Titulek MCU Multiverse ságy

Comic-Con a Marvel

Comic-Con v San Diegu je bez debat tou vůbec největší „nerdovskou“ událostí roku. Velká nálož informací o připravovaných projektech, oznamování projektů nových, premiérové promítání nikdy neviděných trailerů či exkluzivní rozhovory s tvůrci, to všechno a mnohem víc představuje právě Comic-Con. Nejvíce pozornosti na sebe přitom každoročně strhává MCU a Kevin Feige, který se letos teda extrémním způsobem utrhl ze řetězů. Kromě bližších informací k závěru čtvrté fáze MCU nám totiž poodhalil nejen fázi pátou, ale taky tři projekty z fáze šesté. Co všechno teda můžeme od Marvelu v následujících několika letech očekávat?

Fáze čtvrtá

Fáze, jež započala seriálem WandaVision a rozlučkou s oblíbenou Black Widow se pomaličku ale jistě chýlí ke konci. Ten by měl oficiálně nastat 11. listopadu tohoto roku, kdy do kin vstoupí druhý díl Black Panthera a pomyslně tak ukončí tuto extrémně dlouhou a na první pohled nikam nevedoucí fázi. Ještě před Black Pantherem, který mě zatím v první oficiální emoce ždímající ukázce zrovna moc nenadchl, nás nicméně v této fázi čeká ještě jeden projekt, a to komediálně laděný seriál She-Hulk.

Black Panther

Ani ten ale zatím bůhví, jak zajímavě nevypadá. Již první ukázka mnoho lidí spíše naštvala, než navnadila a nejinak tomu je i v případě té druhé. Tvůrci v ní totiž extrémním způsobem tlačí na pilu, a kromě trapného a všudypřítomného humoru navíc prozrazují také hned několik potenciálně překvapivých postav. Nejvýraznějším prozrazením je pak bez debat účast Daredevila, o kterém bude řeč ještě později.

A to je k fázi čtvrté v podstatě vše. Nevím, jak vám, ale na mě tato fáze působí extrémně roztahaným, a hlavně přeplácaným dojmem. Tuna nových nezajímavých postav, z prstu vycucané a zcela průměrné filmy a seriály a extrémně dlouhá stopáž, tak nějak by se dala ve zkratce čtvrtá fáze shrnout. O tom, proč to mu tak je, jsem se více rozepsal zde. I kdyby se tak druhý Black Panther nakonec přece jenom povedl, výsledný dojem z této fáze už to prostě nezlepší. Budou další fáze lepší? Na to nedokážu odpovědět, už teď ale vypadají minimálně zajímavěji.

Fáze pátá

Fáze pátá odstartuje příští rok v únoru, kdy se dočkáme třetího a závěrečného dílu Ant-Mana. V něm by se měl Ant-Man společně s Wasp a svou dcerou vypravit do Kvantové říše. Kromě navrátivších Paula Rudda či Evangeline Lilly se pak můžeme těšit hlavně na Billa Murrayho a také Jonathana Majorse, jež se jako Kang Dobyvatel představil již v seriálu Loki. Právě Kang by pak měl být po Thanosovi další primární hrozbou pro celé MCU.

Dále nás čeká druhá řada seriálu What if…?, po němž přijde na řadu epický seriál Secret Invasion. V tom nás čekají Skrullové, jež se infiltrují do našeho světa, a to dokonce v podobě některého z našich oblíbených superhrdinů. kromě Nicka Furyho s tváří Samuela L. Jacskona pak dorazí také Cobie Smulders coby Maria Hill či Don Cheadle jako Rhodey. Zvědavost pak vzbuzuje také účast Emilie Clarke, jejíž role zatím nebyla odhalena, z největší pravděpodobností to však bude role záporná.

Titulek MCU Secret Invasion

Dále nás čeká spin-off Hawkeye s názvem Echo, ve kterém se kromě Mayi Lopez dočkáme také Kingpina s tváři Vincenta D’onofria či Daredevila s tváří Charlieho Coxe. Poté bude následovat závěrečný díl Strážců Galaxie. Ten by měl být kulervoucí a zároveň dojemnou rozlučkou s touto oblíbenou partou hrdinů. Kromě všech starých známých se tu představí také Adam Warlock s tváří Willa Poultera či hlavní záporák snímku High Evolutionary, jehož si zahraje Chukwudi Iwuji. Vzhledem k tomu je pak zcela logické, že by se měl příběh točit hlavně kolem Rocketa. Právě High Evolutionary bude totiž z největší pravděpodobností zodpovědný za to, jak Rocket vypadá.

Dalším projektem pak bude druhá série Lokiho, jež se momentálně natáčí, následovaná snímkem The Marvels. V tom se bude nejspíše navazovat na Secret Invasion. Kromě Captain Marvel, Spectrum a Ms. Marvel totiž dorazí také Nick Fury. Poté bude konečně následovat dlouho očekávaný Blade, jehož si zahraje držitel dvou Oscarů Mahershala Ali. Kromě něj se pak začíná spekulovat taky o účasti Black Knighta s tváři Kita Harringtona a já pořád tak nějak naivně doufám, že se aspoň v nějaké malé roličce objeví také Wesley Snipes.

Titulek snímku z MCU Blade

Po Bladeovi dorazí seriál Ironheart točící se kolem Riri Williams, kterou poprvé uvidíme již letos ve druhém Black Pantherovi. Poté přijde na řadu seriál Agatha: Coven of Chaos, spin-off seriálové WandaVision, následovaný dalším seriálem, a to Daredevilem s podtitulem Born Again. Jak už podtitul samotný naznačuje, tento seriál nebude navazovat na ten netflixovský, dostaneme tak z největší pravděpodobností úplně novou verzi Matta Murdocka, opět ale s tváří Charlieho Coxe. První série by přitom měla mít monstrózních 18 dílů a já už se pomalu začínám děsit toho, jak moc tady Marvel Daredevila vykastruje.

Dále nás čeká čtvrtý díl Kapitána Ameriky s Anthony Mackiem v hlavní roli, a po něm dorazí závěr celé páté fáze v podobě týmovky Thunderbolts. Půjde o týmovku složenou s více či méně známých záporáků a antihrdinů. Těšit se zatím můžeme na Valentinu de Fontaine, Yelenu Belovu či U.S. Agenta. Kdo je doplní? Těch možností je opravdu spousta, od Ghost Ridera, přes Barona Zema, Moon Knighta až po Abominationa či Ghosta. Dohromady se tak pátá fáze skládá z šesti filmů a celkem sedmi seriálů.

Fáze šestá

Kromě fáze páté nicméně Kevin Feige poodhalil také fázi šestou, přesněji řečeno její tři z celkem jedenácti dosud neznámých projektů. Tato fáze tak odstartuje v listopadu roku 2024, kdy se konečně dočkáme nové Fantastické čtyřky. Kdo ji však natočí a kdo si jednotlivé hrdiny zahraje, je ale prozatím ve hvězdách. Jestli si tak roli Reeda Richardse zopakuje John Krasinski zatím nikdo netuší.

Tituly závěrečných dílů Avengers

V květnu roku 2025 nás pak čeká Avengers s podtitulem The Kang Dynasty a jen o šest měsíců později pak dorazí závěr celé Multiverse ságy (fáze čtyři až fáze šest) v podobě dalších Avengers, tentokrát s podtitulem Secret Wars. Jelikož bude Kang jako hlavní záporák schopen propojit hned několik vesmírů najednou, čeká nás tak s největší pravděpodobností epický crossover napříč hned několika realitami. Kdo se postará o režii těchto dvou snímku je ovšem momentálně záhadou. Feigi nicméně vyvrátil spekulace o tom, že by se měli na post režie vrátit bratři Russoovci, tedy režiséři Infinity War či Endgame. Což je po otřesném The Gray Man vlastně docela pozitivní zpráva.

A to je z letošního Comic-Conu v rámci MCU v podstatě všechno. Samozřejmě šlo opět o naprosto našlapanou událost, ve které kromě Feigea samotného dostali v jednotlivých panelech prostor také režiséři a herci některých z výše zmíněných projektů včetně druhého Black Panthera, trojky Strážců Galaxie či Ant-Mana. MCU tu tak s námi ještě nějaký ten pátek pobude a bude opravdu velice zajímavé sledovat, jak se všechny oznámené projekty povedou a jaké další nás ještě ve fázi šesté čekají. Za mě je to tak pro tentokrát vše, mějte se fajn a uvidíme se zase příště.