Henry Cavill jako Geralt z Rivie

Henry Cavill končí jako Geralt z Rivie

Nedlouho poté, co fanoušky po celém světě nadchla novinka o tom, že se Henry Cavill oficiálně vrací k roli Supermana, přichází naprosto zdrcující zpráva. Jako Geralt z Rivie v seriálovém Zaklínači končí. Herec to sám oznámil prostřednictvím sociálních sítí. Jako slavného zaklínače jej tak fanoušci ve třetí sérii, jež by měla dorazit příští rok v létě, uvidí naposledy. Překvapivě tím ale seriál nekončí. Na jeho místo má totiž nastoupit Liam Hemsworth.

Henry Cavill jako zaklínač

Zní to sice přímo extrémně šíleně, bylo ovšem skutečně potvrzeno, že hvězda série Hunger Games a mladší bratr slavnějšího Chrise, Cavilla v roli slavného zaklínače opravdu nahradí. Fanoušci seriálu si tak budou muset od čtvrté série zvyknout na to, že jejich oblíbenou postavu ztvární naprosto jiný herec. Ještě na podzim loňského roku přitom Cavill prohlašoval, že plánuje v roli zaklínače zůstat tak dlouho, jak bude nutné. Tento postoj se ovšem po druhé sérii dost rapidním způsobem změnil, jelikož Cavill jako obrovský fanoušek knižní i herní série není tak úplně spokojený s kvalitou seriálu a s tím, jak k němu jeho scénáristé přistupují.

Když si k tomu pak navíc připočteme také skutečnost, že bude mít v budoucnu nejspíše plné ruce práce s natáčením druhého Muže z oceli a s touto rolí souvisejících snímků v rámci DCEU, dává jeho rozhodnutí vlastně dokonalý smysl. Nic to však nemění na to, že jde pro řadu fanoušků o absolutně zdrcující zprávu, která bude dost možná znamenat konec oblíbeného seriálu. Ačkoliv je totiž Hemsworth poměrně velký sympaťák, za hereckou hvězdu se rozhodně považovat nedá. Nikdy nehrál v ničem, co by stálo opravdu za to a do jisté míry se tak pouze veze na vlně popularity svého staršího bratra. Právě Cavill byl ale jedním z hlavních důvodů, proč se seriálový Zaklínač, i přes svou pochybnou kvalitu, dočkal tak velké popularity. Hemsworth to tak bude mít v roli slavného zaklínače opravdu zatraceně těžké.