Plakát k filmu Armáda mrtvých

Filmové tipy: květen

Po extrémně nabitém dubnu, ve kterém jsme kromě adaptace videoherní mlátičky Mortal Kombat dostali také střet Godzilly s Kongem či mnohými vysněnou Snyderovu vizi Ligy Spravedlnosti, nás čeká neméně nabitý květen. I v tom se totiž můžeme těšit na celou řadu zajímavých novinek. Pojďme se teda podívat na ty nejzajímavější z nich.

Monster

Datum vydání: 7. května

Ačkoliv byl snímek Monster uveden už v roce 2018 na Sundance FF a do kin dorazil na podzim roku 2019, u nás jsme se jej zatím nedočkali. To se má ale za nedlouho změnit, neboť už na počátku května má tento snímek dorazit na Netflix. Nevím, jak vy, ale já jsem na něj zatraceně zvědavý. Ten trailer totiž funguje naprosto dokonale, zajímavý příběh, perfektně zvolená hudba a dojemný monolog Jeffreyho Wrighta naznačují, že by se tak mohlo jednat o poctivé drama se vším všudy.

Smutní manželé sedící v místnosti na lavici

Příběh mladého člověka, který si jedním špatným rozhodnutím převrátí celý život naruby a je pak jen a jen na něm, jak se s tím nakonec popere, zní sice trochu ohraně, zároveň však pořád zatraceně dobře. I když se přitom jedná o režijní debut Anthonyho Mandlera, pořád pevně věřím, že to bude stát za to a my dostaneme přesně to, co povedený trailer slibuje.

Kyslík

Datum vydání: 12. května

Po snímcích jako jsou Hory mají oči, Piranha 3D či nedávné Kořisti jsem byl upřímně hodně zvědavý s čím dalším svérázný režisér Alexandre Aja přijde. A zatím to teda vypadá více než slibně. Trailer nabídl řadu zajímavých záběrů, neodhadnutelný příběh a místy dokonce až klaustrofobickou atmosféru. Shosanna, teda Melanie Laurent, v té hlavní roli navíc vypadá naprosto skvěle. Alespoň z tohoto pohledu by tak určitě mělo jít o slušnou one-woman show.

Ležící žena v uzavřené kapsli

Na další Ajův počin jsem teda jednoznačně zvědavý, a byť se asi opět nebude jednat o žádné veledílo odnášející si tuny různých ocenění, minimálně slušný thriller/horor bychom dostat mohli. Pokud je totiž někdo, kdo dokáže solidně pracovat s atmosférou, je to právě Aja a něco mi říká, že právě v tomto snímku bude hrát atmosféra velkou roli, tak uvidíme.

Kdo mi jde po krku

Datum vydání: 13. května

Fanoušci scénáristy a režiséra Taylora Sheridana zpozorněte, v blízké době nás čekají žně. Už dnes totiž vychází akční thriller Tom Clancy: Bez výčitek s namakaným Michaelem B. Jordanem v hlavní roli, kde je právě Sheridan podepsaný pod scénářem a o pár týdnů později nás čeká další akční thriller Kdo mi jde po krku, ve kterém se Sheridan kromě scénáře, zhostil i režie. I když mě samotného trailer nedokázal na sto procent přesvědčit, pořád věřím, že to Sheridan dokáže nějak ukočírovat a my tak od něj dostaneme další „mrazivý“ thriller, na který budeme ještě dlouho potom vzpomínat.

Nervózní žena schovaná za stromem

Navíc na Angelinu Jolie bojující s lesním požárem a nájemnými zabijáky zároveň, jsem prostě neskutečně zvědavý. Když si k tomu navíc připočtu, jako vždy skvělého Jona Bernthala či opět démonického Aidena Gillena, index natěšenosti se rázem ještě zvyšuje. No jen se nad tím zamyslete, Lara Croft, Punisher a Littlefinger v jednom filmu, na to se prostě nejde netěšit. Od zatím bezchybného Sheridana tak neočekávám nic jiného než naprostou pecku.

Žena v okně

Datum vydání: 14. května

Ale jo, po všech těch odkladech se na ten film pořád docela těším. Sice se to asi nebude snažit ničím moc překvapit a pojede se podle zaběhnutých pravidel podobně laděných filmů, slušný thriller by z toho ale i tak vzejít mohl. Mezi velké fanoušky Joea Wrighta však rozhodně nepatřím a na Ženu v okně se tak těším hlavně kvůli tomu hereckému obsazení. Amy Adams je totiž už v těch trailerech naprosto skvělá a Gary Oldman mě ještě nikdy herecky nezklamal.

Vystrašená žena dívající se do okna

Upřímně jsem teda hodně zvědavý, co nakonec Tracy Letts z pozice scénáristy vymyslel a jak to Wright dokázal celé ukočírovat. Hůl nad tím však zatím nelámu, ten potenciál tam stále je, a byť to nejspíše nebude dosahovat kvalit filmů jako je třeba Disturbia, slušný thriller by to, i tak být mohl. Nic víc od toho vlastně ani nečekám.

Voyagers – Vesmírná mise

Datum vydání: 20. května

Režiséru Neilu Burgerovi se bohužel od povedeného Všemocného s Bradleym Cooperem příliš nedaří. To by se však právě tímto snímkem mohlo změnit, jelikož Voyagers, aspoň podle traileru, vypadají na přesně tak hravou a vizuální jízdu, jakým byl svého času právě Všemocný. Samozřejmě, že ani zde bych nějak zvlášť výjimečný snímek neočekával. Ta myšlenka hledání nové planety k osídlení je totiž přece jenom až neuvěřitelně ohraná, co se však týče drogy potlačující základní zvířecí pudy, tam už to vypadá mnohem zajímavěji. Pokud si to teda Burger dostatečně pohlídá, ten scénář bude mít hlavu a patu a nebude se snažit o nějakou zbytečnou hloubku, poctivého sci-fi thrilleru bychom se tu rozhodně dočkat mohli.

Pár ležící a koukající na sebe

V hlavních rolích se tu přitom představí Tye Sheridan, který po veleúspěšném Ready Player One tak nějak stále čeká na svůj další hit a jediná dcera Johnnyho Deppa, Lily-Rose Depp. Nejvíce zvědavý jsem však stejně na ostříleného Colina Farrella, který má sice neskutečnou smůlu na finanční propadáky, rozhodně se mu však nedá upřít snaha o výběr těch, co možná nejzajímavějších projektů.

Armáda mrtvých

Datum vydání: 21. května

Upřímně řečeno jsem i docela rád, že je celý ten hype kolem „Snydercutu“ konečně za námi a jak Snyder, tak i my se můžeme konečně posunout o dům dál. A kam jinam by se Snyder měl vydat než na úplný začátek svojí kariéry. Srovnání s jeho Úsvitem mrtvých z roku 2004 se tu tak vyloženě nabízí. Já se však po traileru nemůžu zbavit dojmu, že spíše než Úsvit mrtvých, bude Armáda mrtvých připomínat Zombieland. A to by teda rozhodně mohlo být hodně fajn.

Voják podezřele se dívající před sebe

Samotný casting je pak taky docela fajn, v hlavní roli se nám tu totiž objevuje namakaný sympaťák Dave Bautista, kterému tu bude krýt záda například neméně namakaný Omari Hardwick či jako vždy charismatický Scorpion, Hirojuki Sanada. Jediná věc, co mě tu tak trochu děsí je ta délka. Přece jenom dvě a půl hodiny mi přijde na zombie flák trošku moc a mám tak trochu obavy z toho, že se Snyder po té svojí vysněné Lize malinko utrhl ze řetězů. I tak jsem na to ale stále hodně zvědavý, ten casting je totiž super, vizuál taky neurazí a celkový „feeling“ to má zatím sympatický, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Cruella

Datum vydání: 27. května

Origin záporačky ze světoznámého animáku od společnosti Disney 101 dalmatinů se neúprosně blíží, a ačkoliv je Emma Stone v hlavní roli opět naprosto skvělá a okouzlující, ani jedním trailerem mě to zatím moc nepřesvědčilo. S výjimkou Stone to totiž vypadá jen jako další generická disneyovka, jejíž jediným cílem není nadchnout diváky, ale především vydělat balík peněz.

Usmívající se žena, která leží na posteli a dívá se do stropu

Ani jméno režiséra mě pak v tomto případě bůhví, jak neuklidňuje. Craig Gillespie rozhodně není zárukou kvality. Jeho Já, Tonya z roku 2017 mě upřímně řečeno vůbec nebavila a až na výbornou Margot Robbie byl ten film víceméně o ničem. V případě Cruelly to přitom vypadá na dost podobný případ, a to tedy skvělá herečka v hlavní roli extrémně průměrného snímku. Už kvůli Emmy však doufám, že se mýlím. Z těch trailerů to však zatím na nějak extrémně úžasný film nevypadá a mě to vlastně nakonec ani moc nepřekvapuje.

Tiché místo 2

Datum vydání: 27. května

První díl z roku 2018 přišel tak nějak odnikud a stal se zcela oprávněně absolutním hitem. Režisér a scénárista filmu John Krasinski si tehdy film pohlídal i skrze casting, když do dvou hlavních rolí obsadil sebe a svou manželku Emily Blunt. Všechna ta dřina se mu nakonec bohatě vyplatila a výsledkem byl svěží horor, který sice, po delším zamyšlení, nedává moc smysl, rozhodně je však natočen naprosto dokonalým způsobem.

Žena a její děti opatrně jdoucí lesem

Není tak žádným překvapením, že natáčení druhého dílu na sebe nenechalo dlouho čekat, ono nebýt celé té pandemie, už bychom se ho taky dávno dočkali, konec května se však pomalu blíží a já jsem extrémně zvědavý s čím přijde Krasinski tentokrát. Trailer zatím slibuje podobně stylovou a napínavou jízdu jako tomu bylo v případě prvního dílu. Tentokrát však navíc doplněnou o herecké esa Cilliana Murphyho a Djimona Hounsoua, na které jsem teda extrémně zvědavý. Pokud tu přitom bude Krasinski alespoň z poloviny v tak dobré formě jako u předchozího dílu, měli bychom se dočkat dalšího velice povedeného hororu.

I v květnu to tak vypadá, že by mělo být alespoň o pár filmových pecek postaráno, určitě teda dejte vědět, jak se vám jednotlivé filmy nakonec líbily a snad se potkáme zase u dalších novinek.

Diskuze