Plakát k filmu John Wick 3

Co zatím víme o připravovaném čtvrtém díle Johna Wicka?

Momentálně už třídílnou sérii o strašákovi mezi nájemnými zabijáky asi není třeba nějak dlouze představovat. Od prvního dílu tohoto nečekaného zjevení, které nám v roce 2014 naservírovali bývali kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch, už přitom uběhlo téměř 7 let. Jelikož šlo tehdy o vesměs skromný akční filmeček, u kterého si prostě pár kamarádů řeklo, že je na čase všem ukázat, jak mají vypadat naprosto kulervoucí akční scény, nikdo asi moc nepočítal s tím, že půjde o zrod nové akční série.

Nakonec však z toho byl poměrně slušný hit, jak diváci, tak kritici na něj pěli ódy a výše zmínění Stahelski a Leitch skutečně všem ukázali, jak se to má dělat. Keanu Reeves se navíc v roli obávaného Johna Wicka našel a všem dokázal, že je opravdu tím největším „motherfuckerem“ Hollywoodu.

pátrající John Wick v klubu

Od té doby se John Wick dočkal už dvou pokračování, přičemž se obě setkaly s podobně pozitivními reakcemi jako první díl. Není tak žádným překvapením, že už se chystají rovnou dvě další pokračování.

V souvislosti s tím, že je natáčení čtvrtého dílu už téměř za dveřmi, přišli nyní tvůrci s dost nečekaným odhalením a upřímně řečeno, nemůžu být z této novinky více nadšený. Bylo totiž potvrzeno, že si ve čtyřce zahraje představitel legendárního Ip Mana, hongkongská akční hvězda Donnie Yen.

Ten by si měl střihnout roli Wickova starého přítele, který disponuje podobnými schopnostmi jako právě Wick. I když se tak souboje Yen vs. Reeves nejspíše nedočkáme, jedno je jisté, rozhodně se máme na co těšit. Yen je totiž momentálně jednou z těch vůbec největších a nejtalentovanějších hongkongských akčních hvězd. Reeves tak bude mít, opravdu co dělat, aby mu v akčních scénách stačil.

Kromě Yena by se pak ve snímku měla objevit také herečka a modelka Rina Sawayma. O dalším hereckém obsazení však zatím žádné dostupné informace nejsou. S ohledem na to, jak dopadl třetí díl, si ale můžeme být víceméně jistí tím, že se staří známí v čele s Laurencem Fishburnem či Ianem McShanem vrátí.

trénující Ip Man

Další novinkou jsou pak jednoznačně lokace, do jakých by se měl John Wick podívat. Kromě tradičního New Yorku nás totiž čeká také výlet do Německa, Francie či Japonska. V souvislosti s Japonskem mě pak napadá ještě jedno jméno, které by se ve filmu mohlo, čistě teoreticky, objevit. Role, kterou nakonec ve trojce ztvárnil Mark Dacascos, byla původně nabídnuta Hirojukimu Sanadovi. Ten ji však musel kvůli zdravotním problémům odmítnout. No a vzhledem k tomu, že by se měl tentokrát štáb podívat právě do Japonska, dávalo by docela smysl, kdyby Sanadovi nabídli jinou roli právě ve čtvrtém díle.

Čtyřky Johna Wicka bychom se pak měli dočkat 27. května 2022. O režii se přitom opět postará člověk, který je zodpovědný za všechny dosavadní díly, jeden z duchovních otců série David Leitch. Nevím, jak vy, ale já už se na návrat Baby Jagy začínám pomalu těšit. Na tak nádherný akční balet bych se totiž mohl dívat klidně celé hodiny.

Diskuze