo mít studio v hledáčku režiséry jako je Steven Caple Jr., J. D. Dillard, Shaka King či dokonce Ryan Coogler a Barry Jenkins. Coogler má ale až do roku 2022 plné ruce práce s druhým Black Pantherem, naproti tomu takový Shaka King, který si u studia udělal dobré jméno nedávným dvěma Oscary oceněným dramatem Judas and the Black Messiah, by čas mít měl.

Tmavý znak Supermana

Další vývoj celého DC Comics tak bude jednoznačně velice zajímavý. Jde sice vidět, že tu pořád chybí někdo jako je Kevin Feige, zároveň jde však také vidět snaha studia ten dosavadní bordel aspoň nějakým způsobem zachránit. Upřímně řečeno jsem tomuto přístupu velice nakloněn, Liga spravedlnosti od Zacka Snydera mi totiž jen potvrdila, že zatím stejně není o co stát.

Pokud teda bude nový Batman od Reevese stát za to a povede se i nový Superman, nějaký odklon od dosud vybudovaného vesmíru mi bude naprosto ukradený. Ještě by to pak chtělo vyměnit neherečku Gal Gadot a místo Ezry Millera obsadit někoho aspoň trochu charismatického a budu více než spokojený.

Hlavní však je určitě to, abychom konečně začali dostávat opravdu kvalitní filmy o superhrdinech ze stáje DC, kteří si to rozhodně zaslouží. Po Muži z oceli a Jokerovi jsme totiž žádný opravdu pořádný film doteď nedostali a mě tak nezbývá než doufat, že se to s novým Batmanem a následně také i s novým Supermanem konečně změní.

Diskuze